apr 17

Darovať vzácnu tekutinu znamená neraz záchranu života

Jazerská kvapka krvi bude 26. apríla

Stalo sa už tradíciou, že naša mestská časť v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR organizuje na jar a v jeseni Jazerskú kvapku krvi. To, že vzácnu tekutinu chodia darovať Jazerčania, aj obyvatelia z iných mestských častí, je prejavom ľudskosti, pochopenia, podania neraz záchrannej ruky tým, ktorí krv súrne potrebujú.

Prečítajte si viac »

apr 17

OZNAM

apr 16

Milí obyvatelia mestskej časti, vážení Jazerčania,

    dlho očakávaná jar je tu! So všetkou svojou krásou, vôňou, teplejším počasím. Jedno z najkrajších ročných období prináša aj sviatky, ktoré sú symbolom prebúdzania sa  života, pokoja a harmónie. Veľká noc – najväčší a najvýznamnejší kresťanský sviatok.

Prečítajte si viac »

apr 16

Aj ľuďom bez domova spríjemnili veľkonočné sviatky

Každoročne sa pred Veľkou nocou v Charitnom dome sv. Alžbety na Bosákovej ulici v Košiciach koná Veľkonočné stretnutie obyvateľov charity s predstaviteľmi samosprávy mesta a kraja. Asi šesťdesiat obyvateľov domu sa aj dnes zúčastnilo na  svätej omši, ktorú na začiatku stretnutia odslúžil arcibiskup Mons. Bernard Bober. Počas omše niekoľkokrát povedal, že Boh je k ľuďom dobrý a takí by mali byť aj ľudia navzájom. A nielen počas kresťanských sviatkov, ale celoročne.

Prečítajte si viac »

apr 16

Sily si merali pod volejbalovou sieťou

Študentky z Gymnázia na Opatovskej ceste obhájili minuloročné víťazstvo vo volejbale.

Štyri skupiny stredoškoláčok z Obchodnej akadémie na Polárnej, z Evanjelického gymnázia Jána Amosa Komenského, z Gymnázia na Opatovskej ceste a Hotelovej akadémie na Južnej triede si zmerali sily na 17. ročníku putovného pohára vo Veľkonočnom volejbale dievčat. Turnaj sa konal v utorok vo veľkonočný týždeň na Gymnáziu na Opatovskej ceste.

Prečítajte si viac »

apr 16

V rámci Dní Ukrajiny umelci vystúpia na našom sídlisku

Spolupráca spevom, hudbou, tancom   

 Združenie FEMAN v rámci 4. ročníka podujatia Dni Ukrajiny 2018 vlani po prvýkrát prinieslo hostí z Ukrajiny aj do našej mestskej časti. Predpoludním pripravili koncert pre školákov a podvečer potom krásne tanečné a spevácke vystúpenie venované verejnosti. Myšlienka spolupráce sa obom stranám zapáčila, a tak aj tento rok bude na Jazere v rámci 5. ročníka jeden z Dní Ukrajiny aj u nás.

Prečítajte si viac »

apr 15

Pozvánka

apr 15

Kultúrne stredisko Jazero patrilo šikovným a odvážnym

Talent show má viac ako 200 víťazov

 Minulý piatok patrilo Kultúrne stredisko Jazero detičkám, žiakom a stredoškolákom, ktorí sa rozhodli predviesť svoje nadanie a ukázať odvahu na 26. ročníku Talent show. Je to  jedno z najväčších podujatí na sídlisku, do ktorého sa zapájajú od škôlkarov po stredoškolákov všetky  kategórie škôl z nášho sídliska.

Prečítajte si viac »

apr 15

Košický narcisový beh bol na našom sídlisku

Ani vetrisko krásnu myšlienku neodfúklo

 Košický narcisový beh sa tento rok presťahoval z centra mesta na Jazero. Minulý piatok podvečer sa bežalo po promenádnom chodníku a hoci počasie bolo doslova odporné, fúkal silný vietor, dobrovoľníkov i pravidelných bežcov to neodradilo. Prišlo ich okolo sedemdesiat, čo bolo pri takýchto nepriaznivých podmienkach úctyhodné. Najprv malá rozcvička a potom vyrazili na päť, niektorí aj na desaťkilometrovú trasu.

Prečítajte si viac »

apr 15

Sobotné predpoludnie pri jazere patrilo duatlonistom

Chladné počasie ich nezastavilo

 Uplynulú sobotu sme sa prebudili do škaredého ráno. Poprchávanie, silný vietor a pri vode jazera dva stupne, to boli podmienky na Cassovii – jazernom žiackom duatlone a súčasne Slovenskom pohári v duatlone, ktorý zorganizoval Triatlonový klub Košice. Pretekalo sa podľa platných pravidiel a predpisov STÚ.

Prečítajte si viac »

Staršie «

Zmena veľkosti písma