aug 15

V nedeľu je pri splave Jazerný maratón

Streda bola síce upršaná, chladná, nepríjemná, ale podľa meteorológov by sa počasie malo cez víkend výrazne zmeniť. Nič sa teda nepostaví do cesty bežcom, ktorí sa zapoja do XI. ročníka Jazerného maratónu.

Prečítajte si viac »

aug 14

UralFest 2019 sa konal napriek dažďu

Deviaty ročník medzi deťmi obľúbeného UralFestu sa dnes konal v Centre pre deti a rodiny na Uralskej ulici. Asi po prvýkrát sa kvôli počasiu konal vo vnútri centra, ale na nálade a výkone účinkujúcich detí to vôbec neubralo. Prečítajte si viac »

aug 14

Vymieňame, čistíme, kosíme

Počas celého týždňa sa staráme o naše sídlisko. Prečítajte si viac »

aug 12

Zomrel pán Štefan Čabala

S hlbokým smútkom oznamujeme, že v piatok 9. augusta 2019 vo veku 70 rokov dotĺklo šľachetné srdce človeka oddaného rodine a aktívnemu verejnému životu  Štefana Čabalu.

Prečítajte si viac »

aug 08

Čistenie jazerských ulíc

Aj v auguste pokračuje mesto Košice v čistení ulíc na našom sídlisku. V pondelok 12. a v utorok 13. augusta budú stroje čistiť ulice podľa priloženého harmonogramu. Vyzývame vodičov, aby v uvedených dňoch neparkovali na týchto uliciach a nebránili tak pri ich čistení.

Prečítajte si viac »

aug 01

Táborníčky z Bukoveckej sú už z Maďarska doma

Skupinka dievčat zo Súkromnej strednej odbornej školy z Bukoveckej ulice, ich pedagogička Ing. Zuzana Kohútová i Ing. Ildikó Szegedyová z miestneho úradu, ktorá bola vedúcou výpravy, všetky sú už z maďarského medzinárodného tábora v Bernecebaráti doma. Za niekoľko dní si stihli myšlienky utriediť, krásne zážitky rodinám opísať a aj fotografie zozbierať. Niektoré z nich prikladáme.

Prečítajte si viac »

júl 31

OZNÁMENIE

V piatok 2. augusta 2019 sa na hladine jazera v Mestskej časti Košice – Nad jazerom budú špeciálnym plavidlom aplikovať ekologické,  zdraviu ľudí neškodné látky, určené na elimináciu siníc vo vode.

Žiadame rybárov, aby v piatok 2. augusta od 6.00 do 16.00 hodiny nenahadzovali udice na vodnej ploche. Rovnako upozorňujeme kúpajúcich sa,  aby  v uvedenom čase, kvôli pohybu plavidiel, vo vode neplávali, ani do nej nevstupovali. Zdržiavať sa v priestoroch pláže a na brehu je dovolené.

júl 25

Dievčatá z Bukoveckej v nedeľu odcestovali do Budapešti

Strávia týždeň v medzinárodnom tábore v Bernecebaráti

Naša mestská časť už dlhé roky udržiava partnerské vzťahy s XV. obvodom Budapešti. Jednou z foriem kontaktov je každé leto týždenný pobyt vždy inej skupinky školákov z Jazera v medzinárodnom tábore mladých v Bernecebaráti.

Prečítajte si viac »

júl 16

Jazeráčik 2019 bol medzinárodný a plný talentov

Tohtoročný prímestský tábor pre prázdninujúce jazerské deti je za nami. Týždeň plný smiechu, oddychu, ale aj umeleckých aktivít a výletov, sa vydaril.

Prečítajte si viac »

júl 12

Vynovené ihrisko už patrí detičkám

Ratolesti z Baltickej ulice a blízkeho okolia majú  o radosť navyše. Oddýchnuť si s rodičmi a pohrať sa môžu na „vyparádenom“ detskom ihrisku.

Prečítajte si viac »

Staršie «

Zmena veľkosti písma