dec 05

Vianočné Jazero na Hlavnej

vianoce-v-mesteVianoce už pomaly klopú na dvere a my sme pre vás pripravili nezabudnuteľné zážitky. O pestrý program sa postarajú deti jazerských MŠ, ZŠ, SŠ, CVČ, tanečníci a ďalší. Tešíme sa na vás 9.12. 2016 od 17.00 hodiny.

dec 04

Jazerčatá žiarili, prišiel Mikuláš, anjel i čerti

1Mikuláš má čarovnú moc, ktorou dokáže rozžiariť oči i dušu všetkých detí. Tradičné podujatie spojené s mikulášskou nádielkou aj tento rok zažili deti v piatok podvečer v Kultúrnom stredisku Jazero. Mikuláš medzi deti zavítal so svojimi nerozlučnými  pomocníkmi anjelom i  čerticami Bubu a  Dudu.

Prečítajte si viac »

dec 01

Torzo bývalej škôlky na Galaktickej sa stáva minulosťou

buracie-praceĽady sa konečne pohli a  vo štvrtok ráno v areáli bývalej materskej škôlky ste mohli zahliadnuť stavebné stroje. Začali sa prípravné práce na zbúranie jednotlivých budov.

VZHĽADOM NA TO, ŽE PREBIEHAJÚ BÚRACIE PRÁCE PRED BUDOVOU BÝVALEJ MATERSKEJ ŠKôLKY NEPARKUJTE !!!

Prečítajte si viac »

dec 01

Operačný plán zimnej údržby pripravený

zimaZima sa nezadržateľne blíži….
Okrem radostí však prináša aj úlohy a povinnosti.
Jednou z najdôležitejších úloh je zabezpečenie činnosti zimnej údržby na cestách a mestských komunikáciach, ktorá je nevyhnutná pre zabezpečenie plynulosti a bezpečnosti cestnej dopravy počas zimného obdobia.

Prečítajte si viac »

nov 29

V Materskej škole na Galaktickej ulici sa tešia z celoslovenských ocenení

ocenena-solkaV októbri 2016 si na celoslovenskej konferencii s medzinárodnou účasťou v Bratislave prevzali diplom za realizáciu európskeho výtvarného projektu pre deti materských škôl na Slovensku a III. Európskej školy v Bruseli.

Prečítajte si viac »

nov 25

Šokujúce prebudenie pokrstené nábojmi

1Krstili sme netradične. To, že Jazerčania sú talentovaní, potvrdil aj autor kriminálneho diela Šokujúce prebudenie Radovan Bezecný. Krst jeho knihy   prebehol v piatok popoludní vo Výmenníku  Važecká.

Prečítajte si viac »

nov 25

Jazerskí žiaci bojovali o Pohár starostky

2V piatok dopoludnia sa na Základnej škole na Družicovej ulici konal Futbalový turnaj žiakov o Putovný pohár starostky. Proti sebe sa postavili žiaci štyroch základných škôl z našej mestskej časti. O sto šesť bojovali chlapci z Družicovej, Bukoveckej, Jenisejskej a Dneperskej.

 

Prečítajte si viac »

nov 21

Niekoľko tisíc návštevníkov sa zahralo a zabavilo na siedmom ročníku Festivalu hier a zábavy

1Cez víkend na Základnej škole Jozefa Urbana na Jenisejskej ulici bolo počuť smiech, radosť, nadšenie, rozžiarilo sa kopec šťastných tvári rôznych vekových kategórií. Pre návštevníkov Hraveniska bolo pripravených množstvo hier, rôzne stavebnice, vedecké i logické hračky, spoločenské hry, hracie konzoly, hlavolamy, didaktické a vzdelávacie hračky. Nechýbali ani hračky na diaľkové ovládanie a mnoho ďalších hier. Prečítajte si viac »

nov 18

Pripomenuli sme si 17. november 1989

1Vo štvrtok 17. novembra sme si pripomenuli veľmi významnú udalosť v dejinách Československa – Nežnú revolúciu. V tento deň  bol zvrhnutý komunistický režim v Československu. Zástupcovia mesta, mestských častí, Ústavného súdu SR a členovia Konfederácie politických väzňov položili kytice pri pamätných tabuliach na Hlavnej ulici v Košiciach. V mene Jazerčanov vzdala pietu tejto významnej udalosti starostka Lenka Kovačevičová. Prečítajte si viac »

nov 11

Jazerské bábätka sme uvítali do života

1Prijemná atmosféra sálala v mestskej časti na úrade pri príležitosti vítania bábätiek. Usmievavé detské tváričky a radosť v očiach mamičiek počas tejto udalosti napomáhali vytvárať pokoj a pohodu. Prečítajte si viac »

Staršie «