júl 16

Výmenník Važecká pozýva

Výmenník Važecká na Važeckej ulici pripravil pre rodiny s deťmi, mladých ľudí i seniorov kreatívny podvečer Tvorí celá rodina. Bude tento štvrtok (19. 7. 2018) od 17:30 do 19:00 hodiny a hlavným materiálom pri práci je papier, z ktorého sa dajú vyrobiť rôzne super veci. Vstupné sú 2 eurá pre jedného, rodina má zľavu, zaplatí 6 eur.                                               ___________________

O deň neskôr, teda v piatok (20. júla 2018) bude koncert na streche. Predstaví sa Trump band + Harvy, hrajúce najmä blues rock, hard rock či česko-slovenské rockové klasiky. Koncert začína  o 18:00 hodine a potrvá do 22:00 hodiny. Vstupné je jedno euro.
FB event: https://www.facebook.com/events/243510852906230/

júl 16

Príďte v sobotu alebo v nedeľu k splavu na Jenisejskej

Urobíme len niekoľko krokov a podporíme dobrú vec

Kto je zdravý, nie vždy si uvedomuje, že aj hendikepovaní ľudia majú svoje sny, túžby, chcú sa zapájať do spoločenského, aj športového diania. Handbike i rôzne špeciálne pomôcky, ktoré sa pre ich športovanie hodia, stoja však nemálo peňazí, na ktoré väčšina z nich nemá. Birell Slovakia sa rozhodol, že  im bude pomáhať. Potrebuje však k tomu nás, ľudí, ktorí prejdú cez nafukovaciu bránu.

Prečítajte si viac »

júl 16

V tábore Jazeráčik nekaždodenné chvíle prežilo 45 detí

Na nudu času nebolo, stále sa niečo dialo

Mestská časť zorganizovala minulý týždeň prímestský tábor Jazeráčik. Boli  v ňom deti od 6 do 14 rokov. Prvý deň  predpoludním si Jazeráčikovia po úvodnom zoznámení chvíľku kreslili a potom vyšli von, aby si z odtlačkov dlaní vytvorili farebnú táborovú vlajku. Čo na tom, že prsty mali zelené, červené, bordové, žlté, voda to dala do poriadku.

 

Prečítajte si viac »

júl 03

Dávid Molko je pripravený poradiť pri cvičeniach

V júli čaká na záujemcov v lesoparku

Jazerčan Dávid Molko Molitoris sa venuje náročnému športu – street workoutu.  Okrem toho, že pravidelne cvičí a chodí na rôzne súťaže, svoje rady v jazerskom lesoparku na workoutovom ihrisku vlani dával každému, kto by sa chcel stať jeho možno nasledovníkom. „Podobne ako vlani, ani teraz sa cvičiť nedá prestať. Záujemcov je dosť a čo keď medzi nimi aj toto leto objavím talent? Napríklad ako bola vlani Laura, ktorá na svoj vek zvláda aj také veci, čo by iní zaručene nedali,“ pochválil šikovné dievčatko.

Dávid čaká na záujemcov o toto cvičenie a jeho rady v júli od pondelka do piatku od 9:00 do 11:00 hodiny.

 

Prečítajte si viac »

júl 03

Do projektu Ušká plné príbehov sme sa tiež zapojili

Do tretieho ročníka projektu Ušká plné príbehov, ktoré organizuje Občianske združenie ÚLET, sa zapojila aj naša Materská škola z Galaktickej ulice.

Detičky navštívila jazerská starostka, ktorá im prečítala milú knižku Ľudmily Podjavorinskej Ako sršeň mušku zachránil. Dvojica Janka a Dano Gašpierikovci pridali čítanie z knihy Kde žijú divé zvery od Maurice Sendaka a pripravili aj hudobno-svetelnú šou.

 

Prečítajte si viac »

júl 02

Vo Výmenníku Važecká koncert na streche

Vo Výmenníku Važecká  bude tento piatok (6. júla) od 20:00 do 22:00 hodiny ďalší z koncertov na streche. Tentokrát sa predstaví Martin Brečko. Je to mladý košický skladateľ a spevák hrajúci najmä folk a pop s prvkami bluesu.

Príďte si vypočuť úprimné pesničkárstvo a pozerať sa pri tom na hviezdy. Stretneme sa na streche Výmenníka Važecká. Pri nepriaznivom počasí sa koncert presunie do interiéru. Vstup je voľný

FB event:    https://www.facebook.com/events/263947501008015/

jún 29

Deti z Jenisejskej na návšteve úradu

Miestny úrad nedávno navštívila skupinka detí z Materskej školy na Jenisejskej ulici. Podobne ako ich rovesníci z iných škôl, ktorí už  mali možnosť zoznámiť sa s úradom i pracovníkmi, boli  tiež zvedaví, kde sa to všetko „kuchtí“ čo sa týka života mestskej časti. Prešli sa po viacerých kanceláriách, dozvedeli sa, kto čo robí i kto sú poslanci a aká je ich úloha. Boli aj v kancelárii starostky Lenky Kovačevičovej, ktorá pre nich pripravila prekvapenie.

 

Prečítajte si viac »

jún 25

Basketbalisti po roku opäť na Jazere

Štvrtý ročník  Jazerského street basketu sa minulý piatok (22. júna) konal netradične na športovom ihrisku Súkromného gymnázia a Súkromnej základnej školy na Dneperskej ulici. Organizátori podujatia: Komisia mládeže, športu a vzdelávania miestneho zastupiteľstva spolu s mestskou časťou  a s podporou starostky sa tak rozhodli preto, lebo školy majú telocvičňu, takže keby bolo treba…

 

Prečítajte si viac »

jún 25

Na júnovom privítaní detičiek chlapci v prevahe

Trinásť chlapčekov a deväť dievčatiek, toľko krásy a radosti v rodinách sme v júni privítali v Kultúrnom stredisku Jazero do života.  Malým Jazerčanom a ich rodičom sa prihovorila starostka Lenka Kovačevičová.  Teší ju, že sa v mestskej časti začal tento akt organizovať, pretože niet slov na vyjadrenie toho, čo v rodine znamená narodenie bábätka.

 

 

Prečítajte si viac »

jún 21

Jazerský street basket na Dneperskej!

Mestská časť tento piatok (22. júna 2018) organizuje v areáli Súkromného gymnázia na Dneperskej ulici 4. ročník Jazerského street basketu. Tešíme sa na vás, hráčov, aj na krásne športové momenty, o ktoré na zápasoch určite nebude núdza.  Turnaj začína o 13:00 hodine.

Veríme, že aj vy, ktorí  nebudete hrať, prídete kamarátov, spolužiakov, rovesníkov či spoluhráčov povzbudiť a pomôžete dotvoriť výbornú atmosféru.  Súťažiť budú basketbalisti v kategóriách: mladší žiaci, starší žiaci,  juniori, muži, ženy.

Staršie «

Zmena veľkosti písma