máj 21

Začala sa oprava chodníkov

Zamestnanci mestskej časti po zime na sídlisku prekontrolovali stav všetkých chodníkov a komunikácií. Do materiálu, ktorý predložili mestu Košice, zapracovali aj poznatky členov Komisie výstavby, verejného poriadku a životného prostredia miestneho zastupiteľstva, aj podnety od obyvateľov.

Prečítajte si viac »

máj 21

Deň detí na našom sídlisku  

Hovorí sa, že najkrajšie spomienky máme na detstvo. Doprajte aj vy svojim deťom, aby mali na čo raz spomínať . Príďte s nimi na nezabud-nuteľnú oslavu detstva v sobotu 1. júna od 14.00 hodiny do rekreačnej lokality.
Tvorivé dielne, hry, atrakcie, maľovanie na tvár, penová a bublinová show, poníky, zaujímavé aktivity na triedenie odpadov  a sladké odmeny za súťaže. Oslávte Medziná-rodný deň detí v našej mestskej časti.

máj 13

Orientačný beh na sídlisku

Klub orientačného behu ATU Košice organizuje školské majstrovstvá Košického kraja v orientačnom behu pre žiakov základných a stredných škôl. Uskutočnia sa v stredu 15. mája od 10.00 hodiny na Základnej škole na Bukoveckej ulici. O 12.00 hodine štartuje beh  pre širokú verejnosť. Akcia je súčasťou Svetového dňa orientačného behu.

Prečítajte si viac »

máj 13

Prímestský tábor Jazeráčik

Máte už program pre vaše deti na letné prázdniny? Pridajte si do kalendára aj náš prímestský tábor Jazeráčik pre deti od 6 do 14 rokov. Trvá od 8. do 12. júla 2019 v Kultúrnom stredisku Jazero.

Prečítajte si viac »

máj 13

Zbierka Modry gombík na pomoc deťom z Ukrajiny

Aj tento rok organizuje Slovenská nadácia pre UNICEF verejnú zbierku  Modrý gombík 2019. Vyzbierané finančné prostriedky venuje riešeniu aktuálnych humanitárnych kríz, prioritne ako pomoc deťom na východnej Ukrajine, ktoré už šiesty rok žijú vo vojnovom konflikte.

Prečítajte si viac »

máj 10

Kosenie na sídlisku v plnom prúde

Od začiatku mesiaca sa v našej metskej časti kosí zeleň. Najväčšiu časť verejnej, približne o výmere 70 hektárov, vlastní a spravuje mesto Košice. Mestská časť sa stará o cca 6 hektárov, z ktorých prevažná časť sú pozemky v rekreačnej lokalite a práce zabezpečuje trojicou pracovníkov oddelenia výstavby.

Prečítajte si viac »

máj 10

Už dnes to vypukne

Majstrovstvá sveta v hokeji 2019 sa na Slovensku konajú od dnes do 26. mája. Zápasy sa hrajú v Bratislave a v Košiciach. Slovenský tím sa predstaví v A-skupine v našom meste. Viac informácií o majstrovstvách sveta sa dozviete aj na stránkach mesta Košice https://www.kosice.sk/mesto/majstrovstva-sveta-v-hokeji-2019

Prečítajte si viac »

máj 10

Príďte sa zabaviť na Deň Jazerčanov

V piatok 17. mája bude NÁŠ veľký deň. Oslávme spolu dobré susedské vzťahy  a vytvorme nové  priateľstvá. Pred miestnym úradom na Poludníkovej ulici sa o 12.00 hodine začína súťaž vo varení kotlíkových špecialít s ochutnávkou. Od 15.00 hodiny v kultúrnom programe vystúpia spevokoly  Jazerčan a Nádej, predstavia sa jazerské mažoretky, privítame detský folklórny súbor Halúzka, tanečné skupiny Margit z Margecian a Kamélie z Gelnice, G mini Dance team, D.S. Studio, študentky zo Súkromnej strednej odbornej školy na Bukoveckej a zahrá nám aj  country folková kapela Montana. Deti poteší skákací hrad, drevený kolotoč, koníky a ďalšie prekvapenia. Prídu aj stánkari s ručne zhotovenými výrobkami a čaká vás aj chutné občerstvenie.

máj 06

Zberný dvor už aj v našej mestskej časti

Od dnešného dňa majú už aj obyvatelia našej mestskej časti možnosť využívať zberný dvor spoločnosti Kosit. Nájdu ho za obchodným domom Idea na ulici Napájadlá. Počas letného obdobia je otvorený od pondelka do soboty od 7.00 do 18.00 hodiny a odpad môžu obyvatelia odovzdať bezplatne. Okrem stavebnej sute, ktorá je podľa zákona na zbernom dvore spoplatneným odpadom.

Prečítajte si viac »

apr 26

Jazerská kvapka krvi mala úspech

„Je to eufória“ – takýmito slovami opisuje pocity Jazerčanka pani Agáta Grofova, keď daruje krv. Aj ona bola medzi takmer štyridsiatkou dobrovoľných darcov krvi, ktorí dnes prišli na miestny úrad Nad jazerom na Jazerskú kvapku krvi.

Akciu, ktorá podporuje tento šľachetný čin, organizuje mestská časť už od roku 2016 a vždy dvakrát za rok.

 

Prečítajte si viac »

Staršie «

Zmena veľkosti písma