máj 25

Už o pár dní Medzinárodný deň detí

Zábava, poníky, zvieratká i penová show

Deti malé i trochu väčšie, už len dvakrát sa vyspíte a prídete na oslavu Medzinárodného dňa detí, ktorú pre vás pripravila mestská časť. Pripravené sú atrakcie, poníky, súťaže, kultúrny program, malá živá farma, kúzelník, speváčka Anna Gaja, prekvapenia, sladkosti, neodmysliteľná penová show i ďalšie zábavky a zaujímavosti. Všetko to  na vás čaká v priestoroch pri pláži jazera v sobotu od 14:00 hod a vyvrcholenie je naplánované na 18:00 hod.

Tešíme sa, že prídete a privediete i súrodencov, rodičov a starkých

máj 24

Koncom mája bude USE THE CITY 2017

Nové  pohľady  na  Košice

 Príspevková organizácia K13 – Košické kultúrne centrá v spolupráci s mestom Košice pripravujú od 30. mája do 3.  júna 2017 deviaty ročník festivalu USE THE CITY.  Jeho cieľom je predstaviť rôzne formy, žánre a podoby umenia vo verejnom priestore.

 

 

Prečítajte si viac »

máj 16

V lesoparku „žije“ super ihrisko Ježko

Včera si deti odskúšali dve atrakcie

Sedem základných prvkov, to je super nové a super moderné detské ihrisko v lesoparku, ktoré včera prestrihnutím pásky slávnostne za všetky deti Jazera prevzali a hneď aj odskúšali školáci zo Základnej školy Jozefa Urbana na Jenisejskej ulici.

 

 

Prečítajte si viac »

máj 15

Športové hry seniorov opäť na výbornú

Jazerčania majú osem medailí

Športové hry seniorov majú už svoju tradíciu. Organizujú sa zimné a tiež letné, ktoré boli uplynulú sobotu v našej mestskej časti. Pravidelne sa do nich desaťčlennými družstvami zapája všetkých sedem základných organizácií Okresnej organizácie Jednoty dôchodcov Slovenska Košice – mesto.

 

Prečítajte si viac »

máj 15

Rozprávkové Jazero bolo opäť krásne, rozprávkové

Deti priniesli radosť sebe i divákom

Prehliadka dramatizovaných rozprávok Rozprávkové Jazero, ktorú už 22 rok organizuje Špeciálna základná škola z Rovníkovej ulice, to je podujatie, na ktoré sa deti zo „špeciálok“ veľmi tešia. I keď sú za ich vystúpením hodiny a hodiny nácvikov textov, pohybov, spevu i tvorby kulís, výsledok je vždy neopísateľný. Tak to bolo i na tomto ročníku, na ktorý opäť prišlo všetkých päť špeciálnych škôl mesta a predviedli šesť rozprávok.

Prečítajte si viac »

máj 15

Starostka privítala dve vzácne návštevy

Stali sa z nich jej škriatkovia – pomocníci

Najprv prišli navštíviť miestny úrad a starostku deti z Materskej školy na Galaktickej ulici a hodinu a pol po nich drobci z Materskej školy na Družicovej ulici. Detí teda viac ako dosť a otázok, ktoré sprievodkyni úradom Janke Janotkovej dávali, tiež bolo neúrekom. Dievčatká i chlapcov zaujímalo všeličo. Napríklad, čo sa na takom úrade vybavuje, kto a čo v jednotlivých kanceláriách robí, kto sú poslanci a ako pomáhajú mestskej časti.

Prečítajte si viac »

máj 15

Pri Katovej bašte sa varil guláš na šestnásť spôsobov

Viete si predstaviť kuchárov, ktorí chystajú 16 gulášov na rôzny spôsob, ale pod jednou spoločnou hlavičkou Košický guláš? Práve takíto gastronomickí umelci sa zišli pri Katovej bašte, aby z tajných ingrediencií vytvorili relatívne jednoduché jedlo, ktoré bude „medailovo“ chutiť odbornej porote. A tak družstvá od rána varili, ochutnávali, pridávali koreniny a znovu ochutnávali. Na chvíľu medzi nich v sprievode primátora Richarda Rašiho prišiel i francúzsky veľvyslanec Christoph Leonzi, ktorý bol tiež zvedavý, čo sa to v kotloch kuchtí.

Prečítajte si viac »

máj 15

Dve naše lode na Košických Benátkach výrazne zaujali

Podujatie prilákalo asi dvetisíc divákov

Súkromná stredná odborná škola z Bukoveckej ulice sa postarala o súťaže, kreatívne dielne a aktivity pre deti, Tramtária pripravila animačnú zónu, ČSOB simulátor rýchlosti a naša mestská časť takmer trojhodinový program Jazero žije. Návštevníci podujatia Košické Benátky pri našom jazere mali v ponuke dosť aktivít, ktorým sa mohli do hlavnej večernej plavby vlastnoručne zhotovených lodičiek a rôznorodých plavidiel venovať.

Prečítajte si viac »

máj 14

Deň Jazerčanov vás pozýva na príjemné stretnutie

Kotlíkové špeciality, remeselné trhy, kultúrny program

Na piatok. 19. mája, pripravila mestská časť pre všetkých  obyvateľov mestskej časti Deň Jazerčanov. Pripravená je súťaž vo varení kotlíkových špecialít spojená s ochutnávkou, remeselné trhy a produkty, detské atrakcie ,súťaže i bohatý kultúrny program.

 

 

Prečítajte si viac »

máj 14

Výmenník Važecká privíta dvojicu talentovaných žiakov

Battle grafikov digitálnych médií

Vo Výmenníku Važecká na našom sídlisku sa v pondelok 15. mája uskutoční podujatie Dizajn naživo! Pôjde v ňom o ukážku talentu dvoch žiakov zo SSOŠ na Postupimskej ulici, ktorí študujú odbor grafik digitálnych médií a  v dueli maľby dostanú priestor ukázať svoju fantáziu a šikovnosť. Ich battle bude premietaný v reálnom čase, aby si každý návštevník mohol urobiť obraz o zručnosti toho alebo onoho žiaka.A aj na základe toho o víťazovi budú rozhodovať práve diváci. Pripravená je tiež prednáška Martina Ostroluckého na tému techniky a odvetvia digitálnej maľby  Dizajn naživo sa začína o 17:00 hod na streche výmenníka a podujatie organizuje príspevková organizácia K13 – Košické kultúrne centrá.

Prečítajte si viac »

Staršie «