dec 12

Decembrový workshop dielne VYVA

Zo starého nové

Módna dielňa VYVA pripravila na utorok (18. decembra 2018) workshop venovaný výrobe  pleteninových modelov, napríklad goliera, zo starých pletených svetrov.Workshop je od 16:30 do 18:30 hodiny so vstupným5 eur. Priniesť si treba jeden až dva staré nenosené svetre a dve či tri vlny akejkoľvek farby.

Záujemkyne sa musia vopred nahlásiť na  dominika.nazarejova@k13.sk


dec 12

Mikuláš neobišiel ani našich seniorov

Či sú ešte deťmi alebo majú o nejaký rok viac, na Mikuláša sa všetci rovnako tešia. Veď im prinesie niečo sladké  a pribalí i dobrú náladu.V Dennom centre seniorov tak naozaj bolo. Seniori sami sebe pripravili krátky kultúrny program, do ktorého prispela  Martinka, vnučka jednejz dám, spevácka skupina, Ivan Hudec a Marta Lovasová v humornejscénke, kde hrali manželov po 40 rokoch spoločného života, aj Jozef Sedlák.

Prečítajte si viac »

dec 11

Malé vláčiky v dopravnej priemyslovke opäť jazdia pre verejnosť

Od dnes – 10. decembra do piatku (14. 12.), znova jazdia malé elektrické vláčiky na Strednej priemyselnej škole dopravnej (SPŠD) na Hlavnej ulici 113. Tradičnú predvianočnú akciu môže široká verejnosť navštíviť v čase od 16.00 do 19.00 hodiny.

Školské koľajisko s vyše 43-ročnou tradíciou na celý týždeň ožije vďaka žiakom a nadšencom zo Železnično-modelárskeho klubu pri SPŠD. V malej krajine v mierke H0, kde je všetko oproti reálnej skutočnosti zmenšené 87-krát, sa bude preháňať denne až 20 vlakov. Modely sa budú v priebehu týždňa obmieňať. Vďaka rozsiahlej školskej zbierke s vyše 530 modelmi tak môže  verejnosť každý deň vidieť rozmanitosť železničnej dopravy – od najstarších parných vlakov po tie najmodernejšie.

Prečítajte si viac »

dec 10

Keď vyrastiem budem….

Vianočné posedenie i téma dobrovoľníctva    Výmenník Važecká a Loďka nádeje organizujú v piatok 14. decembra 2018 posledné tohtoročné podujatie v rámci cyklu  Keď vyrastiem budem… Venované je dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam, ale tiež priateľom a deťom z klubu Štvorlístok či širokej verejnosti, ktorá sa chce dozvedieť viac o dobrovoľníctve.  Na vianočnom posedení organizovanom pre deti a ich rodičov bude okrem stretnutia s dobrovoľníkmi aj občerstvenie, punč, súťaže, hry či vianočné dielničky. Každý môže priniesť aj niečo na stôl a podeliť sa s ostatnými, aby bolo pohostenie pestré a bohaté. Podujatie bude vo Výmenníku Važecká od 16:00 do 19:00 hodiny. Vstupné sa neplatí.

dec 10

Čujte, čujte, čo sa u nás chystá…

Na Spišskom námestí budú Jazerské Vianoce

Čujte, čujte, priatelia, čo sa chystá na našom sídlisku. Už vo štvrtok 13. a v piatok
14. decembra 2018 to budú Jazerské Vianoce. Začnú sa predpoludním od 10-tej  trhmi, na ktorých budú predajcovia ponúkať sladkosti, drobnosti na spríjemnenie atmosféry v domácnostiach  i darčeky pod stromček. Mestská časť pridá teplý čajík.

Popoludní Jazerské Vianoce pokračujú od 16-tej bohatým kultúrnym programom.
Vo štvrtok ladeným na ľudovú nôtu, o ktorú  sa postará hlavne skupina Čardáš z Abova.         V piatok sa naopak preladíme na moderné rytmy a hlavnými hosťami budú speváci Ági Hornyák a Peter Cmorík.

Prečítajte si viac »

dec 06

OZNAM

OZNAM

Oznamujem Vám, že dňa 07. 12. 2018 (piatok) so začiatkom o 8:30 hod. sa uskutoční  Ustanovujúce zasadnutie Miestneho zastupiteľstva Mestskej časti Košice – Nad jazerom v divadelnej sále Kultúrneho strediska Jazero (bývalé Malibu) na Spišskom námestí č. 1 v Košiciach.

V rámci tohto ustanovujúceho zastupiteľstva mestskej časti starostka a poslanci Mestskej časti Košice – Nad jazerom slávnostne zložia sľub na svoje funkcie na volebné obdobie rokov 2018 – 2022.

dec 06

Móda

V duchu zaujímavej tvorby a prezentácie bude výmenník pokračovať aj v pondelok  (10. decembra 2018), kedy bude od 18:00 hodiny v Kulturparku na Kukučínovej ulici módna show. Predstaví výsledok šikovnosti a tvorivosti dvoch komunít Výmenníkov – VYVA a Fairy Fashion (Výmenník Wuppertálska). Komunitná značka VYVA odprezentuje kolekciu v téme noci, Fairy Fashion siahla po téme ľudovosti.

dec 06

Graffiti

Zajtra (7. decembra 2018) bude o 17:30 hodine vo Výmenníku Važecká vernisáž výstavy VANDAL SITY! Je to prvá košická graffiti výstava. Prezentované bude streetartové diela vytvorené v rámci stretnutí Graffiti školy vo Výmenníku Ľudová a festivalu USE THE CITY.

dec 04

Jazerské mažoretky privítajú v súbore ďalšie dámy

Kto by nepoznal Jazerské mažoretky. I keď sú to dámy od 56 do 86 rokov, toľko by im málokto hádal.  Vďaka pravidelnému cvičeniu si napriek veku výrazne zlepšili kondíciu a zdravie, rozhýbali kĺby a ako tvrdia, aj mozog im lepšie „páli“. Najhlavnejším ale je, že  sa  majú čomu užitočnému venovať, sú v dobrej partii a vďaka tréningom sa dosť naučili o mažoretkovom športe. A to nehovoríme o rôznych vystúpeniach na našom sídlisku, v meste i mimo Košíc, keďže tam všade chodia účinkovať.

 

Dámy, ak máte chuť pridať sa k Jazerským mažoretkám, veľa neuvažujte. Zastihnete ich v utorok alebo štvrtok od 10:30 do 12:00 hodine v Kultúrnom stredisku Jazero.

Prečítajte si viac »

dec 04

Otvorme myseľ

Dnes 4.12.2018 od 15,00 do 16,30 vás čaká zážitkový workshop vo Výmenníku Važecká,Vstup voľný.Vyskúšate si arteterapiu a muzikoterapiu.Oddýchnete si ,zrelaxujete.Workshopy pre dospelých sa zameriavajú na význam vlastného sebapoznávania, nahliadania na svoje prežívanie v interakcii s druhými.

Staršie «

Zmena veľkosti písma