sep 23

LED osvetlenie na Baltickej a Kaspickej ulici spustené

V trende tejto technológie budeme pokračovať

Doplniť svetelné body na Kaspickej a Baltickej ulici bola prosba obyvateľov už dlhé roky. Po minuloročnom „vysvietení“ hrádze a lesoparku prišiel rad splniť aj tento sľub. Posledné výrazne poddimenzované osvetlenie, ktoré vládlo na Baltickej ulici, je dnes minulosťou, pribudlo 14 svetelných bodov.

 

Prečítajte si viac »

sep 22

Dokončené ihrisko na Gagarinovom námestí čoskoro otvoríme

Jedno z najväčších detských ihrísk na sídlisku na ploche medzi Námestím kozmonautov a Gagarinovým námestím sa dočkalo kompletnej obnovy. Z pôvodného bola demontovaná podstatná časť nevyhovujúcich hracích prvkov, ktoré sme nahradili novými, cerfikovanými. Aktuálne sa čaká len na zakorenenie trávy a v októbri je naplánované otvorenie ihriska. Náklady boli približne 30 000 eur.

 

Prečítajte si viac »

sep 22

Občianske združenie Loďka nádeje tentokrát o profesiách

Keď vyrastiem, budem superhrdinom a superhrdinkou

Občianske združenie Loďka nádeje každý druhý štvrtok v mesiaci chystá vo Výmenníku Važecká pravidelné podujatia pre deti i dospelých. Celý polrok sa ponesie v spoznávaní rôznych profesií pod názvom Keď vyrastiem, budem…. kozmonautom, policajtom, požiarnikom, smetiarom, nezamestnaným, tajným agentom a podobne. Počas stretnutí nebudú chýbať ani ďalšie obľúbené podujatia. Okrem veľkých, kde je symbolické vstupné, všetko je bezplatné. Akcie sú od 16:00  do 19:00 hodiny.

Vo štvrtok 29. septembra 2018  sa  na chvíľku všetci stanú superhrdinom a superhrdinkou, akými sú napríklad policajti, požiarnici, záchranári.

 

sep 22

FUTBALOVÝ TURNAJ ŽIAKOV O PUTOVNÝ POHÁR STAROSTKY

Komisia mládeže, športu a vzdelávania pri miestnom zastupiteľstve organizuje v pondelok (24. 9. 2018) futbalový turnaj žiakov základných škôl o Putovný pohár starostky mestskej časti.Zápolenie bude vo veľkej telocvični Súkromnej základnej školy na Dneperskej ulici a družstvá mladých futbalistov by mali byť zo 7. až 9. ročníkov základných škôl z Družicovej, Jenisejskej, Bukoveckej a Dneperskej ulice.

 

Prečítajte si viac »

sep 20

Volejbalový turnaj o Putovný pohár SZPB

Zajtra športové stretnutie v „hotelovke“

Juniori i dospelí, ktorí sa venujú volejbalu, sa dohodli, že si zajtra (v piatok 21. 9. 2018) zmerajú zdatnosť v tomto obľúbenom športe na 2. ročníku volejbalového turnaja o Putovný pohár ZO Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov (SZPB) Košice – Juh.Turnaj sa začína o 9:00 hodine v Hotelovej akadémii na Južnej triede.

 

Prečítajte si viac »

sep 14

Aerobic marathon už koncom septembra

Telo sa vám za správne rozhodnutie poďakuje

Leto pomaly končí.  Pre dámy, ktoré chcú dobre vyzerať nielen v plavkách, ale po celý rok, jednou z príležitostí zacvičiť si i urobiť niečo pre telo a zdravie, je jesenný Aerobic marathon. Organizuje ho mestská časť, bude v Kultúrnom stredisku Jazero na Spišskom námestí a pripravené sú dance aerobic, batuka a bodystyling.

Marathon, na ktorý je vstupné 5 eur, sa začína v sobotu (29. septembra 2018) o 9:00 hod a naplánovaný je do 12:30 hodiny. Registrácia je polhodinu pred začiatkom cvičení.

sep 11

Módna dielňa od VYVY znovu rozbieha činnosť

Módna dielňa od VYVY od septembra znova rozbieha činnosť a uvíta všetky šikovné dievčatá a ženy. Najbližšie stretnutie je vo Výmenníku Važecká v utorok (18. septembra 2018) od 16:30 do 18:30 hodiny. Pod vedením kreatívnej a skúsenej Jany Bednárikovej z VYVA si vytvoria jednoduchý model hrejivej vesty na jesenné dni. Na kurz si treba priniesť približne 0,5 – 1 meter flaušu. Cena kurzu je 10 €. Prihlásiť sa treba vopred na email: dominika.nazarejova@k13.sk FB event: https://www.facebook.com/events/2055771061400577/

sep 10

Odvolanie času zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru

sep 10

Jubilejný 5. ročník Letnej olympiády seniorov prilákal 384 súťažiacich

Vek nerozhodoval, bojovali ako dvadsaťroční

 Rada seniorov mesta Košice pod garanciou námestníka primátora Martina Petruška a predsedu Organizačného výboru JUDr. Jána Cabana zorganizovala včera (7. septembra 2018)  v Hotelovej akadémii na Južnej triede 5. ročník letnej olympiády seniorov mesta. Na slávnostnom otvorení boli aj starostovia Jaroslav Hlinka a Cyril Betuš.

 

Prečítajte si viac »

sep 10

Občianske združenie Loďka nádeje tentokrát o profesiách

Keď vyrastiem, budem námorníkom

Občianske združenie Loďka nádeje každý druhý štvrtok v mesiaci chystá vo Výmenníku Važecká pravidelné podujatia pre deti i dospelých. Celý polrok sa ponesie v spoznávaní rôznych profesií pod názvom Keď vyrastiem, budem…. kozmonautom, policajtom, požiarnikom, smetiarom, nezamestnaným, tajným agentom a podobne.  Počas stretnutí nebudú chýbať  ani obľúbené podujatia,  hallowenská i Mikulášska párty. Okrem veľkých podujatí, kde je symbolické vstupné, všetko je bezplatné. Podujatia sú od 16:00  do 19:00 hodiny. Prvé je už vo štvrtok 13. septembra 2018  a na chvíľku sa všetci stanú námorníkom a námorníčkou. K tomu vodné hry a grilovačka na streche  výmenníka, ak to počasie dovolí. Príďte, bude veselo.

Staršie «

Zmena veľkosti písma