Aug 23

Návrhy na ocenenie mestskou časťou

Môže ním byť aj váš sused

Býva vo vašom bloku človek, ktorý vychádza ostatným v ústrety, ochotne pomôže, poradí

alebo vás hoci len s úsmevom na tvári pozdraví, a tak vám spríjemní deň? Poznáte mamu, ku ktorej osud nebol najláskavejší a sama sa stará o viacej detí? Alebo viete o rodine s postihnutým dieťaťom, ktorému s láskou venujú 24-hodinovú starostlivosť? Žije niekde blízko vás ktosi, kto dosiahol nekaždodenný úspech v športe, kultúre, vo vede, technike, v literatúre? Dajte nám o nich vedieť. Navrhnite ich na ocenenie mestskou časťou.

Nemusí ísť o človeka, ktorý sa preslávil na slovenskom, európskom alebo svetovom poli. Môže to byť váš sused, známy, teda obyčajný človek, ktorého ste si kvôli niečomu všimli a boli by ste radi, aby ho spoznali aj iní.

Práve takého človeka, takých ľudí hľadáme na morálne verejné ocenenie buď cenou mestskej časti, cenou starostu mestskej časti alebo čestným uznaním mestskej časti. Viac informácií nájdete na  http://www.jazerokosice.sk/cms/?page_id=3199  Termínom na vaše návrhy je 31. august 2016.

Aug 23

Začal sa druhý turnus Jazeráčika

1Včera sa začal druhý turnus prímestského tábora Jazeráčik, ktorý organizuje naša mestská časť. Je v ňom tridsať detí, ktoré počas piatich dní určite spoznajú nové veci a zažijú veľa zábavy. Začalo sa to už pri vzájomnom predstavovaní sa a pamätaní si mien.

Read the rest of this entry »

Aug 12

Osobnosť roka

osobnost

Viac informácií: http://www.jazerokosice.sk/cms/?page_id=3199

Aug 09

Oznámenie o pokračovaní zvyšovania kvality vody v rekreačnej časti jazera

13873166_10210436904823537_2797666393679235543_nTýmto oznamujeme cteným občanom, že dňa 9.8.2016 /utorok/ sa bude pokračovať v zmysle platného projektu  „Eliminácia  výskytu siníc v rekreačnej časti jazera“ v čistení vody a to aplikáciou PROFI  – BAKTERIÍ.

Preto žiadame občanov aby sa vode kde sa bude aplikovať prípravok  nezdržiavali, aby nedošlo ku kolízií kúpajúceho sa s člnom, z ktorého sa bude aplikovať prípravok.

Záverom iba konštatujeme, že PROFI – BAKTERIE sú úplne bezpečné pre všetky vodné živočíchy, ryby, rastliny i kúpajúce sa osoby. Jedná sa o  bakteriálne prípravky, ktoré významne urýchľujú naštartovanie a obnovu biologickej rovnováhy ekosystému.

Princíp metódy spočíva v tom, že mikroorganizmy  – profi baktérie pre svoj rast spotrebovavajú dusík a fosfor, zabudovavajú si ho do svojej bunkovej hmoty a tým ho robia nedostupným pre riasy a sinice.  Je tak vytvorené silné  prirodzené konkurečné prostredie pre nežiadúci rozvoj siníc. Aplikácia bude vykonaná v dávke 1g na meter kubický.

Podotýkame, že baktérie tvoria významnú súčasť našej biosféry, patria medzi najrozšírenejšie mikroorganizmy našej planéty, sú prirodzené a sú všade okolo nás. Niektoré sú pre človeka prospešné ako napr. profi baktérie, ktoré čistia vodu  a to tak že omedzujú výskyt siníc a rias na princípe konkurencie o živiny a odstraňujú jedovatý amoniak a dusitany.

13873002_10210436905783561_4031619597294547727_n

 

 

Aug 08

Deväť dní zážitkov, skúseností, nových priateľstiev

1Na základe pozvania nášho partnerského XV. obvodu Budapešti sa 10-členná výprava z Košíc, ktorú tvorili študenti Súkromnej strednej odbornej školy z Bukoveckej ulice, zúčastnila
na Medzinárodnom umeleckom tábore
v Bernecebaráti.

Read the rest of this entry »

Older posts «