jan 22

Chceš zažiť zaujímavé jarné prázdniny?

Loďka nádeje a Výmenník Važecká organizujú prímestský tábor

 Prímestský tábor pre deti od 6 do 15 rokov je v termíne 18. 2. až  22. 2. 2019. Miestom stretávania je Výmenník Važecká na Sídlisku Nad jazerom. Nástup o 8:00 hodine, rozchod o 16:00 hodine.

Prečítajte si viac »

jan 22

Zimné dobrodružstvo v Klube Štvorlístok

V Klube Štvorlístok vo Výmenníku Važecká bude 1. februára (piatok) Zimné dobrodružstvo. Určené je deťom od 6 do 15 rokov v čase od 8:00 do 16:00 hodiny.

A aký je program? Aktivity vo Výmenníku Važecká, Jaymo – zábavné ihrisko, Tvorivé dielne.
Cena je 15 eur, v ktorej je zahrnutý obed, pitný režim, vstupenka do Jayma i materiál potrebný na program. Kapacita je obmedzená 30 miest. (I keď termínom uzávierky bol 18. január, ešte aj teraz sa dá obratom prihlásiť).

jan 14

Loďka nádeje otvára svoje dvere

Výmenník Važecká a Klub Štvorlístok pri Loďke nádeje organizujú pre všetky deti a ich rodičov  Deň otvorených dverí spojený s hrami a súťažami. Vstupné sa neplatí.    Bude vo štvrtok 17. januára 2019 vo Výmenníku Važecká od 16:00 do 19:00 hodiny. V animačnom programe sú pripravené spoločenské hry, PS 4 a X Box zóna, tvorivé dielne i rôzne súťaže.

Tešíme sa na vás.

jan 09

Ľad na jazere je tenký, kedykoľvek hrozí jeho prelomenie

Nehazardujte!

Pozerať sa na chlapcov hrajúcich na ľade nášho jazera hokej či pokusy malých korčuliarov učiť sa pohybovať na klzkej ploche, to boli v týchto dňoch momenty vyvolávajúce husiu kožu a obavy z možnej tragédie. Jeden človek sa už vo vode jazera pred pár dňami utopil. Vrtošivé počasie prinášajúce klesanie a stúpanie teplôt spôsobuje meniacu sa hrúbku ľadu, čo je vidieť aj na priložených fotografiách urobených dnes  o pol druhej popoludní.

Prečítajte si viac »

jan 07

Košický Trojkráľový beh zlákal tisícku bežcov

Centrum mesta včera žilo behom. O štrnástej hodine sa na štart Košického Trojkráľového behu postavila viac ako sedemdesiatka seniorov z klubov mesta, aby zdolali 1 100-metrovú vzdialenosť a pohybom pripomenuli aj sviatok Troch kráľov. Medzi nimi bolo 11 dám a pánov z nášho, jazerského Denného centra seniorov. Druhú skupinku seniorských bežcov tvorili zase členovia Klubu kresťanských seniorov, tiež z našej mestskej časti. Pred všetkými klobúk dolu.

Prečítajte si viac »

dec 21

Príhovor starostky Ing. Mgr. Lenky Kovačevičovej

Milí Jazerčania,

opäť sú tu Vianoce a blížiaci sa nový rok. Možno si v duchu povzdychneme, že tento krásny čas trvá krátko. Áno, je to tak.  Žijeme v uponáhľanom svete. A aj to prepotrebné zastavenie sa počas Vianoc je ako keby len predĺžený víkend, počas ktorého sme sa snažili zabudnúť na každodenné problémy, staré spory alebo sme spomínali na svojich blízkych, ktorí už nie sú medzi nami. Mnohí
z nás sa pri pohľade na bezbranné Božie dieťa v jasličkách snažia zažehnať všetko zlo a nenávisť, aby sme do nového roka vstúpili s čistým štítom.

Prečítajte si viac »

dec 19

Kultúrne stredisko Jazero vás privíta najskôr 7. januára 2019

Milí návštevníci Kultúrneho strediska Jazero, malí tanečníci, tanca a cvičeniachtivé dámy i páni, aktivity v stredisku fungujú ešte dnes (streda) 19. 12. 2018, potom bude stredisko zatvorené. V roku 2019 sa prvýkrát stretneme 7. januára. 

Prečítajte si viac »

dec 12

Decembrový workshop dielne VYVA

Zo starého nové

Módna dielňa VYVA pripravila na utorok (18. decembra 2018) workshop venovaný výrobe  pleteninových modelov, napríklad goliera, zo starých pletených svetrov.Workshop je od 16:30 do 18:30 hodiny so vstupným5 eur. Priniesť si treba jeden až dva staré nenosené svetre a dve či tri vlny akejkoľvek farby.

Záujemkyne sa musia vopred nahlásiť na  dominika.nazarejova@k13.sk


dec 12

Mikuláš neobišiel ani našich seniorov

Či sú ešte deťmi alebo majú o nejaký rok viac, na Mikuláša sa všetci rovnako tešia. Veď im prinesie niečo sladké  a pribalí i dobrú náladu.V Dennom centre seniorov tak naozaj bolo. Seniori sami sebe pripravili krátky kultúrny program, do ktorého prispela  Martinka, vnučka jednejz dám, spevácka skupina, Ivan Hudec a Marta Lovasová v humornejscénke, kde hrali manželov po 40 rokoch spoločného života, aj Jozef Sedlák.

Prečítajte si viac »

dec 11

Malé vláčiky v dopravnej priemyslovke opäť jazdia pre verejnosť

Od dnes – 10. decembra do piatku (14. 12.), znova jazdia malé elektrické vláčiky na Strednej priemyselnej škole dopravnej (SPŠD) na Hlavnej ulici 113. Tradičnú predvianočnú akciu môže široká verejnosť navštíviť v čase od 16.00 do 19.00 hodiny.

Školské koľajisko s vyše 43-ročnou tradíciou na celý týždeň ožije vďaka žiakom a nadšencom zo Železnično-modelárskeho klubu pri SPŠD. V malej krajine v mierke H0, kde je všetko oproti reálnej skutočnosti zmenšené 87-krát, sa bude preháňať denne až 20 vlakov. Modely sa budú v priebehu týždňa obmieňať. Vďaka rozsiahlej školskej zbierke s vyše 530 modelmi tak môže  verejnosť každý deň vidieť rozmanitosť železničnej dopravy – od najstarších parných vlakov po tie najmodernejšie.

Prečítajte si viac »

Staršie «

Zmena veľkosti písma