máj 24

Jazerská jazda zručnosti.

Rýchlosť, adrenalín, dobrý postreh a boj o čas, to boli hlavné znaky Jazdy zručnosti, ktorú na parkovisku pri splave na Jenisejskej ulici pripravila mestská časť spolu s organizáciou PD Autosport Košice. Aké poradie si účastník vybojuje, záviselo od toho, ako dodržal povinné kritériá – vypnutý motor pred začiatkom jazdy, úspešné zvládnutie jazdy medzi kuželkami, rýchlosť bez trestných bodov, zatvorenie dverí po skončení jazdy a dobehnutie do cieľa. Zasúťažiť si prišlo 28 vodičov. Medzi nimi bolo aj osem žien. Z nich trať najrýchlejšie zvládla Jaroslava Ružinská. Najurputnejší súboj zvádzali muži, z ktorých niektorí počas dvoch kôl dali autám i pneumatikám riadne zabrať. Všetky jazdy boli efektné a divákom, ktorí sa pristavovali a pozerali, sa páčili. Najrýchlejší bol a prvé miesto si vyjazdil František Monka, z juniorov mal najlepší čas Maxim Putnocký Súťaž navštívila aj starostka Lenka Kovačevičová, ktorá odovzdala ceny najúspešnejším vodičom.

máj 23

Deň Jazerčanov priniesol neopakovateľnú atmosféru.

V piatok, 20 mája 2022 zažil miestny úrad nápor ľudí, aký tu ešte nebol. Deň Jazerčanov navštívilo niekoľko tisíc návštevníkov, parkovisko a záhrada praskali vo švíkoch. Od druhej hodiny prúdili davy ľudí na program, atrakcie pre deti a súťaž vo varení kotlíkových špecialít. Do súťaže sa zapojilo deväť družstiev. MČ Košice – Sever, MČ Košice – Juh, MČ Košice – Staré mesto a SOS Ukrajina, Klub dôchodcov DC Nad jazerom, Klub vodného lyžovania Trixen Košice o. z., Správa mestskej zelene Košice, ZŠ Družicová, OA Polárna a Komisia mládeže, vzdelávania, kultúry a športu MČ Košice – Nad jazerom. K vareniu sa pripojila nesúťažne aj naša mestská časť. Ochutnávať bolo čo, pretože sa varili guláše, kapustnice, segedínsky guľáš, boršč a halászlé. Celkovo sa navarilo a rozdalo okolo 500 litrov skvelých špecialít. Hodnotenie nebolo jednoduché a na odbornú pomoc si starostka Lenka Kovačevičová prizvala aj svojho zástupcu Bernarda Berbericha a podpredsedu košického klubu Slovenského zväzu kuchárov a cukrárov Michala Šenitka. Prvé miesto si odniesla Správa mestskej zelene Košice s poľovníckym guľašom. Druhé miesto ZŠ Družicová a tretie Trixen. V programe sme predstavili súbor Jazerčan, CDR Uralská, Sofiu Tirpákovú a jej Band, Jazerské mažoretky, G mini dance team, kapelu Brutovských, Jožka Jožku a skupinu Ščamba.

máj 20

Krst ihriska Žihadielko.

Ihrisko pre deti Žihadielko na Stálicovej ulici včera ožilo programom pre deti. Včielka Maja prišla potešiť našich najmenších a priniesla so sebou aj rôzne súťaže, zábavu a množstvo odmien pre deti. Celkovo pre Žihadielko v našej mestskej časti hlasovalo viac ako POL MILIÓNA ľudí z celého Slovenska. Ihrisko teší deti už vyše roka. Minulý rok sa kvôli opatreniam síce ihrisko odovzdalo do prevádzky, no program sa konať nemohol. Spoločnosť Lidl preto tento program, spojený s krstom Žihadielka realizoval až teraz. Krstnou mamou bola starostka Lenka Kovačevičová. Želáme deťom veľa zábavy a krásnych zážitkov spolu so Žihadielkom.

 

máj 18

Vyskúšajte si Jazdu zručnosti.

Milí Jazerčania.
Ponúkame vám zaujímavé podujatie, kde si môžete preskúšať svoje schopnosti šoférovania.
Na Jazde zručnosti si preveríte, čo dokážete vy a aj vaše auto. Už v túto sobotu, 21. 5. 2022, od 9.00 hodiny na parkovisku pri splave, Jenisejská ulica.  Bonusom je, že si môžete vyjazdiť zaujímavé ceny.

máj 16

Slávnostné uvítanie detí do života.

Milí rodičia,
dovoľte, aby sme vás pozvali na slávnostné podujatie Uvítanie novorodencov do života. Deti narodené od 1. 1. 2022, s trvalým pobytom v Mestskej časti Košice – Nad jazerom, prijmeme za nových občanov na slávnostnom podujatí, na ktorom starostka Lenka Kovačevičová odovzdá rodičom pamätný list a dieťa bude zapísané do kroniky mestskej časti. Ceremoniál je spojený s krátkym kultúrnym programom. Slávnostné podujatie bude organizované 10. 6. 2022 o 10.00 hod. Bližšie informácie Vám radi poskytneme v Kultúrnom stredisku Jazero, Spišské námestie 1, 04012 Košice alebo telefonicky: 055 / 302 77 36 alebo mailom: deti@jazerokosice.sk

máj 13

Odstávka vody

Východoslovenská vodárenská spoločnosť a.s., závod Košice,

oznamuje odberateľom pitnej vody, že z dôvodu odstraňovania poruchy na vodovodnom potrubí bude dňa 13.05.2022 od 8:00 hod., do 14:00 hod. odstávka dodávanej studenej vody pre mestskú časť Košice – Nad Jazerom, konkrétne sa jedná o ulice Sputniková 1 – 12 a Ždiarska 19 – 23. Odstraňovať budeme poruchu na ulici Sputniková 5. Odberateľov budeme zásobovať pitnou vodou pomocou cisternového vozidla.

 

Ďakujeme za Vaše pochopenie.

VVS a.s., Závod Košice,  tel.č. :055/ 7952 420, 055/ 6427 507

máj 11

Jazerskí seniori zažiarili na Seniorskej hviezde a Letnej olympiáde seniorov.

Na podujatí Seniorská hviezda, ktoré je nesúťažnou prehliadkou klubov, denných centier a občianskych združení seniorov mesta Košice predviedli Jazerčania svoje spevácke, recitátorské, tanečné či herecké umenie. Najväčší potlesk zožali naše Jazerské Mažoretky a spevokol Jazerčan. Súťažiaci z DC KD nad Jazerom nás úspešne reprezentovali aj na olympiáde seniorov, ktorá sa koná v spolupráci s Radou seniorov mesta Košice v športovo zábavnom areáli na Alejovej ulici v Košiciach. Cieľom akcie bolo podporiť športovú aktivitu u seniorov v rôznych športových disciplínach. Podporiť našich seniorov prišla starostka Lenka Kovačevičová. Blahoželáme k úspechu a ďakujeme za reprezentáciu.

Prečítajte si viac »

máj 09

Slávnostné oceňovanie pedagógov.

Mestská časť Košice – Nad jazerom aj tento rok ocenila pedagógov, ktorí robia učiteľskému povolaniu to najlepšie meno. V mestskej časti máme množstvo svedomitých učiteľov, ktorým patrí náš obdiv, úcta a vďaka. Pedagógovia sa angažujú pri tvorbe metodík, pripravujú žiakov na súťaže, realizujú na školách rôzne projekty, absolvujú stáže a naberajú stále nové skúsenosti. Týmto spôsobom chceme poďakovať tým, ktorí sú svojou svedomitou prácou príkladom pre nás, ostatných. Z rúk starostky Lenky Kovačevičovej si ocenenie prevzali:
Bc.Andrea Hurná, Viera Kušnírová, Viera Pytelová, Mária Chomová, Ing. Mária Glovová, PaedDr. Gabriela Kulhová, Mgr. Nora Nigutová, Anna Špačková, Darina Zimovčáková, Mgr. Mária Badlíková, Mgr. Hana Laktičová, RNDr. Darina Badáňová, Zuzana Pribulová, Janka Berdisová, Mgr. Jana Medvecová, Ľubica Nagyová, Mgr. Ivana Bujňáková a Mgr. Viktor Kvoriak.
Poďakovať sa za neúnavnú a záslužnú prácu pedagógom prišli aj poslanci MČ a členovia komisií: Renáta Lenártová, Anna Jenčová, Silvia Hricková, Lucia Kleinová, Martin Seman, Bernard Berberich a Jozef Skonc.
Všetkým oceneným srdečne blahoželáme.

Prečítajte si viac »

máj 08

Deň matiek.

Byť mamou na plný úväzok je jedným z najviac platených zamestnaní … Je platené čistou láskou.“ – Mildred B. Vermont

Deň matiek je špeciálny čas povedať našim mamám ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú a vyjadriť im našu vďačnosť za všetko, čo pre nás urobili. Prajeme vám, aby ste zo svojich detí a zo svojich vnúčat mali vždy radosť.  A ak sa vo vašich očiach niekedy kvôli nim objavia slzy, nech sú to len slzy šťastia.  

máj 05

Nová fontána chrlí vodu do výšky 16 metrov.

Nad jazerom pribudla ďalšia nádherná fontána. Je umiestnená medzi južným vstupom na plážové kúpalisko a rodinnými domami na Jenisejskej ulici. Bude dotvárať pekné prostredie, osvieži vzduch a okysličí vodu v jazere, ktorá cirkuluje cez plávajúce čerpadlo na hladine. Vodotrysk má výtlak šestnásť metrov. Veríme, že bude potešením pre každého návštevníka.

Staršie «

Zmena veľkosti písma