máj 24

Už túto sobotu je oslava sviatku detí

Hry, súťaže, zábava i penová show

Pred pár dňami sme mali na nádvorí miestneho úradu spoločný Deň Jazerčanov a už túto sobotu sa s mnohými z vás stretneme určite znovu. Mestská časť pripravuje na pláži pri jazere oslavu veľkého sviatku – Medzinárodný deň detí. Pripravené je všeličo možné – súťaže, kúzelnícka show, maľovanie na tvár, poníky, atrakcie, balóny, tvorivé dielne, šľapacie káry, penová show i veľa sladkostí.
Všetko toto bude na vás, deti, čakať od 14:00 do 18:00 hodiny v sobotu, 26. mája 2018 na pláži v rekreačnej oblasti.

Dobré počasie sme objednali, takže už len vy, oslávenci, musíte prísť a určite nám bude spolu dobre a veselo.

máj 24

Miestny úrad navštívili deti z dvoch materských škôl

Stali sa starostkinými škriatkami – pomocníkmi

Pred pár dňami bolo na našom miestnom úrade zvlášť rušno i hlasnejšie ako je to bežné.  Na návštevu totiž  prišli deti z dvoch materských škôl sídliska. Najprv prah úradu prekročili spolu s pasovaním za škriatkov – starostkiných pomocníkov dievčatká a chlapci z Materskej školy na Galaktickej ulici.

 

Prečítajte si viac »

máj 23

Piaty ročník Jazernej 50-tky zlákal 122 bežcov

Vek nerozhodoval, podstatné boli kilometre

V nedeľu sa tí, čo majú radi pohyb a snažia sa robiť niečo pre svoje zdravie, postavili na štart 5. ročníka Jazernej 50-tky. Preteky sú to náročné, ale s možnosťou výberu, kto si na akú trať trúfa, takú beží. Najkratšia mohla byť 5 kilometrov, najdlhšia, samozrejme, desaťkrát viac a priestor dostali aj štafety.

 

Prečítajte si viac »

máj 22

Objednávka počasia na Deň Jazerčanov bola „tam hore“ vypočutá

Súťaž vo varení vyhrala mlaď – budúci kuchári z Postupimskej

 Od rána bola v piatok hladina adrenalínu u pracovníkov miestneho úradu, stánkárov, účinkujúcich i vás, Jazerčanov, kvôli neprestávajúcemu dažďu riadne nad normálom. Nakoniec sa všetko, ako v správnej rozprávke, dobre skončilo. Kvapky z oblohy prestali padať, aj slnko občas vykúkalo, a tak sa Deň Jazerčanov mohol v plnej paráde uskutočniť.

Prečítajte si viac »

máj 18

Počasie nám neurobí škrt cez plánované podujatie

Deň Jazerčanov dnes bude!

Počasie si síce robí čo chce a doslova dvíha hladinu adrenalínu každému, kto sa podieľal a podieľa na príprave dnešného Dňa Jazerčanov. My sa ale, priatelia, nedáme! Stánkári už rozkladajú tovar, ktorý budú ponúkať, pripravené je javisko pre účinkujúcich, aj stoly, kotlíky a drevo, aby mali súťažné družstvá všetko poruke na varenie kotlíkových špecialít. Sem – tam síce pozeráme na oblohu, či dažďové oblaky od nás odišli, ale veríme, že sú skutočne preč a dnešné popoludnie nepokazia. To  by nám predsa neurobili…

Milí naši, čakáme vás dnes od 13. hodiny na nádvorí miestneho úradu na Poludníkovej ulici, kde bude náš spoločný deň, Deň Jazerčanov. Pripravený je kultúrny program, atrakcie pre deti, súťaž vo varení, po nej ochutnávka toho, čo družstvá ukuchtili, a samozrejme, podávať sa bude aj jazerský guláš pripravený mestskou časťou.

 

Príďte, nech spolu prežijeme príjemné chvíle.

máj 17

XX. Športový deň národnostných menšín

máj 17

Rozprávkové Jazero znovu otvorilo Knihu rozprávok

Dlhou tradíciou sa pýši prehliadka dramatizovaných rozprávok Rozprávkové Jazero, ktorú pravidelne raz ročne organizuje Špeciálna základná škola z Rovníkovej ulice. Včera, v stredu 16. mája, bol v Kultúrnom stredisku Jazero jej 23. ročník. Zapojili sa žiaci štyroch špeciálnych základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti odboru školstva Okresného úradu Košice.

Prečítajte si viac »

máj 15

Prenájom

Mestská časť Košice – Nad jazerom ponúka na prenájom nebytové priestory v obchodnom centre Branisko na Spišskom námestí č. 2 v Košiciach a v rekreačnej lokalite Jazero.

 

 

máj 14

Rozprávkové Jazero otvorí „Knihu rozprávok“

Dlhou tradíciou sa pýši prehliadka dramatizovaných rozprávok Rozprávkové Jazero, ktorú pravidelne raz ročne organizuje Špeciálna základná škola z Rovníkovej ulice. Túto stredu (16. mája) bude jej 23. ročník. Zapoja sa do nej deti špeciálnych základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti odboru školstva Okresného úradu Košice.

Prečítajte si viac »

máj 14

Deň Jazerčanov už tento piatok

Radi sa s vami stretneme

V piatok, aspoň dúfame, by mohlo byť na nádvorí miestneho úradu veselo. Mestská časť opäť organizuje Deň Jazerčanov. Podujatie, na ktorom v kultúrnom programe spievajú, tancujú a hrajú na hudobných nástrojoch všetci, ktorí majú k nášmu sídlisku blízko. Pripravená je tiež ponuka stánkárov, atrakcie pre deti i súťaž vo varení gulášu a kotlíkových špecialít, na ktorých si po vyhodnotení porotou všetci pochutnáme.

Tešíme sa na vás v piatok, 18. mája od 13:00 hodiny na Poludníkovej č. 7. Určite znovu spoločne prežijeme také príjemné chvíle ako to bolo na rovnakom podujatí vlani.

Prečítajte si viac »

Staršie «

Zmena veľkosti písma