sep 25

Nábor na Planétu Tanec

milí rodičia a šikovné deti. Vo Výmenníku Važecká bude ukážková, otvorená a bezplatná hodina
s lektorkami tanca. Príďte sa pozrieť, zatancovať si a možno sa vaša ratolesť stane členom tejto „planéty.“

 

V stredu 27. septembra 2017 od 17:00 hod do 18:00 hod
a v stredu 4. októbra 2017 tiež od 17:00 do 18:00 hod

bude ukážková hodina tanca..

Prečítajte si viac »

sep 25

V Kultúrnom stredisku Jazero 4 hodiny pohybu

Dámy i páni, príďte si „zamaratónovať“

V Kultúrnom stredisku Jazero na Spišskom námestí č. 1 si dajú v sobotu, 30. septembra 2017, rande hlavne dámy, i keď páni sú tiež vítaní. Pripravený je štvorhodinový maratón cvičenia pre lepšiu kondičku a formovanejšiu postavu. Pozostáva z latino aerobicu, zumby, jumpingu a bodyformingu.

Od 8:00 do 8:20 hod je registrácia „maratóncov“, od 8:30 do 12:30 hod sa „cvičí na plné obrátky.“ Pitie, tombola a malé občerstvenie sú pripravené, chuť a dostatok energie si treba priniesť
so sebou. Poplatok je 5 eur na 4 hodiny maratónu. Prihláste sa čo najskôr, aby vás niekto nepredbehol…

sep 25

Stretneme sa na volejbalovom turnaji?

OV SZPB a naša mestská časť  v sobotu 30. septembra 2017 organizujú 1. ročník volejbalového  turnaja  o putovný pohár OV  SZPB Košice.  Registrácia družstiev začne  v telocvični Základnej školy na Družicovej ulici o 8:30 hod,  samotné zápasy  o 9:00 hod.

 

Prečítajte si viac »

sep 25

Jazerská kvapka krvi bude 6. októbra

           Jazerská kvapka krvi bude 6. októbra     

Ďakujeme, že prídete
Mestská časť v spolupráci s Národnou transfúznou službou začala vlani organizovať mobilný odber krvi. Jazerská kvapka krvi sa od prvej chvíle stala veľkou kvapkou ochoty a ústretovosti  k tým, ktorí potrebujú túto vzácnu životodarnú tekutinu. Počas zatiaľ troch odberov  krv darovalo viac ako 150 viacnásobných darcov, aj tých, čo si sadli do kresla po prvýkrát.
Na prízemí miestneho úradu na Poludníkovej ulici
bude v piatok 6. októbra 2017 od 8:00 do 11:00 hod
jesenná Jazerská kvapka krvi. Tešíme sa, že znovu ukážete aké máte srdce a ako ste ochotní iným pomôcť.
Už teraz vám ďakujeme.

sep 20

V Auparku budú stánky venované problémom so zrakom

V piatok a v sobotu je Deň Bielej pastelky

Už v piatok, 22. septembra, si aj v našom meste pripomenieme Deň Bielej pastelky. Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska od 10:00 do 17:00 hod. v Auparku rozloží svoje stánky s informáciami, rôznymi kompenzačnými a optickými pomôckami, budú tam okuliare simulujúce viaceré druhy zrakového postihnutia či spoločenské hry pre ľudí so zrakovým postihnutím.

 

Prečítajte si viac »

sep 20

Veľká tanečná súťaž – Tancuj pre radosť

Štvrtok patrí zábave

Výmenník Važecká a Loďka nádeje organizujú 21. septembra 2017 (štvrtok)

Veľkú tanečnú súťaž s populárnou X-box hrou Just Dance 2017
Pripravená je od 16:00 do 19:00 hod vo vo výmenníku Važecká na Važeckej ulici.

 

Prečítajte si viac »

sep 18

Výlet do Starého Smokovca

Príďte sa pokochať

Príležitosť vidieť ako vyzerajú Vysoké Tatry v jeseni ponúka mestská časť všetkým, ktorí sú na takúto krásu zvedaví.  Pod záštitou starostky sociálno-zdravotná komisia miestneho zastupiteľstva organizuje výlet do Starého Smokovca. Ide sa v sobotu, 14. októbra 2017. Odchod autobusu o 6:00 hod.    (Podrobnosti nájdete na plagáte).

sep 18

Tretia jazerská materská škola dostala materiálnu pomoc

Prišlo veľa pracovitých rodičov

Veľa pracovitých rúk rodičov bolo minulú sobotu v Materskej škole na Azovskej ulici. Podporili Týždeň dobrovoľníctva, ktorý organizuje Dobrovoľnícke centrum Košíc. Hlavne však prišli skrášliť prostredie, premaľovať vyblednutý plot a vysadiť tuje i menšie kríčky, nech majú detičky ešte krajší dvor.

 

Prečítajte si viac »

sep 18

Časť sídliska patrila minulý piatok orientačným šprintérom

„Zabehala si“ viac ako tristovka súťažiacich

Babky, čo v minulý piatok sedeli na lavičkách v parku na Uralskej ulici, len nechápavo krútili hlavou. Každú chvíľu sa v parčíku objavil bežec alebo bežkyňa.  V rukách držali nejaký papier, pristavili sa pri „tyči“ označenej niečím čo pripomínalo malú nákupnú tašku a potom bežali ďalej.

 

 

Prečítajte si viac »

sep 13

Majstrovstvá Slovenska v orientačnom šprinte

Sviatkové, piatkové popoludnie 15.9. sa bude naše sídlisko a areál kúpaliska hemžiť orientačnými bežcami. Tí totiž majú práve tu  národné majstrovstvá v orientačnom šprinte. Organizátorom podujatia je Klub orientačného behu Akademik TU Košice. Prihlásených je do 300 pretekárov, ktorí budú bojovať o medaily v kategóriách od dorastu až po veteránov. V štartovom poli je aj niekoľko zahraničných pretekárov, tým pádom má podujatie punc medzinárodnej akcie.

 

Prečítajte si viac »

Staršie «