nov 13

Príďte do Výmenníka Važecká

Tvorí celá rodina

Kreatívne workshopy sú vo Výmenníku Važecká už pravidelnosťou. Teraz  prichádza nové, kreatívne podujatie pre všetkých bez rozdielu veku a pohlavia.

 Témou novembrového je kytica. Na pestrofarebnú kyticu sa použijú šišky, žalude, oriešky, jednoducho všetko, čo nám príroda nadelila. Každý si svoju kyticu vyzdobí podľa vlastnej fantázie. Deti si vyrobia strašiaka z recyklovaného materiálu ako papier, kartón, látky
a využijú aj prírodný materiál.

Tak neseďte doma, poďte do Výmenníka Važecká  a tvorte. Stretnutie je vo štvrtok,
16. novembra  od 17:30 do 19:00 hodiny.

nov 13

Výmenník Važecká s ďalšou aktivitou

Gitarová škola pre deti

Výmenník Važecká organizuje tri hudobné workshopy venované výučbe hry na gitare. Určené sú deťom od 8 do 13 rokov.  Podmienkou je priniesť si vlastnú gitaru. Skúsení muzikanti Gabriela Palinský a Viliam Hennel naučia deti teóriu, prevedú ich základmi hrania a prvým akordom, aby si na poslednom workshope zahrali prvú pesničku.

 

Prečítajte si viac »

nov 09

Workshopy pre deti aj dospelých

Cesta do NANOSVETA 

Vyberte sa do sveta neuveriteľne malých vecí –  do nanosveta. Objekty, ktoré ho tvoria,  sú oveľa menšie ako naše bunky, no dokážu zasahovať do vývoja v medicíne, potravinárstve, kozmetike, životnom prostredí, stavebníctve, elektronike, počítačoch, ale aj v kozmických technológiách. Dozviete sa o zaujímavých vlastnostiach nanočastíc a nanomateriálov, spoznáte techniky, ktorými ich vedci skúmajú a pripravujú, objavíte okolo seba produkty,
v ktorých sa už aj dnes využívajú. A možno zistíte, načo používajú leguány lopaty a načo je nám zmrznutý dym…

Prečítajte si viac »

nov 06

Vo Výmenníku Važecká tvorivé dielne

Jesenné bláznenie

Klub ŠTVORLÍSTOK a Loďka nádeje organizujú vo štvrtok,  9. novembra 2017, od 16:00
do 19:00 hod pre všetky deti aj ich rodičov podujatie plné zábavy – Jesenné bláznenie. Sú to jesenné tvorivé dielne, kde si spoločne vyrobia zaujímavé dekorácie pre potešenie i na skrášlenie domovov.

Prečítajte si viac »

nov 02

Vydajte sa na cestu do nanosveta

Vo Výmenníku Važecká bude výstava Cesta do nanosveta. V zrozumiteľnej reči ponúka systematický pohľad na základné fenomény a javy v nanosvete.

 

 

 

 

Prečítajte si viac »

okt 23

V sobotu Jazerská prázdninová korčuľovačka

Roztočíme to v Crow aréne

V rámci  jesenných prázdnin pripravila naša mestská časť pre vás, deti a vašich súrodencov, ale pridať sa môžu aj rodičia a starí rodičia, Jazerskú prázdninovú korčuľovačku. V Crow aréne na vás čakajú súťaže o sladké odmeny, zábava, spoločné korčuľovanie.

Podujatie začína 28. októbra 2017 o 12:45 hod  a  ľadovú plochu máme k dispozícii do 14:15 hod. Vstup je zadarmo, potrebujete však lístok potvrdený mestskou časťou. Vyzdvihnúť si ho môžete
v kancelárii prvého kontaktu na miestnom úrade na Poludníkovej č. 7 alebo v kultúrnych strediskách (KS). KS Iskra je na Uralskej ulici a KS Jazero na Spišskom námestí č. 1.

Dlho nerozmýšľajte, vstupenky sa míňajú.

okt 23

Výmenník Važecká sa zmení na stretnutie masiek

Príďte na Strašidelnú Halloween párty

Výmenník Važecká a Loďka nádeje organizujú Strašidelnú Halloween party pre všetky deti a ich rodičov. Spojená bude s hrami a súťažami. Pripravené sú tvorivé dielne, vyrezávanie tekvíc, maľovanie na tvár, svetelná show, diskotéka, tombola i súťaž o najkrajšiu masku. Aj preto je vstup na podujatie len v maskách. Nezabudnite si tiež pribaliť tekvicu, ktorú budete vyrezávať. Program spestrí vystúpenie tanečnej skupiny G mini dance.

 

Podujatie, ktoré podporuje i naša mestská časť,
bude vo Výmenníku Važecká
vo štvrtok, 26. októbra 2017, od 16:00 do 19:00 hod.

 

Organizátori sa tešia na vaše masky, dobrú náladu a ešte lepšiu zábavu.

 

okt 23

Ďalšie podujatie vo Výmenníku Važecká

DIZAJN NAŽIVO!

Dizajn naživo je názov podujatia vo Výmenníku Važecká, ktoré ponúkne ukážku schopností talentovaných žiakov zo SSOŠ z Postupimskej ulice. V grafickej tvorbe sa predstavia Patrik Takács a Oliver Kučera, študenti grafických odborov. V reálnom čase bude ich tvorba premietaná naživo.  Diváci si tak budú môcť v rámci duelu vychutnať šikovnosť a umenie oboch žiakov.  O výhercovi rozhodnú diváci. Víťaz dostane diplom a získa titul Gróf grafik.

Prečítajte si viac »

okt 23

Vysoké Tatry sa ukázali v plnej kráse

Výlet si Jazerčania užili

Hovorí sa, že pokoj v prírode je úplným opakom nášho chaotického života. Pohľad na východ slnka podnecuje vzdávať vďaku. V horách zabudneš na všetky starosti. Žiť v prepychu znamená žiť v prírode. Hory sú stálou výzvou, stáť na nich je ako z nadhľadu vidieť to, čo vidíme denne, zmeniť uhol pohľadu a ten zmenený uhol mení zase nás. V horách zistíš, čo v tebe je.

 

Prečítajte si viac »

okt 19

Vo Výmenníku Važecká dnes kreatívne podujatie

Tvorí celá rodina

Patríte k tým, ktorí radi vymýšľajú a tvoria rôzne doplnky? Potom je pozvánka do Výmenníka Važecká na podujatie pod názvom Tvorí celá rodina určená práve vám, zručným deťom i dospelým. Môžete si overiť fantáziu, šikovnosť a vytvoriť niečo nové z papiera, vlny, farieb. Základom workshopu budú jesenné dekorácie, váza a náramky.

 Podujatie je dnes, 19. októbra 2017  od 17:30 do 19:00 hod.

 

Vstupné sú dve eurá pre jedného. Rodinné vstupné je zvýhodnené, stojí 6 eur.

Staršie «