sep 20

V Auparku budú stánky venované problémom so zrakom

V piatok a v sobotu je Deň Bielej pastelky

Už v piatok, 22. septembra, si aj v našom meste pripomenieme Deň Bielej pastelky. Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska od 10:00 do 17:00 hod. v Auparku rozloží svoje stánky s informáciami, rôznymi kompenzačnými a optickými pomôckami, budú tam okuliare simulujúce viaceré druhy zrakového postihnutia či spoločenské hry pre ľudí so zrakovým postihnutím.

 

Prečítajte si viac »

sep 20

Veľká tanečná súťaž – Tancuj pre radosť

Štvrtok patrí zábave

Výmenník Važecká a Loďka nádeje organizujú 21. septembra 2017 (štvrtok)

Veľkú tanečnú súťaž s populárnou X-box hrou Just Dance 2017
Pripravená je od 16:00 do 19:00 hod vo vo výmenníku Važecká na Važeckej ulici.

 

Prečítajte si viac »

sep 19

Stretneme sa na volejbalovom turnaji?

OV SZPB a naša mestská časť  v sobotu 30. septembra 2017 organizujú 1. ročník volejbalového  turnaja  o putovný pohár OV  SZPB Košice.  Registrácia družstiev začne  v telocvični Základnej školy na Družicovej ulici o 8:30 hod,  samotné zápasy  o 9:00 hod.

 

 

Družstvá majú na prihlásenie do turnaja čas  do stredy 27. septembra 2017. Podmienkou je,
že v sedemčlennom družstve musí byť minimálne jedna  žena.
Kontakt: volejbalturnaj2017@gmail.com

Príďte si zahrať a zažiť i trochu adrenalínového  napätia v sobotu 30. septembra 2017.

sep 18

Jazerská kvapka krvi bude 6. októbra

                                                      Ďakujeme, že prídete

Mestská časť v spolupráci s Národnou transfúznou službou začala vlani organizovať mobilný odber krvi. Jazerská kvapka krvi sa od prvej chvíle stala veľkou kvapkou ochoty a ústretovosti  k tým, ktorí potrebujú túto vzácnu životodarnú tekutinu. Počas zatiaľ troch odberov  krv darovalo ako 150 viacnásobných darcov, aj tých, čo si sadli do kresla po prvýkrát.

Na prízemí miestneho úradu na Poludníkovej ulici

           bude v piatok 6. októbra 2017 od 8:00 do 11:00 hod

jesenná Jazerská kvapka krvi. Tešíme sa, že znovu ukážete aké máte srdce a ako ste ochotní iným pomôcť.

Už teraz vám ďakujeme.

sep 18

Výlet do Starého Smokovca

Príďte sa pokochať

Príležitosť vidieť ako vyzerajú Vysoké Tatry v jeseni ponúka mestská časť všetkým, ktorí sú na takúto krásu zvedaví.  Pod záštitou starostky sociálno-zdravotná komisia miestneho zastupiteľstva organizuje výlet do Starého Smokovca. Ide sa v sobotu, 14. októbra 2017. Odchod autobusu o 6:00 hod.    (Podrobnosti nájdete na plagáte).

sep 18

Tretia jazerská materská škola dostala materiálnu pomoc

Prišlo veľa pracovitých rodičov

Veľa pracovitých rúk rodičov bolo minulú sobotu v Materskej škole na Azovskej ulici. Podporili Týždeň dobrovoľníctva, ktorý organizuje Dobrovoľnícke centrum Košíc. Hlavne však prišli skrášliť prostredie, premaľovať vyblednutý plot a vysadiť tuje i menšie kríčky, nech majú detičky ešte krajší dvor.

 

Prečítajte si viac »

sep 18

Časť sídliska patrila minulý piatok orientačným šprintérom

„Zabehala si“ viac ako tristovka súťažiacich

Babky, čo v minulý piatok sedeli na lavičkách v parku na Uralskej ulici, len nechápavo krútili hlavou. Každú chvíľu sa v parčíku objavil bežec alebo bežkyňa.  V rukách držali nejaký papier, pristavili sa pri „tyči“ označenej niečím čo pripomínalo malú nákupnú tašku a potom bežali ďalej.

 

 

Prečítajte si viac »

sep 13

Majstrovstvá Slovenska v orientačnom šprinte

Sviatkové, piatkové popoludnie 15.9. sa bude naše sídlisko a areál kúpaliska hemžiť orientačnými bežcami. Tí totiž majú práve tu  národné majstrovstvá v orientačnom šprinte. Organizátorom podujatia je Klub orientačného behu Akademik TU Košice. Prihlásených je do 300 pretekárov, ktorí budú bojovať o medaily v kategóriách od dorastu až po veteránov. V štartovom poli je aj niekoľko zahraničných pretekárov, tým pádom má podujatie punc medzinárodnej akcie.

 

Prečítajte si viac »

sep 13

Popri počúvaní hudby i grilovačka

Ešte 9. septembra sme na webovej stránke mestskej časti priniesli informáciu o koncerte skupiny ARON band, ktorý je naplánovaný na štvrtok, 14. septembra 2017 od 18:00 do 21:00 hod na streche výmenníka Važecká.  Dnes k nej pridávame ďalšiu dobrú správu – počas koncertu môžu poslucháči okrem duši ulahodiť i žalúdku. Organizátori zabezpečili gril, a tak si záujemcovia majú možnosť pripraviť grilované dobroty. Samozrejme, z vlastných zdrojov.
Vstup na koncert i grilovačku je voľný.

sep 13

Dobrovoľnícke centrum Košíc si opäť vyhrnie rukávy

Pomôžu skrášliť Materskú školu na Azovskej ulici

V rámci Týždňa dobrovoľníctva sa organizátori, brigádnici a podporovatelia Dobrovoľníckeho centra Košíc túto sobotu (16.9.2017) vrátia na naše sídlisko. Tentokrát  sa rozhodli prísť do  Materskej školy na Azovskej ulici, aby vymaľovali plot, vysadili zeleň, upravili jej dvor a deťom tak spríjemnili ich každodenné prostredie.

Brigáda začína o 9:00 hod a privítajú každú pracovitú ruku, ktorá prispeje k skrášleniu už tretej materskej školy na našom sídlisku.  Zatiaľ pomohli materským školám na Dneperskej a Jenisejskej ulici.

Veríme, že prídete pomôcť dobrej veci.

Staršie «