feb 21

Pre všetky šikovné deti je tu 4. ročník detskej výtvarnej súťaže

Rozprávočka moja naj 2019

 V dnešnom pretechnizovanom svete, vo svete tzv. sociálnych sietí, treba hlavne deti vrátiť do krásnych čias rozprávok, do čias kráľov a princezien, do čias zlých drakov, do víťazstva dobra nad zlom.

Prečítajte si viac »

feb 21

Kurz krajinárskej fotografie

Hovorí sa, že cez fotoobjektív je život zaujímavejší a krajší, pretože si  bežné momentky môžeme podľa vlastných predstáv upraviť, zmeniť.  Šancu presvedčiť sa, či je to skutočne tak, ponúka kurz krajinárskej fotografie. Pripravila ho mestská časť, bude zadarmo  v Kultúrnom stredisku Jazero 4. a 11. marca 2019 od 17:00 do 19:00 hodiny a na vaše otázky odpovie Karol Stollmann.

feb 20

Blíži sa termín Memoriálu Gálovcov

Stretnutie pri  stolnom tenise

 Základná škola na Družicovej ulici bude 9. marca 2019 miestom veľkého stretnutia milovníkov stolného tenisu.  Mestská časť organizuje 4.  ročník Memoriálu Gálovcov ako poctu  otcovi a synovi – bývalým Jazerčanom, poslancom a zanieteným športovcov.

Prečítajte si viac »

feb 18

Mestská časť v Crow aréne zorganizovala pre Jazerčanov korčuľovačku

Štart do jarných prázdnin na ľade

Školákom na východe sa dnes začali jarné prázdniny. Kto ako ich strávi, závisí od organizačných schopností rodičov a starých rodičov. Mestská časť pre jazerské deti ako štart do týždňového oddychu zorganizovala včera v Crow aréne na Kavečianskej ceste Jarnú korčuľovačku. Detí prišlo neúrekom. Došli aj viacerí dospelí  ako dozor a prvá pomoc, keby niečo… Zasahovať však ani oni, ani skutoční záchranári nemuseli, nikomu sa nič nestalo. Žiadne úrazy ani škrabance. Len pohodové korčuľovanie, ku ktorému príjemnú kulisu na ľadovej ploche dotvárali maskoti.

Prečítajte si viac »

feb 15

Marko je prvým tohtoročným jazerským bábätkom

 „Ešte som malý, ale o pár týždňov maca prerastiem…“

Marianna a Richard Lükö sa na naše sídlisko presťahovali len v novembri minulého roka.I keď rozhodnutie  dosť zvažovali, po viac ako dvoch mesiacoch, počas ktorých sa stihli trochu rozkukať a spoznať mestskú časť, neľutujú, že sa stali Jazerčanmi. Páči sa im tu, sídlisko má dosť zelene i oddychových zón, čo určite využijú, keď budú kočíkovať svoj poklad – Marka.

Prečítajte si viac »

feb 13

Jazerský Klub dôchodcov pri Dennom centre v pondelok bilancoval

Kde berú takú energiu a životaschopnosť? 

 Klub dôchodcov pri Dennom centre  na výročnej schôdzi v pondelok bilancoval vlaňajší rok, čo všetko sa mu podarilo pripraviť, aj či splnil predstavy jeho členov o aktívnom klubovom živote. Predseda Ivan Hudec v správe spomenul viaceré z podujatí v oblasti spoločenskej, kultúrnej či športovej, ktoré pripravili vo vlastnej réžii.

Prečítajte si viac »

feb 11

Jahodná bola miestom Zimnej olympiády seniorov

Na kopci sa Jazerčania nestratili

 Mesto Košice a Rada seniorov mesta zorganizovali vo štvrtok minulý týždeň na Jahodnej v niekoľkých „snežných“ disciplínach tradičnú Zimnú olympiádu seniorov. Medzi viac ako stovkou súťažiacich boli aj dve družstvá z Jazera.

Prečítajte si viac »

feb 07

Stretnutie tých, ktorí dávajú seba pre radosť a potešenie druhých

Jazero bolo a veríme, že aj bude miestom, kde život chutí

Naše Jazero je mestskou časťou, ktorá skutočne žije, v ktorej pracujú rôznorodé krúžky, súbory či občianske združenia venujúce sa od tých najmenších po seniorov. Či už je to činnosť pravidelná, alebo sporadická, vždy je adresovaná v prvom rade obyvateľom nášho sídliska.

Prečítajte si viac »

feb 06

Výstava Vandal sity! vo Výmenníku Važecká zajtra končí

Záverečnou bodkou bude experimentálny workshop Tvor i ty i ty!

 Už len dnes do 18:00 hodiny a zajtra (štvrtok 7. februára 2019) od 10:00 do 20:00 hodiny  trvá vo Výmenníku Važecká graffiti výstava VANDAL SITY! Na zajtra je naplánovaný aj experimentálny workshop pod názvom Tvor i ty i ty!, ktorý je otvorený a voľný, neviaže sa na presný začiatok.

Prečítajte si viac »

feb 05

V Kulturparku bude trojdňový Festival amatérskych divadiel

Kulturpark bude od 15. do 17. februára miestom nultého ročníka Festivalu amatérskych divadiel. Počas troch dní sa v budove Alfa predstaví osem slovenských divadiel, ktoré odohrajú predstavenia pred verejnosťou, aj porotou.  Festival ponúkne priestor amatérskym divadlám ukázať svoje odhodlanie, nadšenie a precíznosť pri študovaní hier popri zamestnaní či škole. Komédie, tragédie alebo prvý košický steampunkový muzikál budú zárukou, že si z 8 divadelných hier  určite každý vyberie.
Prečítajte si viac »

Staršie «

Zmena veľkosti písma