apr 26

Košické Benátky

Už o pár dní štartuje šnúra podujatí v rámci Dní mesta Košice. Aj u nás na Jazere sa môžete tešiť 6.5. na podujatie KOŠICKÉ BENÁTKY , ktoré už o 13:00 štartujeme sprievodným podujatím JAZERO ŽIJE. Môžete sa tešiť na zaujímavé pódiové vystúpenia, divadielko pre deti, súťaže a mnohé jedinečné prekvapenia 🙂 Príďte sa s nami zabaviť a užiť si deň plný radosti a úsmevov.

apr 25

Kultúrne stredisko Jazero bude tento piatok patriť talentom

Príďte im držať palce a pomôžte premôcť trému

Kultúrne stredisko Jazero bude tento piatok patriť šikovným deťom a mládeži, ktorí sa predstavia na súťažnom 24. ročníku Talent show.

Prečítajte si viac »

apr 12

Na Jazerskú kvapku krvi prišlo viac ako 50 šľachetných ľudí

Darca krvi je hrdina

Aká jednoduchá, a predsa veta s hlbokou myšlienkou, ktorú mal na zadnej strane trička jeden zo zdravotníkov košickej Národnej transfúznej služby (NTS). Minulý piatok sa spolu s kolegami z NTS a MUDr. Adrianou Slivkovou presťahoval na tri hodiny do budovy nášho miestneho úradu, kde bol prvý tohtoročný mobilný odber Jazerskej kvapky krvi.

 

Prečítajte si viac »

apr 11

Dážď motoristov preč neodohnal

Jazdy zručnosti boli ukážkové

Dážď, slnko, dážď, slnko… typicky aprílovo sa v sobotu predpoludním striedalo príjemné počasie s nepríjemným. Dianie na parkovisku pri splave na Jenisejskej ulici jeho rozmarné vrtochy ale neovplyvnili. Motoristi na jazde zručnosti bez zastávky stláčali plynový pedál a krútili volantom, aby v niektorej z dvoch jázd dosiahli čo najlepší čas a bez udelenia trestných bodov.

Prečítajte si viac »

apr 06

Jazerská kvapka krvi

 
Radosť a šťastie dávaním znásobujeme. Viete, že šťastie máme i v krvi? V piatok 7. apríla 2017 Miestny úrad Nad jazerom odštartuje v poradí tretiu Jazerskú kvapku krvi. Pridajte sa k nám a spoločne prekonajme minuloročný rekord. Zároveň darujme kúsok seba! Pomôžme tým, ktorí to najviac potrebujú!

apr 06

V Kultúrnom stredisku Jazero bol Deň učiteľov

Sú vedcami, umelcami, rodičmi, radcami

Od piatku minulého týždňa sa ocenením Pedagóg roka 2016 pýši 14 učiteľov a pedagogických pracovníkov našej mestskej časti. Prevzali ich na milej slávnosti v Kultúrnom stredisku Jazero venovanej Dňu učiteľov z rúk starostky Lenky Kovačevičovej, viceprimátorky Renáty Lenártovej, zástupcu starostky Bernarda Berbericha a jazerských poslancov.

 

Prečítajte si viac »

apr 04

Na sobotňajšej brigáde bola asi päťdesiatka „pracantov“

Stále sme voči prírode i sebe neohľaduplní

„To, čo bolo pri bývalej Prefe na konci sídliska, bola priam katastrofa.  V kopách odpadu sa povaľovalo skutočne všetko. Slovami sa to ani popísať nedá,“ zhodli sa všetci, ktorí v rámci jarného čistenia sídliska mali určené na vyčistenie práve toto miesto. „Čo sme mohli, to sme do kontajnerov nahádzali, ale aby tam bol skutočne poriadok, možno aj týždeň by sa muselo upratovať a čistiť.

Prečítajte si viac »

mar 28

V Kultúrnom stredisku Jazero bolo slávnostné uvítanie do života

Jazero omladlo o 31 drobcov

Bábätká.  Jedno, dve, tri, desať, dvadsať, tridsaťjeden prišlo minulý piatok s mamkou a v nejednej rodine aj s ockom na slávnostné uvítanie malých Jazerčanov do života. Svoju históriu  začalo uvítanie písať vlani a počas roka sa v Kultúrnom stredisku Jazero zišla takmer stovka detičiek, ktoré pribudli v jazerských rodinách.

 

Prečítajte si viac »

mar 28

Jazerská oslava sviatku žien

Mali pre seba celý deň

Pri položení otázky: Má dnešná žena toľko času, aby mohla naraz navštíviť vizážistku, štylistku, manikérku, pedikérku, vlasovú poradkyňu, profesionálnu fotografku a k tomu ešte vidieť módnu prehliadku, určite zaznie odpoveď: Nemá. V uponáhľanom každodennom kolotoči si toľko času len pre seba asi žiadna žena „neutrhne.“

 

Prečítajte si viac »

mar 23

Oznámenie o začatí deratizácie od 27.3.2017 do 30.4.2017

Staršie «