feb 26

Ľad plný radosti

Prázdninová korčuľovačka, ktorá sa koná v týchto dňoch v Športovom areáli na Alejovej ulici 2H, vyčarila už v prvý deň úsmev na tvárach detí i dospelých. Ľadová plocha bola od začiatku plná šikovných korčuliarov a atmosféra na ľadovej ploche, bola uvoľnená a zábavná. Najmä pri súťažiach, do ktorých sa za sladké odmeny zapájali predovšetkým deti.

Korčuľovanie pre Jazerčanov je pripravené aj v ďalšie dni, pripojte sa!

feb 21

Upozornenie

Milí obyvatelia, chceme vás osloviť s dôležitou výzvou týkajúcou sa vašej bezpečnosti.

Dňa 27. februára 2024 bude Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s., realizovať výrubové práce stromov na Galaktickej ulici – pozemok ČOV.

Pred vstupom do okolia oblasti, kde sa vykonávajú práce, si dôkladne preštudujte značenia, neprekračujte zábrany a dodržiavajte pokyny, ktoré tam nájdete. Buďte opatrní pri prechádzaní okolo pracoviska.

Vaša bezpečnosť je našou najvyššou prioritou. Prosíme vás o spoluprácu a dodržiavanie týchto opatrení. Ďakujeme vám za pochopenie a spoluprácu.

feb 16

Zber šatstva

Aj naša mestská časť sa zapojila do unikátneho konceptu zberu šatstva.

Pomôže rodinám v núdzi. Kontajner priamo pri vstupe do areálu miestneho úradu, Poludníková 7.

Mesto Košice v spolupráci so spoločnosťou KOSIT a organizáciou Úsmev ako dar pripravilo pre Košičanov zber použiteľného šatstva, obuvi a bytového textilu. Všetok vyzbieraný materiál bude cez organizáciu Úsmev ako dar k dispozícii rodinám v hmotnej núdzi.

Pre Košičanky a Košičanov pribúda v meste v úvodnej fáze projektu počas februára 2024 spolu 20 zberných kontajnerov. Rozmiestnené budú postupne vo vybraných mestských častiach.
Do kontajnerov je možné vhadzovať nepotrebné, avšak stále použiteľné oblečenie, topánky, opasky, kabelky, posteľnú bielizeň, či bytový textil. Presný prehľad, čo do kontajnerov patrí a čo nie je v prehľadnej inštruktáži priamo na kontajneroch.
Mapka s umiestnením kontajnerov https://www.kosit.sk/obyvat…/zber-satstva-obuvi-a-textilu/

feb 14

Orez topoľov

Správa mestskej zelene v Košiciach dnes v mestskej časti Nad jazerom začala s ošetrovaním topoľov čiernych lemujúcich Slaneckú cestu. Stromy sú v zlom stave a vyžadujú si bezodkladné ošetrenie.

Na 38 stromoch bude realizovaný bezpečnostný rez a dva vyschnuté stromy budú asanované v zmysle platnej legislatívy. Práce sa realizujú stromolezeckou technikou aj s použitím mobilnej plošiny. 

Práce budú trvať niekoľko dní v závislosti od poveternostných podmienok.

Práce sa realizujú na aktuálne uzavretej časti vozovky a nevyžadujú si zmeny ani obmedzenia v doprave na Slaneckej ceste. 

Foto Miro Vacula

feb 14

Na jarné prázdniny

Rozmýšľate, čo s vašimi deťmi robiť počas prázdnin?

Máme pre vás skvelú ponuku! Príďte a nechajte sa deti vyšantiť pri korčuľovaní!

Zaručujeme skvelú zábavu a aktívny spôsob trávenia času pre vaše ratolesti. Poďte si užiť radostné chvíle na ľade s nami!

Info vo videu: https://www.facebook.com/jazero.kosice/videos/248026128351571

feb 13

Výberové konanie na členov MOPS

Mestská časť Košice – Nad jazerom

vyhlasuje

výberové konanie

na  štyri pracovné miesta

členov Miestnej občianskej poriadkovej služby

Záujemcovia o pracovnú pozíciu môžu písomnú žiadosť o prijatie do zamestnania osobne doručiť alebo poštou zaslať na adresu miestneho úradu.

Uzávierka na predkladanie žiadostí o prijatie do zamestnania je 22.  február 2024 do 15 : 00 hod. Záujemcovia, ktorých žiadosti do výberového konania budú doručené po termíne uzávierky, nebudú zaradení do výberového konania.

Viac informácií k výberovému konaniu nájdete v prílohe:

Oznámenie o výberovom konaní MOPS

feb 13

Dôležitý oznam

Zvýšená opatrnosť pri prácach na výmene skiel  v OC Branisko!

Milí obyvatelia, chceme vás osloviť s dôležitou výzvou týkajúcou sa vašej bezpečnosti.

Dňa 16. februára 2024 budeme realizovať práce na výmene skiel na oknách OC Branisko. Aby sme zabezpečili bezpečnosť všetkých zúčastnených, potrebujeme vašu spoluprácu a dodržiavanie bezpečnostných opatrení.

Pred vstupom do oblasti, kde sa vykonávajú práce, si dôkladne preštudujte značenia, neprekračujte zábrany a dodržiavajte pokyny, ktoré tam nájdete. Buďte opatrní pri prechádzaní okolo pracoviska.

Vaša bezpečnosť je našou najvyššou prioritou. Prosíme vás o spoluprácu a dodržiavanie týchto opatrení.

Ďakujeme vám za pochopenie a spoluprácu.

feb 13

Aerobic marathón

Zažite prílev endorfínov a pohybovú extázu na Aerobic Marathóne v Kultúrnom Stredisku Jazero!

Pripojte sa k nám a získajte nezabudnuteľný zážitok plný energie a zábavy. Dajte svojmu zdraviu šancu a urobte si radosť prostredníctvom aktívneho cvičenia. Navyše, môžete sa tešiť na možnosť vyhrať v našej vzrušujúcej tombule!

Nezmeškajte túto príležitosť na vytvorenie zdravého tela a šťastnej mysle.

Tešíme sa na vás!“

feb 09

(Žiadny nadpis)

Správa mestskej zelene v Košiciach plánuje realizáciu ošetrenia drevín topoľ čierny var. Italica lemujúcich dvojpruhovú cestnú komunikáciu v lokalite ul. Slanecká zo začiatkom dňa 13. 2. 2024 v čase od 8.00 do 17.00 hod. Dĺžka prác je plánovaná na 5-10 dní v 2024.

Na drevinách bude realizovaný bezpečnostný rez na zabezpečenie prevádzkovej bezpečnosti, 2 ks drevín vyschnutých drevín v predmetnej lokalite budú asanované v rámci platnej legislatívy.

feb 06

Oznam o odstávke vody

Staršie «