nov 25

MIESTNY ÚRAD POČAS ZÁKAZU VYCHÁDZANIA

Vážení obyvatelia, vzhľadom k aktuálnej epidemickej situácii bude Miestny úrad Mestskej časti Košice – Nad jazerom aj naďalej vybavovať Vaše požiadavky a podnety počas stránkových hodín len „cez okienko“.
Žiadame vás, aby ste zvážili, či je v súčasnej situácii nutná osobná návšteva úradu. Odporúčame vám, aby ste sa vopred informovali telefonicky alebo mailom na kontaktných číslach úradu uvedených na webovej stránke www.jazerokosice.sk.
ĎAKUJEME !

okt 18

OZNAM – STRAVOVANIE VO FRUCONE

Vážení stravníci, ktorí sa stravujete v jedálni vo Frucone, je potrebné, aby ste lístky, ktoré už máte zakúpené, alebo si ešte zakúpite v októbri, novembri, či začiatkom decembra, využili do konca decembra 2021.
Ak budete mať prebytok lístkov, ktoré už neviete využiť tento rok, vráťte ich prosím do pokladne miestneho úradu, na Poludníkovej ulici 7, do 10.decembra 2021.
Ďakujeme.

nov 27

(Žiadny nadpis)

Vzhľadom k aktuálnemu zákazu vychádzania, obmedzenie pohybu obyvateľstva a zvýšenému počtu vodičov MHD v karanténe budú od pondelka 29.novembra 2021 všetky linky MHD v Košiciach až do odvolania premávať podľa cestovných poriadkov platných v režime „školské prázdniny“.
 • Na linkách č.16, 20, 25 a 29 budú premávať školské spoje (zachádzky k základným školám).
 • Školské linky Š1, Š2 budú premávať v štandardnom režime.
 • Linky č.5 a 57 nebudú vypravené.
 • Linka č.R4 premáva rovnako v režime ,,školské prázdniny“.
Na linkách nočnej dopravy dôjde k obmedzeniu prevádzky v noci z nedele 28.11. na pondelok 29.11.2021. Nočné rozjazdy o 01:15 zo Staničného námestia cez pracovné dni (a ich prislúchajúce odchody zo sídlisk), rovnako aj o 01:15 a 02:15 zo Staničného námestia počas voľných dní (a ich prislúchajúce odchody zo sídlisk) budú zrušené.
Prvými spojmi (celotýždenne) budú spoje:
 • N1 o 03:25 hod. zo zastávky Madridská
 • N2 o 03:24 hod. zo zastávky Podhradová
 • N3 o 03:14 hod. zo zastávky Nemocnica Šaca
 • N4 o 03:22 hod. zo zastávky Ryba
 • N5 o 03:24 hod. zo zastávky Lingov
 • N6 o 03:29 hod. zo zastávky KVP, kláštor
 • N7 o 03:28 hod. zo zastávky Važecká
Zdroj : DPMK, a.s.

nov 25

PREHĽAD OPATRENÍ POČAS NÚDZOVÉHO STAVU A ZÁKAZU VYCHÁDZANIA

Vláda SR rozhodla, že od dnešného dňa, 25.novembra platí na 90 dní núdzový stav a dvojtýždňový zákaz vychádzania.
Čo to znamená?
ODKEDY PLATÍ ZÁKAZ VYCHÁDZANIA
Zákaz vychádzania platí od 25. novembra najneskôr do 9. decembra v čase od 5:00 do 1:00 nasledujúceho dňa. Definované sú výnimky. V čase od 20:00 do 1:00 je režim prísnejší.
Úrad verejného zdravotníctva SR vydal v súvislosti s rozhodnutím vlády nové vyhlášky, ktoré platia takisto od štvrtka. Ide o vyhlášku k prekrytiu horných dýchacích ciest, činnosti prevádzok a organizácii hromadných podujatí.
ZHROMAŽĎOVANIE
V rámci vyhláseného núdzového stavu sa zakazuje uplatňovať právo pokojne sa zhromažďovať v počte nad 6 osôb okrem osôb žijúcich v jednej domácnosti.
OBMEDZENIE STRETÁVANIA

Prečítajte si viac »

nov 25

ARTETERAPEUTICKÉ DNI VÝCHODU 2021

Všetkých priaznivcov arteterapie pozýva PRAEMIUM – PERMANSIO s.r.o. Košice a Centrum duševného zdravia FACILITAS, n.o. na stretnutie, zdieľanie odborných vedomostí i praktických skúseností a inšpirovanie sa navzájom.
Vítaní sú: psychológovia, psychoterapeuti, socioterapeuti, sociálni pracovníci, sestry, praktické sestry, zdravotnícki pracovníci, pedagogickí pracovníci, špeciálni pedagógovia, študenti odborov psychológia, sociálna práca, špeciálna pedagogika, ošetrovateľstvo a iných pomáhajúcich profesií. Zástupcovia verejných a neverejných poskytovateľov sociálnych služieb, zdravotnej starostlivosti ako aj ostatných inštitúcií, ktoré sa tejto téme venujú na odbornej úrovni.
Termín konania : 3.12.2021 – 4.12.2021 Online platforma ZOOM
Prihlásiť sa je potrebné do 1.12.2021 elektronicky vyplnením prihlášky, ktorú nájdete na stránke : https://www.facebook.com/profile.php?id=100010333361416
Zdroj : Facilitas, n.o.

nov 24

ZÁKAZ VYCHÁDZANIA A NÚDZOVÝ STAV PLATÍ OD POLNOCI

Na Slovensku bude od 25.novembra platiť na 90 dní núdzový stav vyhlásený z dôvodu ohrozenia života a zdravia osôb v príčinnej súvislosti so vznikom pandémie.
Schválený je aj zákaz vychádzania, ktorý bude platiť od zajtra, 25.novembra, výnimka bude od 1.00 do 5.00 h.
Vláda schválila aj viacero výnimiek zo zákazu vychádzania.
Výnimky :
 • nákup nevyhnutných životných potrieb v najbližšom obchode (potraviny, lieky, drogéria, obuv, krmivá pre zvieratá, pohonné hmoty, noviny),
 • nevyhnutné služby (okienkový predaj gastroprevádzok, banky, poisťovne, autoservisy a STK, čistiarne, výdajne e-shopov, kľúčová služba, optiky, servis mobilov, kúpele zo zdravotných dôvodov), výnimkou bude aj cesta do a zo zamestnania s potvrdením od zamestnávateľa.
 • cesta na a z očkovania a testovania na ochorenie COVID-19 či cesta do jaslí a škôl tvorí tiež výnimku zo zákazu vychádzania. V tomto prípade je povolený sprievod.
 • výnimkou ďalej bude cesta na účel starostlivosti o hospodárske zvieratá, venčenie psov a mačiek do 500 metrov od bydliska.
 • zákaz vychádzania sa nebude týkať ani zdravotnej starostlivosti a cesty na účel starostlivosti o blízku osobu.
 • výnimky taktiež platia pre pohreb, sobáš a krst.
Vláda výrazne odporúča home office.
Ľudia budú môcť ísť aj do prírody v rámci okresu.
Zdroj : Ministerstvo zdravotníctva SR a Vláda SR

nov 24

ANJELSKÁ KAPUSTNICA S ÚSMEVOM

Presne o mesiac je Štedrý deň a u väčšiny z nás bude rozvoniavať kapustnica. S klobáskou, s hubami, so slivkami, či s mäsom.
Tú špeciálnu ANJELSKÚ KAPUSTNICU budete môcť ochutnať aj tento rok už 18.decembra. Šéfkuchári z reštaurácií Med Malina a ROSTO STEAK HOUSE ju uvaria z kvalitných a tajných ingrediencií od spoločnosti METRO Slovakia pre vás, Košičanov, ktorým nie je ľahostajný osud ľudí a rodín v núdzi.
Príde osobne až ku Vám domov, už dnes si ju môžete objednať na: usmev.sk/anjelska-kapustnica/.
Ak chcete byť jej súčasťou ako dobrovoľník, ste šofér a máte auto, napíšte.
ĎAKUJEME ! Nech po Zemi chodí veľa anjelov s veľkým srdcom a úsmevom.
Na stránke spoločnosti Úsmev ako dar sa dozviete viac : https://www.usmev.sk/anjelska-kapustnica/…
Zdroj : Úsmev ako dar

nov 23

KRAJINA ZÁŽITKOV VÁS POZÝVA NA MAGICKÉ JAZERO

 
Milí rodičia, deti i dospelí, máte radi čarovné svetlá v tme a prechádzky ? Na jednu výnimočnú prechádzku vás práve pozývame.

MAGICKÉ JAZERO plné svetelných a oku lahodiacich efektov vás čaká už krátko po zotmení nielen v korunách stromov, ale aj na hladine jazera. A nebudú chýbať ani prekvapenia.

V piatok 26. novembra 2021 od 17:00 do 20:00 hod sa môžete prejsť od parkoviska pri splave po chodníku cez lesopark.

Podujatie finančne podporilo Mesto Košice v rámci grantového programu „Participácia verejnosti na kultúrnych a športových podujatiach“
Bližšie informácie sa dozviete na stránke Krajiny zážitkov :
Zdroj : Krajina zážitkov

nov 23

ANJELIKOVIA NA VAŽECKEJ 27.NOVEMBRA

Vianoce sa blížia a vy by ste radi obdarovali niekoho niečím výnimočným?
Anjelikovia z drôtu určite potešia každého a hlavne, ak ich sami vyrobíte. Neviete ako ? Stačí, ak si urobíte čas už túto sobotu popoludní a prídete do Výmenníka na Važeckej uici.
A môžete si aj oprášiť základy techniky pletenia, či naučiť sa „hladko-obratko“ .
Lektorky Ľuboslava Valentová a Janka Moreková sa už na vás tešia.
Viac o tejto skvelej tvorivej dielni sa dozviete tu : https://www.facebook.com/events/928526954703114/
Zdroj : Výmenník Važecká

nov 22

ZNOVUZAVEDENIE OPATRENIA V MHD OD 23.NOVEMBRA

Dopravný podnik mesta Košice, a.s. informuje, že od 23.novembra budú vodiči MHD na zastávkach automaticky otvárať všetky dvere (s výnimkou predných dverí u vodiča).
Ruší sa tak používanie dopytového tlačidla.
Dôvodom je zhoršujúca sa situácia v súvislosti s ochorením COVID-19.
Cestujúci sú povinní aj naďalej dodržiavať platné nariadenia, ktoré sa týkajú nosenia ochranného respirátora na tvári.
Zdroj : Dopravný podnik mesta Košice, a.s.

nov 21

OPATRENIA PLATNÉ OD PONDELKA 22.NOVEMBRA

 
Od pondelka 22.11.2021 bude 6 okresov v červenej farbe, celkovo 19 okresov bude v bordovej farbe, v čiernej ich bude 54.
Aktualizáciu mapy okresov podľa COVID automatu schválila vláda SR.
Košice I.-IV. aj Košice-okolie ostávajú naďalej v 3.stupni ohrozenia – v čiernej fáze.
Úrad verejného zdravotníctva SR ponúka zosumarizované opatrenia platné pre tieto farby okresov, ktoré vyplývajú z vyhlášok podľa metodiky sprísneného COVID Automatu.
Hodnotenie zo strany regionálnych úradov verejného zdravotníctva pre 47. kalendárny týždeň nájdete tu: https://bit.ly/hodnotenie-47KT
– RÚŠKA A RESPIRÁTORY
 • Červené okresy: V interiéroch vrátane prostriedkov verejnej dopravy a taxíkov je povinný respirátor.
V exteriéri platí povinné prekrytie horných dýchacích ciest respirátorom, rúškom, šálom alebo šatkou na hromadných podujatiach.
 • Bordové a čierne okresy: V interiéroch vrátane prostriedkov verejnej dopravy a taxíkov je povinné mať na nose aj ústach respirátor.

Prečítajte si viac »

Staršie «

Zmena veľkosti písma