jan 20

POZVÁNKA ZO ZŠ BUKOVECKÁ

Máte doma budúceho školáčika ? Vzhľadom na aktuálnu situáciu nie je možné, aby sa všetci záujemcovia o školu osobne stretli a spoznali ju, tak sa rozhodli priblížiť vám školský svet online formou.
Pripravili si pre Vás aktivity od januára do marca, aby ste mali možnosť viac spoznať školu, prácu celého tímu ako aj víziu a princípy školy, na ktorých stavajú.
Aktivity sú určené pre všetkých predškolákov bez ohľadu na to, kam plánujete zapísať svoje detičky.
Ak chcete byť včas informovaní o aktuálnych podujatiach, napíšte email na riaditelkazsbukke@gmail.com, kde Vám budú posielať všetky informácie, aby ste v návale každodenných povinností nezmeškali niektoré termíny.
Zdroj : ZŠ Bukovecká

jan 20

19.JANUÁR – VÝROČIE OSLOBODENIA KOŠÍC

Včera sa starostka mestskej časti Košice – Nad jazerom Lenka Kovačevičová spolu s Košičanmi a s predstaviteľmi Mesta Košice, Košického samosprávneho kraja, starostami zúčastnila pietneho aktu na Námestí osloboditeľov a spoločne si pripomenuli 77.výročie oslobodenia nášho mesta.
V piatok 19. januára 1945 mesto oslobodil 4. ukrajinský front Červenej armády pod velením armádneho generála Ivana Jefimoviča Petrova, po ktorom potom dlhé obdobie, až do roku 1990, boli pomenované dnešná Mlynská ulica aj priľahlý Mestský park, v ktorom dodnes stojí busta generála Petrova.

Prečítajte si viac »

jan 19

TESTOVANIE VO VÝMENNÍKU VAŽECKÁ

Potrebujete sa testovať ?
Vo Výmenníku Važecká bude od 21.januára 2022 fungovať antigénové odberné miesto každý deň, od pondelka do nedele, od 8:00 do 18:00 hodiny.
Zdroj : Výmenník Važecká

jan 19

HARMONOGRAM OČKOVANIA NA TENTO TÝŽDEŇ

Mesto Košice aj tento týždeň umožňuje zaočkovať sa na Magistráte mesta Košice a v niektorých mestských častiach očkovacou vakcínou od spoločnosti Pfizer/BioNTech proti ochoreniu Covid-19. V SOBOTU MÔŽE VAKCINÁCIU VYUŽIŤ AJ MLÁDEŽ OD 12 ROKOV.
Záujemcovia majú možnosť zaočkovať sa bez registrácie od stredy 19. januára na nasledovných miestach :
  • 19. 1. 2022 (streda) Magistrát mesta Košice, Trieda SNP 48/A 10:00 – 17:00 hod.
  • 20. 1. 2022 (štvrtok),MČ Sever, budova Amfiteátra, Festivalové námestie 10:00 – 17:00 hod.
  • 21. 1. 2022 (piatok) MČ Šebastovce, Kultúrny dom, Podbeľová 1,10:00 – 17:00 hod.
  • 22. 1. 2022 (sobota) Magistrát mesta Košice, Trieda SNP 48/A, 10:00 – 17:00 hod.Očkovací tím na košickom magistráte podávať bez registrácie vakcínu od spoločnosti Pfizer/BioNTech aj mládeži od 12 rokov.Na mieste bude v čase od 10.00 do 17:00 hod. prítomný pediater, ktorý rodičom a deťom na mieste poradí a zodpovie na otázky.
  • 23. 1. 2022 (nedeľa) MČ Krásna, Kultúrny dom, Opátska 18, 10:00 – 17:00 hod.
Zdroj : Mesto Košice

jan 18

ZÓNA BEZ PEŇAZÍ

V súčasnej dobe máme Centrum materiálnej pomoci na miestnom úrade zatvorené a preto nás potešilo, že na Jazere vznikla na Facebooku skupina pre Jazerčanov a obyvateľov z Krásnej: Zóna bez peňazí.
Máte doma oblečenie, ktoré už nepotrebujete a je nositeľné, vedel by ho niekto ešte využiť, ponosiť a tak ušetriť peniaze?
V tejto skupine sa veci len darujú v rámci Jazerskej a Krasňanskej rodiny susedov.
Ak máte záujem byť členom skupiny, kliknite na link :
Budeme radi, ak aj touto formou si pomôžeme navzájom.

jan 18

ZMENY VO VYHLÁŠKACH PLATNÉ OD 19.JANUÁRA

Dovoľujeme si vás upozorniť na štyri aktualizované vyhlášky, ktoré boli zverejnené vo vestníku vlády SR:
Prekrytie horných dýchacích ciest: https://bit.ly/vyhlaska-3-2022
OTP režim pre vstup na pracovisko: https://bit.ly/vyhlaska-4-2022
Hromadné podujatia: https://bit.ly/vyhlaska-5-2022
Podrobnejšie informácie o obsahu jednotlivých vyhlášok nájdete sumarizované v tlačovej správe zverejnenej na našom webe: https://www.uvzsr.sk/docs/info/tb/TS_vyhlasky_20220117.pdf

Prečítajte si viac »

jan 17

PROSÍME O OHĽADUPLNOSŤ

 Milí Jazerčania, všetci vieme, že zber a odvoz komunálneho odpadu sa v našej mestskej časti vykonáva spoločnosťou KOSIT, a.s. každý pondelok, stredu a piatok.
Dlhodobo sa opakuje situácia, kedy v tieto dni v ranných a dopoludňajších hodinách v tom osobné autá bránia, konkrétne toto na Gagarinovom námestí a plné kontajnery tam ostávajú až do ich ďalšieho vyprázdnenia.
Prosíme vás, aby ste neblokovali tento priestor a premiestnili svoje osobné automobily na voľné parkovacie miesta.
Ďakujeme za pochopenie a ústretovosť.

jan 17

OZNAM – ODSTÁVKA PITNEJ VODY

Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. informuje o odstávke a obmedzení v dodávke pitnej vody dnes, 17.januára na ulici ROVNÍKOVÁ 11.
Za komplikácie a nepohodlie s tým spojené sa Vám vopred ospravedlňujú.
 
Zdroj: VVS,a.s

jan 17

HĽADÁTE CESTU, AKO POSTUPOVAŤ ?

Poslanci sa podujali pomôcť, ak vás niekde „tlačí päta“.
Život je niekedy ako na hojdačke. Raz sme hore a potom zase dole. Aj situácie, ktoré vie priniesť, by občas nevymyslel ani ten najlepší rozprávkar či autor napínavých detektívok. Čo robiť, kam sa obrátiť s prosbou o radu, ak sa dostaneme do na pohľad neriešiteľnej situácie?
Trojica poslancov nášho miestneho zastupiteľstva – Roman Frnčo, Silvia Hricková, Anna Jenčová – sa rozhodla, že sa vás z vášho problému pokúsia vyviesť a poradiť, ako postupovať, prípadne, ako mu predísť. Neponúkajú právnu poradňu v pravom slova zmysle plnú paragrafov a citácií zákonov, ale len „smerovku“ – čo a ako asi robiť.

Prečítajte si viac »

jan 14

OPATRNE NA JAZERE

Milí Jazerčania, prosíme vás, aby ste boli opatrní.
Počasie sa od rána zmenilo, na chodníkoch je poľadovica, zábradlia sú pokryté vrstvou námrazy.
Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre Košický kraj výstrahu 1.stupňa pred poľadovicou od 11:00 hodiny, aj keď pre Košice to bolo bez nebezpečných javov, počasie skúša aj Jazerčanov.
Posypové vozidlo našej Mestskej časti – Nad jazerom je už v predstihu v uliciach a postupne posypuje chodníky
Zvážte, hlavne vy, naši starší spoluobčania, či je potrebné, aby ste v tomto počasí šli na prechádzku, či do obchodu.
Všetkým vám prajeme príjemný víkend.

Staršie «

Zmena veľkosti písma