sep 25

Sadenie Stromov života a Sídlisková brigáda už v sobotu 3. októbra

Jeseň už zaklopala na dvere a my sa tešíme na akciu, ktorá sa nám vlani dokonale vydarila. Poďme si to zopakovať! Spoločne  vysaďme stromy na našom krásnom sídlisku. Pri sadení pozbierajme aj odpadky a okolie bytoviek bude tip-top. Stretneme sa v sobotu 3. októbra 2020 o 8.00 hodine pred miestnym úradom na Poludníkovej ulici, alebo priamo v lokalitách, kde sa bude sadiť. Tie oznámime neskôr.

Prečítajte si viac »

sep 25

Pripravujeme vítanie novonarodených detí

Milé mamičky, milí oteckovia,

radi by sme vás a vaše detičky narodené v septembri 2019 a neskôr, ako aj deti narodené v roku 2020, pozvali na podujatie Vítanie bábätiek do života.

Prečítajte si viac »

sep 24

Pošta 12 v našej mestskej časti mení otváracie hodiny v sobotu

Od 1. októbra 2020 mení Slovenská pošta, pobočka na Spišskom námestí, hodiny pre verejnosť: v sobotu bude OTVORENÁ do 11.00 hodiny.
Hodiny pre verejnosť:
PON-PIA : 7.00 – 19.00 hod.
SOB: 8.00 – 11.00 hod.
NED: zatvorené

sep 24

Bez čakania vyzdvihnete balík a zaplatíte faktúry už aj na Jazere

Oddnes si môžete balík vyzdvihnúť bez čakania a kedykoľvek. Rovnako rýchlo a jednoducho môžete uhradiť aj poštové poukazy, ePoukazy, SIPO či faktúry s QR kódom. Všetko cez BalíkoBOXy od Slovenskej pošty bez státia v rade a v čase, ktorý vám vyhovuje. Takýchto BalíkoBOXov má Slovenská pošta na Slovensku už sto. Práve dnes bol oficiálne uvedený do prevádzky ďalší, a to na našom sídlisku na Bukoveckej ulici pri predajni Fresh.

Prečítajte si viac »

sep 16

Ponúkame na predaj  trhové stoly

Mestská časť Košice Nad jazerom zverejňuje zámer priameho predaja prebytočného a neupotrebiteľného hnuteľného majetku a vyzýva záujemcov na predloženie najvyššej cenovej ponuky. Prečítajte si viac »

sep 15

Sviatok Sedembolestnej Panny Márie si pripomíname dnes 15. septembra

Sedembolestná Panna Mária je titul Panny Márie,  ktorý sa vzťahuje na jej bolesti. V rímskokatolíckej cirkvi je Sedembolestná patrónkou Slovenska. Sviatok Sedembolestnej Panny Márie, ktorú pápež Pius XI. vyhlásil v roku 1927 za hlavnú Patrónku Slovenska, si Slovensko a Rímskokatolícka cirkev pripomínajú každý rok 15. septembra. Prečítajte si viac »

sep 14

Veľkokapacitné kontajnery už od štvrtka

Ak máte doma nepotrebný nadrozmerný odpad, zlikvidovať ho môžete vložením do veľkokapacitných kontajnerov (VKK). Kosit ich opäť pristaví na našom sídlisku už od štvrtka 17. septembra. Prečítajte si viac »

sep 14

Môžeme si zahrať ping pong a pétanque pod holým nebom

Zatiaľ v dvoch lokalitách na sídlisku Nad jazerom majú obyvatelia ako prví v meste možnosť zahrať si stolný tenis pod holým nebom. V závere leta pribudli ping pongové stoly na plochách medzi ulicami Galaktická – Stálicová a Námestie kozmonautov – Raketová a tento týždeň pribudnú ešte 2 stoly v lesoparku. Nákup šiestich  stolov financovala mestská časť a ich osadenie už mali na starosti silní chlapi z úradu.  

Prečítajte si viac »

sep 14

Nový atletický ovál slúži školákom

Prvý atletický ovál v našej mestskej časti začiatkom septembra uviedol do života minister školstva SR Branislav Gröhling. Na slávnosti na Základnej škole na Družicovej ulici sa zúčastnil primátor mesta Jaroslav Polaček, jeho námestníci , prítomna bola starostka MČ Nad jazerom Lenka Kovačevičovej ako aj atlétky Jana a Dana Velďákové. Prečítajte si viac »

sep 11

Na MMM budú bežať aj študenti zo strednej školy z Jazera

Trojica mladých chlapcov a učiteľ z Obchodnej akadémie na Polárnej ulici odbehnú v nedeľu 4. októbra štafetový beh na Medzinárodnom maratóne mieru (MMM). Rozhodli sa prijať  bežeckú výzvu a prvýkrát sa zúčastniť na tomto jedinečnom podujatí.

Prečítajte si viac »

Staršie «

Zmena veľkosti písma