máj 08

AKO TO BUDE OD 10.5.2021 – pravidlá, zmeny, uvoľňovanie

🟢 Košice I.-IV.a Košice-okolie budú od pondelka 10. mája 2021 patriť do 1. stupňa varovania
 
👉👉 Pravidlá pre testovanie od 10.5.2021
V pravidlách preukazovania sa negatívnym testom, okrem spomínaných zmien, zostáva všetko „po starom“.
To znamená, že v bordových okresoch (v III. stupni varovania) na viaceré aktivity treba aj test nie starší ako sedem dní. Napríklad aj do práce či na terasu reštaurácií.
🟢V červených a ružových okresoch (v I. a II. stupni varovania) treba test len po 21. hodine (teda do práce, pretože obchody a terasy musia byť po deviatej večer zatvorené). V II. stupni varovania potrebujete negatívny test nie starší ako 14 dní, v I. stupni varovania nie starší ako 21 dní.
🔴 S platnosťou od 9. mája 2021 platí pre všetky obchodné prevádzky, že sa rušia vyhradené nákupné hodiny pre seniorov, ŤZP a ich sprievodcov.

Prečítajte si viac »

máj 08

8.MÁJ – DEŇ VÍŤAZSTVA NAD FAŠIZMOM

Druhá svetová vojna, od ktorej uplynulo už 76 rokov, bol rozsiahly a krvavý ozbrojený konflikt, počas ktorého prišlo o život 70 – 85 miliónov ľudí. Svojím charakterom, ale aj počtom obetí, ide o najväčšiu tragédiu v dejinách ľudstva.
➡️ V tak krátkom čase nikdy predtým neprišlo o život toľko ľudí ako v čase od 1. septembra 1939, keď nacistické Nemecko napadlo Poľsko, do 8. mája 1945, keď fašisti kapitulovali. Bolo to 6 rokov bojov na súši, na mori, vo vzduchu. Medzi obeťami však neboli len vojaci, ale aj obete pri leteckom bombardovaní, či pri postupujúcich armádach na celom svete. V neposlednom rade to bola smrť niekoľko miliónov Židov, vojnových zajatcov, príslušníkov rôznych národov.
➡️ Súčasťou 2.svetovej vojny bola aj Veľká vlastenecká vojna – vojna Sovietskeho zväzu proti nacistickému Nemecku, ktoré napadlo Zväz sovietskych socialistických republík (ZSSR) 22. júna 1941, sovietsko-nemecký front sa stal hlavným frontom druhej svetovej vojny, v ktorom zomrelo viac ako 27 miliónov ľudí.
➡️ Druhá svetová vojna v Európe sa oficiálne skončila 8. mája 1945 o 23.01 hod podpisom kapitulačných listín v Berlíne . V Sovietskom zväze bolo však vzhľadom na časový posun už po polnoci a preto za Deň víťazstva vyhlásili 9. máj. Bol to koniec historicky najväčšieho konfliktu, aj koniec vlády nemeckého kancelára Adolfa Hitlera.
➡️ Americkým zhodením atómových bômb na mestá Hirošima a Nagasaki sa táto druhá svetová vojna skončila až 2. septembra 1945 podpisom kapitulácie Japonska.
Zdroj : Wikipédia
Foto:   Ilustračné foto

máj 06

DEŇ MATIEK

 

  Milí priatelia, v kalendári už svieti krásny sviatok, druhá májová nedeľa (9.5.) je venovaná  všetkým mamám, mamičkám i babičkám.

    💝 Ako môžete vyjadriť úctu a vďaku za to, že sú, ako im dať vedieť, že ich máte radi ?
   Vzhľadom k aktuálnym opatreniam sme pre vás pripravili priestor napísať odkaz                          (permanentnou fixou) pre tú vašu mamičku, či babičku na tabuľu „Srdce pre mamu“, ktorá         bude umiestnená od piatka 7.5. do pondelka 10.5. pred Miestnym úradom MČ Košice – Nad jazerom na Poludníkovej ulici v priestore nášho parku.
💝 Súčasne máte možnosť zavesiť na kovovú konštrukciu srdiečka pre tie maminky a babinky, ktoré sú ďaleko, neviete sa s nimi osobne stretnúť, ale sú vo vašich srdciach. Formu aj materiál necháme na vás.
💝 Budeme radi, ak urobíte nejaké fotografie a v prípade, že nebudeme prítomní na úrade nám fotky pošlete mailom na : media@jazerokosice.sk.

Z uvedeného podujatia budú zhotovované obrazové a zvukové záznamy v súlade
s čl. 6 ods. 1 písm. e) Nariadenia EÚ o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov. Bližšie informácie ohľadom spracúvania Vašich osobných údajov a Vášho práva namietať nájdete na www.jazerokosice,.sk alebo nás kontaktujte na tel. č. 055/3027722.

Prečítajte si viac »

máj 02

ASISTOVANÉ SČÍTANIE

Začína v pondelok 3.mája a potrvá 6 týždňov (do 13.júna)
 – Ak ste sa vy, alebo niekto vo vašej rodine nesčítali, využite asistovanú pomoc a splňte si svoju zákonnú povinnosť. 
 
Od 3.mája funguje kontaktné miesto na asistované sčítanie na Miestnom úrade Mestskej časti Košice – Nad jazerom na Poludníkovej 7. Tu vám pomôžu so sčítaním stacionárni asistenti.
 
 
 

Prečítajte si viac »

máj 02

OPATRENIA PLATNÉ OD 3.MÁJA

Od pondelka 3. mája platí nová vyhláška k vstupom do prevádzok a priestorov zamestnávateľa.
  • Košice I-IV. aj Košice – okolie sa podľa aktuálneho COVID automatu nachádzajú v červenej zóne, teda v 2.stupni varovania.
  • Pravidlá pre vstup do prevádzok v okresoch v 3. stupni varovania zostávajú tak, ako boli, teda: pri vstupe do prevádzok bude potrebné preukazovať sa negatívnym výsledkom testu, ktorý nie je starší ako 7 dní, alebo iným dokladom o výnimke, ktoré sú stanovené vo vyhláške (očkovanie, prekonanie ochorenia, zdravotné dôvody a pod.).

Prečítajte si viac »

apr 30

PRIJÍMACIE SKÚŠKY NA STREDNÉ ŠKOLY

Milí rodičia, žiaci, blíži sa termín prijímačiek na stredné školy a vzhľadom na nové pravidlá vám ponúkame prehľad všetkých informácií, ktoré potrebujete.
🖋 Pred vstupom do budovy školy budú merať teplotu žiakom , aj pedagogickým zamestnancom.
📌 Príchod uchádzačov je naplánovaný tak, aby sa netvorili skupiny žiakov vo vstupných priestoroch ani na chodbách budovy školy.
📌V priestoroch školy a školského zariadenia je potrebné mať prekryté horné dýchacie cesty podľa aktuálne platnej vyhlášky ÚVZ SR.
📌Nezabudnite na dezinfekciu rúk a na prijímačky si prineste vlastné písacie potreby.

Prečítajte si viac »

apr 29

VEĽKOKAPACITNÉ KONTAJNERY

Vážení obyvatelia našej mestskej časti, určite ste si všimli, že dnes boli umiestnené veľkokapacitné kontajnery na týchto uliciach : Bukovecká 14, Levočská 2, Jenisejská 63, Ladožská 14, Rovníková 4, Ždiarska 23, Stálicová 1 a Talinská 1. Prosíme vás, aby ste nadrozmerný odpad neumiestňovali ku klasickým kontajnerom, ale do 6.5. využili  práve tieto  veľkokapacitné kontajnery. Odpad neukladajte mimo  kontajnerov. Do zberu nedávajte pneumatiky, elektroodpad, batérie a akumulátory, či nebezpečný odpad (farby, oleje).

Spoločnosť KOSIT a.s. si vyhradzuje právo na zmenu stanovištia veľkokapacitného kontajneru s ohľadom na aktuálnu  priestorovú a dopravnú situáciu v čase dodávania kontajnera.

Zdroj: Kosit a.s.

apr 29

DO PRÁCE NA BICYKLI

Čo využívate na ceste do práce ? Auto, motorku, mestskú hromadnú dopravu alebo chodíte do práce na bicykli, na kolobežke, či pešo ?
Hlavným cieľom národnej kampane „Do práce na bicykli (DPNB)“ je podporiť rozvoj nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy v mestách, vyzvať samosprávy Slovenska          k vytváraniu kvalitných podmienok pre ekologické druhy dopravy v meste, motivovať zamestnávateľov, aby vytvárali vo svojich sídlach vhodné podmienky pre zamestnancov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli a motivovať zamestnancov, aby pri každodennom cestovaní      do práce používali túto formu alternatívnej dopravy.
  • Termín registrácie : od 1. apríla do 7. júna 2021
  • Stránka na registráciu : www.dopracenabicykli.eu
  • Počet členov v tímoch : 2 až 4 osoby, ktoré vytvoria zamestnanci firiem, inštitúcií a organizácií.

Prečítajte si viac »

apr 29

OPRAVY A ÚPRAVY NA SÍDLISKU

 
V našej mestskej časti je opäť veľmi rušno.
  • Rodičia s deťmi sa určite potešia , že mestská časť pokračuje s opravou a úpravou detských ihrísk. Pracovníci miestneho úradu včera dopĺňali piesok do pieskovísk na Bukoveckej a Meteorovej ulici, opravili aj oplotenie a bránky a následne, ak to počasie dovolí, budú maľovať lavičky. Dnes pokračujú s dopĺňaním piesku na detskom ihrisku na Gagarinovom námestí.

Prečítajte si viac »

apr 28

PREDĹŽENIE NÚDZOVÉHO STAVU

Núdzový stav sa mal skončiť 28. apríla, predĺži sa o ďalších 30 dní. O predĺžení rozhodla vláda na svojom online rokovaní 26.4.

Zákaz vychádzania sa zároveň od štvrtka 29. apríla posunie o hodinu, bude platiť po 21.00 h, vyplýva to           z vládneho uznesenia.

  • Pandemická komisia považuje za vhodné ukončiť pravidelné testovanie v školách a nahradiť ho intervenčným testovaním v školských zariadeniach, okrem testovania v čiernych okresoch podľa COVID automatu.
  • V zmysle zákona o bezpečnosti štátu v čase vojny musí o jeho predĺžení ešte rozhodnúť Národná rada Slovenskej republiky. Urobiť tak má do 20 dní od predĺženia núdzového stavu.
Zdroj : Úrad vlády Slovenskej republiky

Staršie «

Zmena veľkosti písma