jún 05

NA SLANECKEJ dôjde k ZMENE

V priebehu tohto týždňa by malo dôjsť v úseku od ulice Pri Krásnej po križovatku pri OC Kaufland k presmerovaniu dopravy na nové jazdné pruhy. Presný termín, kedy dôjde k presmerovaniu dopravy bude známy po dnešnom stretnutí so všetkými zainteresovanými stranami na Okresnom úrade Košice. Budeme vás podrobne informovať.

Okrem prác na budovaní ľavého mosta cez Myslavský potok pokračujú aj práce na výstavbe cyklochodníka a chodníka, ktoré budú viesť popri Slaneckej ceste.

Plán prác od 5. 6 do 11. 6. 2023

 • PONDELOK – UTOROK – Pokládka asfaltových vrstiev; budovanie cestnej svetelnej signalizácie v križovatkách; preložka vodovodu, tlaková skúška a príprava prepoja
 • PONDELOK – STREDA – Dočasné dopravné značenie, presmerovanie dopravy
 • PONDELOK – PIATOK – Budovanie cestnej kanalizácie, preložka kanalizácie na Važeckej ulici; ochrana a preložka káblov DPMK; búranie šácht teplovodu TEKO a teplovodu KOSIT pri koľajisku
 • PONDELOK – NEDEĽA – Budovanie drenáže a montáž uličných vpustí, vrstiev chodníka a cyklistickej komunikácie a ľavého mosta
 • STREDA – PIATOK – Preložka vodovodu na Važeckej ulici
 • ŠTVRTOK – NEDEĽA – Búranie konštrukčných vrstiev vozovky, ľavá strana po presmerovaní dopravy
 • PIATOK – NEDEĽA – Pokládka cestných obrubníkov

jún 05

Detí ako maku

Víkendová oslava MDD na Jazere potešila deti aj ich rodičov. Kam sme sa pozreli, pozdĺž celej plochy, sme videli zabávajúce sa detičky.

Pekné počasie a bohatý program prilákal množstvo najmenších, ktorí sa vyšantili, zabavili i mnohému priučili.

Fotogaléria:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=jazero.kosice&set=a.6145610925555816

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.6145637482219827&type=3

Ďakujeme, že ste prišli a vytvotili neopísateľnú atmosféru. Tiež ďakujeme všetkým partnerom, ktorí pomohli toto podujatie urobiť báječným.

Polícia Slovenskej republikyMestská polícia KošiceSlovenský skauting – 1. oddiel Dzive labute Košice Nad jazeromMladý hasič KRTKOZáchranná služba KošiceSranda bandaAmbasádorská škola Európskeho parlamentu – SSOŠ Bukovecká 17 v KošiciachMš JenisejskaCentrum voľného času KošiceHasiči Košice o.z.Slovenský Červený kríž – oficiálna stránkaAkademik TU KošiceMcDonald’sCivilná obrana Slovenskej republikyRaiffeisen bankaPrima bankaTramtáriaJANČIČIWariors Taekwondo TeamHorus – Sokoliarska skupinaG mini

jún 05

Pitná voda

Vážení Jazerčania.

💧V poslednom čase pribúda sťažností na znečistenú pitnú vodu.

Nedostatky máme nahlásené z niekoľkých ulíc.

Na základe tejto skutočnosti budeme urýchlene kontaktovať Východoslovenskú vodárenskú spoločnosť so žiadosťou o vyjadrenie a zjednanie nápravy.

O ďalšom postupe vás budeme informovať.

jún 01

Prvý júnový deň každoročne patrí deťom

Milé dievčatá, milí chlapci.

Pre každú mamu a otca bolo výnimočným zážitkom vaše narodenenie. Priviedli vás do rodín, ktoré vám dávajú lásku, podporujú záľuby, vzdelávanie a pripravujú na “dospelácky” život.

Pri príležitosti vášho sviatku vám chceme zaželať, predovšetkým zdravie a lásku. Aby ste vždy boli šťastní v kruhu vašej rodiny, milovaní rodičmi, starými rodičmi… Aby ste mali bezpečný domov, veselých kamarátov a veľa snov, ktoré si v živote budete plniť.

A pridávame aj pozvánku na MDD v Rekreačnej lokalite Jazero – 3. júna 2023 od 14:00 do 18:00 hod.

Prekvapení a atrakcií bude neúrekom, nezabudli sme i na sladké odmeny.

The happy smiling teenagers standing arm in arm on white background.

máj 31

Kontrolný deň – Slanecká cesta

Vo štvrtok 1. 6. 2023 bude kontrolný deň ku Slaneckej ceste.

Kontrolný deň sa začne o 11: 00 hodine v budove magistrátu v kancelárii D310.

Ak máte záujem sa ho zúčastniť aj vy, nahláste sa na:
■ sekretariat@jazerokosice.sk
■ alebo na tel. č.: 055/3027711

Kontrolného dňa sa zúčastnia aj zástupcovia našej mestskej časti.

Vaše pripomienky a otázky môžete položiť priamo zástupcom Doprastavu, Mesta Košice, Okresného úradu a ďalších organizácií, ktoré sú na stavbe zainteresované.

máj 29

Slanecká cesta

Zhotoviteľ, ktorým je spoločnosť Doprastav, aj tento týždeň pokračuje v rekonštrukcii a modernizácii Slaneckej cesty.

Jej pracovníci majú na tento týždeň v pláne najmä budovanie napojenia miestnych komunikácií, chodníka pozdĺž Slaneckej cesty, ľavého mosta, budovanie vrstiev na cyklistickej komunikácii a mnoho ďalšieho.

Aké práce sú v pláne od 29. 5. do 4. 6. 2023?

 • PONDELOK – UTOROK – búranie konštrukčných vrstiev vozovky na privádzači
 • PONDELOK – STREDA – budovanie cestnej svetelnej signalizácie v križovatkách; rozvody nízkeho napätia pre zastávku Ladožská; ochrana horúcovodu KOSIT
 • PONDELOK – PIATOK – pokládka štrbinových žľabov, výplň a ochrana ich dilatácie; budovanie cestnej kanalizácie; preložka kanalizácie na Važeckej ulice; reložka vodovodu, príprava prepoja; ochrana a preložka káblov DPMK
 • SOBOTA – NEDEĽA – pokládka cestných obrubníkov; budovanie chodníka pozdĺž Slaneckej cesty

máj 29

UŽ V SOBOTU!

Veľkú oslavu MDD pre deti pripravila Mestská časť Košice – Nad jazerom, na ktorú pozývame malých i veľkých.

3. júna 2023 od 14:00 hodiny v Rekreačnej lokalite Jazero to poriadne roztočíme.

Nabitý program poteší isto každé dieťa.

 • O pódiový program sa postará Sranda banda s jeho show, sokoliari a vystupujúce tanečné skupiny.
 • V priestore pláže vás potešia aj zaujmú poníky, skákací hrad, maskoti, maľovanie na tvár, súťaže, tvorivé dielne, sladké odmeny, ukážky práce polície, záchranárov a hasičov, ktorí so sebou prinesú i penovú show.
 • Programu je ešte viac, stánky s občerstvením chýbať nebudú, tak si zoberte so sebou dobrú náladu a príďte!

Program bude trvať do cca 18:00 hodiny.

máj 29

Otvorenie klimatickej záhrady

Sen na Dneperskej sa premenil na realitu. Klasickú zeleň v areáli školy premenili na klimatickú záhradu, ktorú slávnostne otvorili za prítomnosti starostky Lenky Kovačevičovej.

Obdivovať ju, i sa niečo naučiť, prišli nielen žiaci, ale aj pre dospelí návštevníci. Všetci ocenili jedinečný kúsok prírody, ktorý sa tu podarilo vybudovať.

Nájdete v ňom ovocný sad, kvetinovú lúku, jedlý les, či bylinkové záhony a vysvetlili ako tieto prvky pomáhajú klíme.

máj 25

Čistota a poriadok by mala byť priorita všetkých občanov.

Mnohí Jazerčania, a je ich prevažná väčšina, dbajú na svoje okolie a záleží im na prostredí, v ktorom žijú. Každému, kto sa správa zodpovedne patrí naša vďaka.

Neporiadok, ktorý špatí okolie a znepríjemňuje bývanie na sídlisku však zopár jednotlivcom nevadí. Neberú ohľad na spolubývajúcich, susedov, prírodu a svoj odpad odnesú kam im práve napadne. Odpratanie a likvidáciu nechajú na iných a tak navyše znižujú prostriedky zo spoločnej kasy nás všetkých.

I opravy po poškodeniach a krádežiach riešime denne. Ukradnuté poklopy, zámky kontajnerovísk, poškodenia v rekreačnej lokalite, na multifunkčných ihriskách…

máj 24

NA SLANECKEJ ZMENA

V KRIŽOVATKÁCH LUBINA A OC TESCO DOCHÁDZA K ZMENE DOPRAVY

Na Slaneckej ceste v MČ Nad jazerom – v križovatke Lubina a pri OC Tesco je doprava presmerovaná na novovybudované križovatky.

Ukončením stavebných prác a položením asfaltového koberca v týchto dvoch križovatkách sa rušia doterajšie dopravné obmedzenia a obchádzky.

Prosíme vodičov, aby sledovali dočasné dopravné značenie a dodržiavali maximálnu povolenú rýchlosť 30 km/h.

Foto: ilustračné, zdroj: mesto Košice

Staršie «

Zmena veľkosti písma