jan 15

Dočasné víkendové obmedzenia na Slaneckej ceste

V sobotu a nedeľu (16. – 17.1. 2021) bude od 6:00 hod. uzavretá Slanecká cesta od ulice Textilná po Napájadlá. Obchádzka áut povedie po ulici Levočská a Čingovská. Prístup do Kauflandu bude z južnej strany sídliska od Krásnej (aj z križovatiek Ladožská, Rovníková).

Prečítajte si viac »

jan 13

V piatok a cez víkend sa budete môcť opäť otestovať aj v našej mestskej časti

Počas piatkového popoludnia a najbližšieho víkendu sa v Košiciach opätovne uskutoční dobrovoľné celomestské testovanie obyvateľov na COVD – 19. Otestovať sa budete môcť v piatok 15. januára od 16.00 hod. do 20.00 hodiny. Cez víkend  (16.1. – 17.1.) od 9.00 do 17.00 hodiny. Obedňajšia prestávka je od 12.00 – 13.00 hod.

Prečítajte si viac »

jan 15

Začalo sa ďalšie celomestské testovanie na COVID – 19

Až do 20.00 hodiny vás dnes bezplatne otestujú antigénovými testami v našej mestskej časti na:

  • Poliklinke Jazero, Spišské námestie
  • Súkromnej ZŠ na Dneperskej ulici
  • ZŠ J. Urbana na Jenisejskej ulici
  • Miestnom úrade na  Poludníkovej ulici
  • Základnej škole na Družicovej ulici
  • vo Výmenníku  Važecká na Galaktickej ulici

V sobotu a nedeľu  bude celomestské testovanie pokračovať od 9:00 do 17:00 hodiny, obedňajšia prestávka je medzi 12:00 – 13:00 hodinou

Prečítajte si viac »

jan 13

Sneh nás nezaskočil

Vytrvalé nočné sneženie prinieslo radosť najmä deťom. Cestári vyčistili hlavné cestné ťahy – prioritne tie, kde premáva mestská hromadná doprava. My sme sa postarali o najdôležitejšie chodníky na sídlisku, aby sa vám lepšie a hlavne bezpečne chodilo.

jan 10

Celomestské testovanie ukončené

Celomestské testovanie na COVID – 19, ktoré sa konalo počas piatku a víkendu (8.1.- 10.1. ), je ukončené. Na siedmich odberných jednotkách bolo otestovaných 5 110 ľudí,  z nich pozitívny výsledok malo 67. 

Prečítajte si viac »

jan 09

Obmedzenia na Slaneckej ceste

Obmedzenia súvisia s výrubom stromov, ktorý predchádza dlho očakávanej modernizácii a rekonštrukcii najvyťaženejšej cesty II. triedy v Košickom kraji. Prečítajte si viac »

jan 08

Začalo sa celomestské testovanie na COVID-19

Na šiestich odberných miestach v našej mestskej časti sa o 16.00 hodine začalo dobrovoľné antigénové testovanie na COVID-19.

Prečítajte si viac »

jan 08

PRIPOMÍNAME: od zajtra dopravné obmedzenia na Slaneckej ceste

Len počas víkendov od 9. januára až 28. marca 2021 v časoch od 7.00 do 18.00 hod. sa uskutoční výrub stromov na Slaneckej ceste v našej mestskej časti. Súvisí so začiatkom rekonštrukcie a modernizácie Slaneckej cesty.

Prečítajte si viac »

jan 07

CELOMESTSKÉ TESTOVANIE NA COVID – 19 CEZ VÍKEND

Počas dobrovoľného bezplatného antigénového testovania budú odberové miesta zriadené aj v mestskej časti Košice – Nad jazerom.

Prečítajte si viac »

jan 07

Oddnes začína v meste zber použitých vianočných stromčekov

Spoločnosť KOSIT sa aj v tomto roku postará o ekologické zhodnotenie vianočných stromčekov. Ich zber a odvoz bude na základe požiadavky a v spolupráci s Magistrátom mesta Košice realizovaný už od 7. januára a potrvá až do 28. februára. Štandardne sa počas takéhoto zberu vyzbiera približne 40 ton dreviny.

Prečítajte si viac »

Staršie «

Zmena veľkosti písma