apr 16

VÝLUKA ELEKTRIČKOVEJ DOPRAVY

Dopravný podnik mesta Košice avizuje výluku električkovej dopravy v mestskej časti Košice – Nad jazerom. Jej prvá etapa bude prebiehať od soboty 17. apríla (sobota) do 27. apríla (utorok), každý deň v čase od 08:00 do 16:00. Dôvodom výluky je geologický prieskum v súvislosti s vypracovaním projektovej dokumentácie k projektu Modernizácia električkových tratí v Košiciach (MET 2).

Prečítajte si viac »

apr 15

ZBER POSYPOVÉHO MATERIÁLU

KOSIT a.s. pokračuje budúci týždeň so zberom posypového materiálu v našej mestskej časti . Práce   na celom území mesta spolu s dispečingom KOSIT-u koordinuje Referát dopravy MMK. Posypový materiál pracovníci upratujú najskôr na hlavných križovatkách, nasledujú  vozovky, kde premáva MHD a končia bočnými komunikáciami (vozovky, chodníky a parkoviská).

Prečítajte si viac »

apr 13

Zakvitli kvietky na sídlisku

Aj keď je dnešné počasie také typicky aprílové, veríme, že si krásnu jar ešte vychutnáme. A že sa budeme tešiť aj z kvietkov, ktoré zakvitli na našom sídlisku. Správa mestskej zelene vysadila v našom meste a v mestských častiach 200 tisíc cibuliek, z ktorých naše parky aj verejné priestranstvá zakvitnú

Prečítajte si viac »

apr 12

OZNAM

Pripomíname vám, že Miestny úrad Mestskej časti Košice Nad jazerom funguje naďalej v obmedzenom režime.
Na osvedčovanie podpisov a listín sa prosím telefonicky objednajte na tel. čísle: 055 – 302 77 14.
Za účelom zmeny trvalého resp. prechodného pobytu pred osobnou návštevou miestneho úradu, kontaktujte pracovníčku ohlasovne pobytov telefonicky 055-302 77 24 alebo e-mailom: erika.gordonova@jazerokosice.sk
Ďakujeme za pochopenie.

apr 12

Naďalej pomáhame

Všetci Jazerčania, ktorým sme pomohli s registráciou do čakárne na očkovanie, už dostali termín na vakcináciu,alebo sú už aj zaočkovaní.
Začiatkom apríla miestny úrad ponúkol obyvateľom mestskej časti pomoc s registráciou na očkovanie. Sme radi, že ste to využili a že sme vám mohli pomôcť.

Prečítajte si viac »

apr 09

Všetko užitočné z Jazera v aplikácii Košice – Nad jazerom

Už máte vo svojom mobilnom telefóne aplikáciu Mestskej časti Nad jazerom? 
Dozviete sa z nej informácie o dianí v mestskej časti, dôležité kontakty, môžete nám zaslať podnet či pridať fotografiu z nášho sídliska.
 

Prečítajte si viac »

apr 08

Mesto dokončuje rekonštrukciu chodníkov

Naplánované ucelené súvislé opravy chodníkov, ktoré mesto nestihlo dokončiť v minulom roku, realizuje  na našom sídlisku v týchto dňoch. Pracovať na rekonštrukcii chodníkov budú najbližšie týždne.

Ide o výmenu krytu na promenádnom chodníku Irkutská 5 (od Pošty) po Irkutskú 18 (križovatka s Dneperskou ulicou) s výmenou takmer 1.600 m2. Prečítajte si viac »

apr 07

V Košiciach prebieha celomestská deratizácia

Regionálny úrad verejného zdravotníctva nariadil na celom území mesta Košice  do 30. apríla 2021 celoplošnú deratizáciu a reguláciu živočíšnych škodcov.  Nariadenie sa týka mestských častí na celom území mesta v objektoch, ktoré majú v správe alebo vo vlastníctve a na verejných priestranstvách, prostredníctvom subjektov oprávnených na profesionálne vykonávanie regulácie živočíšnych škodcov. Hlavným cieľom je ochrana zdravia obyvateľstva pred nebezpečenstvom šírenia hromadného prenosného ochorenia.

Upozorňujeme majiteľov psov,  ale aj rodičov malých detí, aby si všímali deratizačné nástrahy v okolí bytových domov. Ak ste si všimli na sídlisku verejne prístupné miesto, kde sa premnožili hlodavce, kontaktujte miestny úrad: 055 302 77 14, podnety.jazero@gmail.com

Prečítajte si viac »

apr 07

Rodičia, nezabudnite – blíži sa zápis do 1. ročníka ZŠ

Máte budúceho prváka? Už v závere tohto týždňa prebehne zápis prvákov do základných škôl.Všetky základné školy na našom sídlisku organizujú v piatok 9.apríla, resp. aj v sobotu 10. apríla 2021 zápis prvákov.

Prečítajte si viac »

apr 05

Od 5. apríla platí test do zamestnania 14 dní

Od dnešného dňa je okres Košice (KE I – IV) podľa regionálneho COVID automatu v II. stupni varovania –  tzv. červený okres.  Platnosť antigénového testu,  vykonaného od 5. apríla pre potreby zamestnania, je 14 dní. Pobyt v prírode v rámci okresu (Košice I – IV a Košice – okolie = 1 okres) je dovolený bez testu. Upravuje to uznesenie vlády SR č.173/2021.  

Prečítajte si viac »

Staršie «

Zmena veľkosti písma