aug 07

Nové lavičky na sídlisku

Vyše 30 nových krásnych lavičiek pribudlo za ostatné mesiace na našich uliciach – Polárna, Ždiarska, Donská, Jenisejská, Gagarinovo námestie a tiež popri Hornáde. Sú v jednotnom šate, takže aj vizuálny efekt je dokonalý. Veríme, že budete na nich aj príjemne oddychovať. Prečítajte si viac »

aug 06

Ešte máte možnosť nominovať ocenených mestskou časťou

Napíšte nám, ak poznáte niekoho, kto by si zaslúžil, aby sme ho ocenili Čestným uznaním alebo Ocenením mestskej časti za jeho zásluhy pri verejnoprospešných aktivitách na sídlisku.

Môže to byť jednotlivec alebo aj kolektív ľudí, ktorí vynikajú v športe, skrášľujú prostredie okolo nás, pomáhajú susedom či priateľom. Vaše návrhy čakáme do 31. augusta 2020 na adrese: sekretariat@jazerokosice.sk. Nezabudnite napísať aj dôvod, prečo by to mal byť práve tento človek/kolektív. Formulár na vyplnenie nájdete na stránke https://www.jazerokosice.sk/cms/?page_id=3199

aug 01

Mestská časť vo vašom mobile

Spúšťame aplikáciu mestskej časti „Košice – Nad jazerom“, aby sme k vám boli ešte bližšie. Nájdete v nej všetky dôležité informácie okamžite, kdekoľvek a priamo od nás.

Prečítajte si viac »

júl 30

Čistenie a kropenie ulíc budúci týždeň

Na budúci týždeň od pondelka 3.augusta do štvrtka 6.augusta bude spoločnosť Kosit čistiť a kropiť bočné ulice nášho sídliska. Prečítajte si viac »

júl 28

Objemný odpad patrí do veľkokapacitných kontajnerov alebo na zberný dvor

Ešte do štvrtka sú na našich uliciach – Kaspická 5, Jenisejská 8, Čingovská 10, Polárna 12, Rovníkova 2, Nám.kozmonautov 2, Galaktická 4 a Čechovova 29 – pristavené veľkokapacitné kontajnery, kam môžete vhadzovať objemný odpad ako napr. staré nábytky, sanitu, wc misy, vane umývadlá.
Rozhodne tam nepatrí triedený odpad (papier, plast, sklo, kombinované obaly) a zakázané je ukladať tlejúci, výbušný a nebezpečný odpad, ďalej obaly z horľavých látok, horľavé kvapaliny a nehasené vápno. Alebo môžete odpad napr. olejové filtre, tlačiarenské farby či lepidlá odovzdať v zbernom dvore spoločnosti Kosit od pondelka do soboty od 7.00 do 18.00 hod. Musíte mať však trvalý pobyt na území mesta Košice a prísť s občianskym preukazom.

Prečítajte si viac »

júl 24

V pondelok 27. júla 2020 – je ZAKÁZANÉ kúpanie v rekreačnej lokalite Jazero.

V pondelok 27. júla 2020 – od 6.00 do 20.00 hod.  je ZAKÁZANÉ kúpať sa v rekreačnej lokalite Jazero. V rámci revitalizácie jazera pokračujeme v opatreniach na elimináciu siníc vo vode. Prosíme o rešpektovanie zákazu kúpania z dôvodu realizácie aplikovania prípravku na ochranu kvality vody  vodnej plochy. Upozorňujeme rybárov, aby v uvedenom čase nevykonávali nahadzovanie na vodnej ploche jazera.

Počas uzávery pracovníci spoločnosti RAWAT consulting s.r.o. z Brna pod dohľadom prof. Maršálka aplikujú anorganický koagulačný prípravok PAX -LR , ktorý eliminuje biodostupné živiny , predovšetkým fosfor a sinice  a PROFI BAKTÉRIE , ktoré obnovujú biologickú rovnováhu v jazere. V priebehu uplynulých rokov sa aplikáciami podarilo udržať sinice pod medzou hygienickej závadnosti.

Prečítajte si viac »

júl 22

Víkend bude patriť vodným lyžiarom

Počas nasledujúcej soboty a nedele (25.-26.7.) sa na našom jazere v  areáli Trixen parku uskutoční súťaž vo vodnom lyžovaní za vlekom Slovak Open 2020.

Súťažiť sa bude v kategóriách od dospelých až po mládež do 15 rokov. Na vode uvidíme to najlepšie, čo slovenské vlekové lyžovanie môže ponúknuť a to vo všetkých vekových kategóriách.

Prečítajte si viac »

júl 20

Spoznaj behom Jazero už tento štvrtok

Po roku opäť vybehneme do jazerských ulíc. Active life organizuje tento štvrtok 23. júla obľúbenú aktivitu, ktorá zmobilizuje všetkých bežcov, ale zároveň predstaví aj ulice nášho sídliska , po ktorých sa bude bežať. Štart je v rekreačnej lokalite Jazero pri pódiu o 19.00 hodine.

Prečítajte si viac »

júl 17

Obľúbené kolobežky – viete ich správne používať?

Ulice nášho sídliska, ale aj mesta brázdia mladší i starší na kolobežkách. Platia však pravidlá, ktoré musíte dodržiavať:
📌po chodníku sa nimi môže jazdiť len rýchlosťou chôdze a bez ohrozenia chodcov.
📌od 1. januára sú kolobežkári vodiči nemotorového vozidla rovnako, ako sú aj osoby na bicykli s pomocným motorčekom či segwayi.

Prečítajte si viac »

júl 17

Máte zdravotne znevýhodnené dieťa? Využite službu sociálnej pomoci

Na podporu rodiny so zdravotne znevýhodneným dieťaťom funguje v Košickom kraji Služba včasnej intervencie. Ponúka pomoc rodine so zdravotne znevýhodneným dieťaťom alebo deťmi od chvíle, keď sa rodina dozvedela o tejto skutočnosti až do siedmeho roku veku dieťaťa. Sociálna služba je poskytovaná TERÉNNOU FORMOU v prirodzenom domácom prostredí alebo aj telefonicky a  e-mailom. Konzultácie môžu prebiehať napr .aj  v priestoroch herne. Služba včasnej intervencie je BEZPLATNÁ.

Prečítajte si viac »

Staršie «

Zmena veľkosti písma