Archív kategórii: Uncategorized

apr 16

VÝLUKA ELEKTRIČKOVEJ DOPRAVY

Dopravný podnik mesta Košice avizuje výluku električkovej dopravy v mestskej časti Košice – Nad jazerom. Jej prvá etapa bude prebiehať od soboty 17. apríla (sobota) do 27. apríla (utorok), každý deň v čase od 08:00 do 16:00. Dôvodom výluky je geologický prieskum v súvislosti s vypracovaním projektovej dokumentácie k projektu Modernizácia električkových tratí v Košiciach (MET 2).

Chcem vedieť viac »

apr 15

ZBER POSYPOVÉHO MATERIÁLU

KOSIT a.s. pokračuje budúci týždeň so zberom posypového materiálu v našej mestskej časti . Práce   na celom území mesta spolu s dispečingom KOSIT-u koordinuje Referát dopravy MMK. Posypový materiál pracovníci upratujú najskôr na hlavných križovatkách, nasledujú  vozovky, kde premáva MHD a končia bočnými komunikáciami (vozovky, chodníky a parkoviská).

Chcem vedieť viac »

apr 13

Zakvitli kvietky na sídlisku

Aj keď je dnešné počasie také typicky aprílové, veríme, že si krásnu jar ešte vychutnáme. A že sa budeme tešiť aj z kvietkov, ktoré zakvitli na našom sídlisku. Správa mestskej zelene vysadila v našom meste a v mestských častiach 200 tisíc cibuliek, z ktorých naše parky aj verejné priestranstvá zakvitnú

Chcem vedieť viac »

apr 12

OZNAM

Pripomíname vám, že Miestny úrad Mestskej časti Košice Nad jazerom funguje naďalej v obmedzenom režime. Na osvedčovanie podpisov a listín sa prosím telefonicky objednajte na tel. čísle: 055 – 302 77 14. Za účelom zmeny trvalého resp. prechodného pobytu pred osobnou návštevou miestneho úradu, kontaktujte pracovníčku ohlasovne pobytov telefonicky 055-302 77 24 alebo e-mailom: erika.gordonova@jazerokosice.sk …

Chcem vedieť viac »

apr 12

Naďalej pomáhame

Všetci Jazerčania, ktorým sme pomohli s registráciou do čakárne na očkovanie, už dostali termín na vakcináciu,alebo sú už aj zaočkovaní. Začiatkom apríla miestny úrad ponúkol obyvateľom mestskej časti pomoc s registráciou na očkovanie. Sme radi, že ste to využili a že sme vám mohli pomôcť.

Chcem vedieť viac »

apr 09

Všetko užitočné z Jazera v aplikácii Košice – Nad jazerom

Už máte vo svojom mobilnom telefóne aplikáciu Mestskej časti Nad jazerom?  Dozviete sa z nej informácie o dianí v mestskej časti, dôležité kontakty, môžete nám zaslať podnet či pridať fotografiu z nášho sídliska.  

Chcem vedieť viac »

apr 08

Mesto dokončuje rekonštrukciu chodníkov

Naplánované ucelené súvislé opravy chodníkov, ktoré mesto nestihlo dokončiť v minulom roku, realizuje  na našom sídlisku v týchto dňoch. Pracovať na rekonštrukcii chodníkov budú najbližšie týždne. Ide o výmenu krytu na promenádnom chodníku Irkutská 5 (od Pošty) po Irkutskú 18 (križovatka s Dneperskou ulicou) s výmenou takmer 1.600 m2.

Chcem vedieť viac »

apr 07

V Košiciach prebieha celomestská deratizácia

Regionálny úrad verejného zdravotníctva nariadil na celom území mesta Košice  do 30. apríla 2021 celoplošnú deratizáciu a reguláciu živočíšnych škodcov.  Nariadenie sa týka mestských častí na celom území mesta v objektoch, ktoré majú v správe alebo vo vlastníctve a na verejných priestranstvách, prostredníctvom subjektov oprávnených na profesionálne vykonávanie regulácie živočíšnych škodcov. Hlavným cieľom je ochrana …

Chcem vedieť viac »

apr 07

Rodičia, nezabudnite – blíži sa zápis do 1. ročníka ZŠ

Máte budúceho prváka? Už v závere tohto týždňa prebehne zápis prvákov do základných škôl.Všetky základné školy na našom sídlisku organizujú v piatok 9.apríla, resp. aj v sobotu 10. apríla 2021 zápis prvákov.

Chcem vedieť viac »

apr 05

Od 5. apríla platí test do zamestnania 14 dní

Od dnešného dňa je okres Košice (KE I – IV) podľa regionálneho COVID automatu v II. stupni varovania –  tzv. červený okres.  Platnosť antigénového testu,  vykonaného od 5. apríla pre potreby zamestnania, je 14 dní. Pobyt v prírode v rámci okresu (Košice I – IV a Košice – okolie = 1 okres) je dovolený bez …

Chcem vedieť viac »

Staršie «

Zmena veľkosti písma