Ikraus

O autorovi

Meno: Ivica Krausová
Dátum registrácie: 2 mája, 2019

Posledné príspevky

  1. Košický kraj napreduje v sčítaní domov a bytov — 11 augusta, 2020
  2. Zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiaru — 11 augusta, 2020
  3. OZNAM — 29 septembra, 2019
  4. Poďte s nami zažiť deň pestrofarebnej jesene v Tatrách — 10 septembra, 2019
  5. Deň Ústavy SR si pripomíname štátnym sviatkom — 31 augusta, 2019

Prehľad príspevkov autora

aug 11

Košický kraj napreduje v sčítaní domov a bytov

Aj v úli pokračovala prvá fáza najrozsiahlejšieho štatistického zisťovania – projekt SČÍTANIA OBYVATEĽOV, DOMOV A BYTOV 2021 (SODB 2021), ktorý sa realizuje na celom Slovensku v spolupráci so samosprávami.

Chcem vedieť viac »

aug 11

Zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiaru

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru vyhlasuje od 11. augusta až do odvolania ČAS ZVÝŠENÉHO NEBEZPEČENSTVA VZNIKU POŽIARU na pozemkoch s porastom a lesných pozemkoch v územnom obvode okresov Košice I až IV.

Chcem vedieť viac »

sep 29

OZNAM

Z dôvodu práceneschopnosti budú dňa 30. 9. 2019 (pondelok) v čase od 13:00 hod. zatvorené kancelária ohlasovne pobytov a kancelária osvedčovania listín a podpisov Miestneho úradu Mestskej časti Košice – Nad jazerom.                                                               

sep 10

Poďte s nami zažiť deň pestrofarebnej jesene v Tatrách

Aj v tomto roku organizuje Sociálno – zdravotná komisia pri miestnom zastupiteľstve pod záštitou starostky Lenky Kovačevičovej výlet do Vysokých Tatier. V sobotu 19. októbra 2019 zamieri autobus do Starého Smokovca, aby ste zažili príjemný deň v spoločnosti priateľov v srdci našich veľhôr….

Chcem vedieť viac »

aug 31

Deň Ústavy SR si pripomíname štátnym sviatkom

Štátnym sviatkom si v nedeľu 1.septembra  na Slovensku pripomíname vznik najdôležitejšieho zákona suverénneho nezávislého štátu – Ústavy SR. Slovenská národná rada (SNR) ju prijala 1. septembra 1992.  Ústavu SR slávnostne podpísali 3. septembra 1992 na Bratislavskom hrade vtedajší predseda SNR Ivan Gašparovič a predseda vlády Vladimír Mečiar.

Chcem vedieť viac »

aug 30

Zákaz kúpania na Plážovom kúpalisku Jazero

aug 28

Uplynie 75 rokov od Slovenského národného povstania

Vo štvrtok 29. augusta je na Slovensku štátny sviatok. Pripomíname si 75. výročie Slovenského národného povstania (SNP). Išlo o ozbrojené povstanie slovenských povstaleckých jednotiek počas druhej svetovej vojny proti okupácii nemeckej armády na slovenskom území.Nepriamo bolo tiež útokom proti autoritatívnej vláde na čele s Jozefom Tisom, ako aj snahou byť na strane víťazných mocností druhej …

Chcem vedieť viac »

júl 01

Daruj hračku a vyčaruj úsmev na tvári

Dnes sa na Miestnom úrade Mestskej časti Košice – Nad jazerom začala verejná zbierka hračiek. Možno má niekto z vás doma nepotrebné hračky, ktoré zaberajú priestor, alebo sa nevyužívajú, deti už vyrástli a podobne… Cieľom akcie je potešiť deti trpiace onkologickými ochoreniami hospitalizované v DFN. Zbierka potrvá do 31. júla 2019. Jedinou podmienkou darovania je, …

Chcem vedieť viac »

máj 12

Zasielajte nominácie na verejné ocenenia kraja

Každoročnou tradíciou Košického samosprávneho kraja je udeľovanie najvyšších ocenení  jednotlivcom a kolektívom. Aj vďaka nim sa o ich záslužnej  práci a aktivitách dozvie široká verejnosť mesta i kraja. Verejnými oceneniami sú „Cena Košického samosprávneho kraja“, „Cena predsedu Košického samosprávneho kraja“  a „Plaketa predsedu Košického samosprávneho kraja“. Ceny sa udeľujú na základe návrhov poslancov zastupiteľstva, poslaneckých …

Chcem vedieť viac »

máj 10

Kosenie na sídlisku v plnom prúde

Od začiatku mesiaca sa v našej metskej časti kosí zeleň. Najväčšiu časť verejnej, približne o výmere 70 hektárov, vlastní a spravuje mesto Košice. Mestská časť sa stará o cca 6 hektárov, z ktorých prevažná časť sú pozemky v rekreačnej lokalite a práce zabezpečuje trojicou pracovníkov oddelenia výstavby.

Chcem vedieť viac »

Staršie «

Zmena veľkosti písma