Monthly Archive: júl 2016

júl 25

Trucky a kaskadérstvo

Monster show Milovníci truckov a adrenalínu si určite prídu na svoje na Monster truck show, ktorá bude na parkovisku pri splave. Uskutoční sa od piatku 29. júla do nedele 31. júla 2016 od 19:00 do 20:00 hod. Na zvedavcov čakajú rôzne kaskadérske ukážky s autami. Lístky je potrebné si vopred zabezpečiť.

júl 25

Balíky sú pripravené na miestnom úrade

Potravinová pomoc občanom Balíky potravinovej pomoci čakajú aj na obyvateľov našej mestskej časti. Nárok na ne, ak sú v zozname vypracovanom Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny SR a sú poberateľmi pomoci v hmotnej núdzi, má rodina s nezaopatreným dieťaťom, príjemca, ktorý dovŕšil vek potrebný na nárok na starobný dôchodok, invalidný občan a občan s ťažkým zdravotným postihnutím, ktorí nemajú príjem zo …

Chcem vedieť viac »

júl 21

Manželia Klimovi oslávili 60 rokov spoločného žitia

Manželia Oľga a Michal Klimovi žijú na našom sídlisku prakticky od začiatku jeho výstavby,  čo je viac ako 40 rokov. Ešte o 20 rokov viac, teda 60 rokov, sú manželmi. „Diamantová svadba? Nemysleli sme si, že spolu toľko vydržíme,“ zhodli sa pri otázke, aký mali recept na také dlhé spolužitie. Dopredu nikto nevie odhadnúť, či mu to …

Chcem vedieť viac »

júl 18

Revitalizácia vody na jazere pokračuje

Revitalizácia vody na jazere pokračuje 19.7 2016 utorok od 6-22 hod Mesto Košice v spolupráci s mestskou časťou Nad Jazerom opakovane rieši a zabezpečuje zvýšenie kvality vody v jazere odstraňovaním siníc. Z tohto dôvodu bude dňa 19.7.2016 utorok od 6-22 hod vstup do rekreačnej lokality z dôvodu revitalizácie vody uzavretý. Uzavretie rekreačnej lokality je potrebné …

Chcem vedieť viac »

júl 18

Tábor Jazeráčik skončil, ale len prvý turnus

Po stredajšej návšteve zoologickej záhrady, kedy počasie táborníkom v Jazeráčiku prialo,  vo štvrtok sa rozhodlo, že si trochu „poplače.“ Tomu sa prispôsobil aj táborový program. Deti sa najprv venovali batikovaniu na tričká.

Chcem vedieť viac »

júl 15

Tretí deň Jazeráčika patril zvieratkám

Ani pytóna sa nezľakli Tretí deň tábora Jazeráčik vyplnil celodenný výlet do Zoologickej záhrady v Kavečanoch. Okrem príjemnej prechádzky sa deti pristavovali pri akváriách, klietkach i voliérach, a ktoré tvory sa neskrývali pred slnečnými lúčmi, tie mohli vidieť, aj kŕmiť.

Chcem vedieť viac »

júl 13

Active life včera v našej mestskej časti

Teplo nikoho neodradilo Bežať, keď je o siedmej večer ešte horúco, priam hic, to chce skutočne vášnivosť i lásku k prekonávaniu kilometrov, aj seba samého. Viac ako stovka bežcov, ktorí sa včera niečo po devätnástej postavili pri splave na štart projektu Spoznávaj behom Košice organizovaného v našej mestskej časti Active life, čiže Aktívny život, odvahu, chuť i elán mala.

Chcem vedieť viac »

júl 13

Starostka privítala vzácnych maďarských hostí

Spolupráca nabrala ďalší rozmer Spolupráca našej mestskej časti s XV. obvodom Budapešti má už dlhoročné korene. Od minulého roku sa znovu viac ako úspešne rozvíja. Dokazuje to aj návšteva vzácnych maďarských hostí.

Chcem vedieť viac »

júl 13

Boli sme na návšteve v prímestskom tábore Jazeráčik

Spoznávajú sídlisko, hrajú sa i všeličo tvoria Mestská časť vlani pripravila premiérovo dva turnusy prímestského tábora Jazeráčik. Podľa reakcií detí i rodičov bolo v ňom dobre a zaujímavo, a tak od pondelka týždenný tábor aj toto leto funguje.

Chcem vedieť viac »

júl 13

V Košiciach sa predstavili takmer všetci držitelia svetových rekordov

  Uplynulý víkend sa na jazerskej vodnej ploche za účasti viac ako 50 športovcov z 8 krajín –   Bielorusko, Česko, Holandsko, Izrael, Nemecko, Rakúsko, Rusko a Slovensko – konalo 2. kolo Svetového pohára a Mládežnícky pohár v kategóriách juniorov do 15 a do 19 rokov.

Chcem vedieť viac »

Staršie «

Zmena veľkosti písma