Kjant

O autorovi

Meno: Katarína Jantošovičová
Dátum registrácie: 2 mája, 2019

Posledné príspevky

  1. Zakvitli kvietky na sídlisku — 13 apríla, 2021
  2. OZNAM — 12 apríla, 2021
  3. Naďalej pomáhame — 12 apríla, 2021
  4. Všetko užitočné z Jazera v aplikácii Košice – Nad jazerom — 9 apríla, 2021
  5. Mesto dokončuje rekonštrukciu chodníkov — 8 apríla, 2021

Prehľad príspevkov autora

apr 13

Zakvitli kvietky na sídlisku

Aj keď je dnešné počasie také typicky aprílové, veríme, že si krásnu jar ešte vychutnáme. A že sa budeme tešiť aj z kvietkov, ktoré zakvitli na našom sídlisku. Správa mestskej zelene vysadila v našom meste a v mestských častiach 200 tisíc cibuliek, z ktorých naše parky aj verejné priestranstvá zakvitnú

Chcem vedieť viac »

apr 12

OZNAM

Pripomíname vám, že Miestny úrad Mestskej časti Košice Nad jazerom funguje naďalej v obmedzenom režime. Na osvedčovanie podpisov a listín sa prosím telefonicky objednajte na tel. čísle: 055 – 302 77 14. Za účelom zmeny trvalého resp. prechodného pobytu pred osobnou návštevou miestneho úradu, kontaktujte pracovníčku ohlasovne pobytov telefonicky 055-302 77 24 alebo e-mailom: erika.gordonova@jazerokosice.sk …

Chcem vedieť viac »

apr 12

Naďalej pomáhame

Všetci Jazerčania, ktorým sme pomohli s registráciou do čakárne na očkovanie, už dostali termín na vakcináciu,alebo sú už aj zaočkovaní. Začiatkom apríla miestny úrad ponúkol obyvateľom mestskej časti pomoc s registráciou na očkovanie. Sme radi, že ste to využili a že sme vám mohli pomôcť.

Chcem vedieť viac »

apr 09

Všetko užitočné z Jazera v aplikácii Košice – Nad jazerom

Už máte vo svojom mobilnom telefóne aplikáciu Mestskej časti Nad jazerom?  Dozviete sa z nej informácie o dianí v mestskej časti, dôležité kontakty, môžete nám zaslať podnet či pridať fotografiu z nášho sídliska.  

Chcem vedieť viac »

apr 08

Mesto dokončuje rekonštrukciu chodníkov

Naplánované ucelené súvislé opravy chodníkov, ktoré mesto nestihlo dokončiť v minulom roku, realizuje  na našom sídlisku v týchto dňoch. Pracovať na rekonštrukcii chodníkov budú najbližšie týždne. Ide o výmenu krytu na promenádnom chodníku Irkutská 5 (od Pošty) po Irkutskú 18 (križovatka s Dneperskou ulicou) s výmenou takmer 1.600 m2.

Chcem vedieť viac »

apr 07

V Košiciach prebieha celomestská deratizácia

Regionálny úrad verejného zdravotníctva nariadil na celom území mesta Košice  do 30. apríla 2021 celoplošnú deratizáciu a reguláciu živočíšnych škodcov.  Nariadenie sa týka mestských častí na celom území mesta v objektoch, ktoré majú v správe alebo vo vlastníctve a na verejných priestranstvách, prostredníctvom subjektov oprávnených na profesionálne vykonávanie regulácie živočíšnych škodcov. Hlavným cieľom je ochrana …

Chcem vedieť viac »

apr 07

Rodičia, nezabudnite – blíži sa zápis do 1. ročníka ZŠ

Máte budúceho prváka? Už v závere tohto týždňa prebehne zápis prvákov do základných škôl.Všetky základné školy na našom sídlisku organizujú v piatok 9.apríla, resp. aj v sobotu 10. apríla 2021 zápis prvákov.

Chcem vedieť viac »

apr 05

Od 5. apríla platí test do zamestnania 14 dní

Od dnešného dňa je okres Košice (KE I – IV) podľa regionálneho COVID automatu v II. stupni varovania –  tzv. červený okres.  Platnosť antigénového testu,  vykonaného od 5. apríla pre potreby zamestnania, je 14 dní. Pobyt v prírode v rámci okresu (Košice I – IV a Košice – okolie = 1 okres) je dovolený bez …

Chcem vedieť viac »

apr 04

4. apríl je Medzinárodným dňom bez násilia

Tento deň je venovaný prevencii násilia, s ktorým sa, žiaľ, stretávame aj dnes. Či už ide o násilie v rodinách, šikanovanie žiakov, či sexuálne zneužívanie alebo kyberšikana.      

Chcem vedieť viac »

apr 01

POKOJNÉ PREŽITIE VEĽKONOČNÝCH SVIATKOV

Milí Jazerčania, po zime nastala vytúžená jar. Ročné obdobie, ktorému prisudzujeme  znovuzrodenie, začiatok nového života. S ňou prichádza aj čas veľkonočných sviatkov. Obdobie, ktoré je v kresťanstve najvýznamnejším a najdôležitejším sviatkom cirkevného roka. Staré rodinné zvyky Veľkej noci sa už pomaly vytrácajú, ale v našich srdciach ostáva kresťanský odkaz Veľkej noci.

Chcem vedieť viac »

Staršie «

Zmena veľkosti písma