Dážď motoristov preč neodohnal

Jazdy zručnosti boli ukážkové

Dážď, slnko, dážď, slnko… typicky aprílovo sa v sobotu predpoludním striedalo príjemné počasie s nepríjemným. Dianie na parkovisku pri splave na Jenisejskej ulici jeho rozmarné vrtochy ale neovplyvnili. Motoristi na jazde zručnosti bez zastávky stláčali plynový pedál a krútili volantom, aby v niektorej z dvoch jázd dosiahli čo najlepší čas a bez udelenia trestných bodov.

I keď sa nesúťažilo o svetové umiestnenia, o dobrý pocit, prestíž a dokázanie sebe samému, že na to má, každému určite išlo. Piskot bŕzd, mocná akcelerácia, svišťanie pneumatík a vôňa benzínu preto tvorili neodmysliteľnú kulisu podujatia.

Najrýchlejšie, za 62 sekúnd, jazdu zručnosti absolvoval Vladimír Jankovič. Len o päť sekúnd sa za ním zdržal, a tak druhé miesto obsadil, Marek Sedláček. Trojicu najrýchlejších uzatváral s časom 69 sekúnd Roman Tutko. K súťažiacim sa zaradil, no na medailový stupienok
sa v sobotu nepostavil, zástupca starostky Bernard Berberich

Medzi 28 jazdcami bolo 7 žien, z toho štyri pracovníčky nášho miestneho úradu. Naše baby, to pri jazdách potvrdili, sú skutočne do voza i do koča. Jaroslava Ružinská obsadila prvé
a  Zuzana Štefániková druhé miesto.

Novinkou podujatia boli jazdy na šliapacích kárach. Vyskúšali si ich dospelí, i keď hlavne to bola atrakcia pre deti.  V kategórii päť a šesťročných  o cenné umiestnenie bojovalo sedem súťažiacich. Medzi dievčatami vyhrala Sofia Sladíková a medzi chlapcami Samko Sladík.  O trochu starší, vo vekovej hranici 7 až 9 – roční, jazdu „naostro“ najlepšie zvládla medzi dievčatami Barbora Géciová a medzi chlapcami Adam Takáč. V skupine 10 až 12 – roční jazdilo 7 pretekárov. Z dievčat vyhrala Lenka Poláková a z chlapcov Richard Orol. Najviac obsadená bola kategória dospelí, v ktorej si za volant káry sadlo 15 mamičiek a oteckov. Z mám jazdu najlepšie zvládla Kristína Oravcová a z oteckov Jakub Varga.

Motoristické podujatie zorganizovala mestská časť za aktívnej pomoci PD Autosport Košice.