»

sep 16

Na jazere boli Majstrovstvá Európskej únie Micro Magic

Je to tichý a krásny šport

1Naša mestská časť a jazero boli od 9. do 11. septembra 2016 miestom Majstrovstiev Európskej únie  Micro Magic. Organizoval ich Slovenský modelársky zväz a kluby lodných modelárov pod záštitou našej starostky Lenky Kovačevičovej a za spolupráce komisie mládeže, športu a vzdelávania miestneho zastupiteľstva.

Jej predsedníčka Andrea Gajdošová bola i na slávnostnom ukončení podujatia a dekorovaní víťazov.

Do majstrovstiev sa zapojilo 21 modelárov z Maďarska, Česka a Slovenska. Bola to prvá otvorená súťaž v tejto kategórii na Slovensku.

Stretnutie a súťaž lodných modelárov sa zaradili do série podujatí, ktoré organizujú Košice – Európske mesto športu 2016. I ich cieľom bolo prilákať obyvateľov mesta a ponúknuť im možnosť zoznámiť sa so športom, ktorý nie je taký známy ako futbal či hokej, ale  tiež je krásny. Ladnosť pohybu lodičiek na vode má neopísateľné čaro. Vodná plocha jazera sa  po prvýkrát stala dejiskom takejto súťaže lodných modelárov.