Jazerná 50-tka už po tretíkrát

Bežali aj naše dievčatá

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPred troma rokmi to bol len nápad, teraz sa z neho píše už tradícia. Reč
je o Jazernej 50-tke, ktorej tretí ročník sa behal v nedeľu
po promenádnom chodníku pozdĺž Hornádu. Oproti pôvodnému plánu trať museli organizátori trochu zmeniť, pretože uplakané počasie nanieslo
na ňu nepríjemné blato a vodu.

Spolu sa do behu zapojilo 70 dám a pánov a každý si vybral takú trať, akú zvážil, že zvládne. Na 50 km si trúflo 8 štafiet i jednotlivci rozdelení podľa veku. A kategóriu tvorili bežci do 39 rokov a vyhral ju Mário Šlosár z Vyšnej Šebastovej. V kategórii B – bežci do 59 rokov –  najlepší čas dosiahol János Bogár z Maďarska, a v céčku bežci nad 60 rokov. Vyhral Jazerčan Peter Polák. Túto vzdialenosť, čo je neuveriteľné, zabehli aj dve dámy – Ildikó Varga z Maďarska a Eva Marková z BK Steel Košice.

Žien na tomto treťom ročníku behalo viacero. Janka Blašková vyhrala nad 5 kilometrami, Janka Zuštinová si poradila s 20 kilometrami, Janka Benediková zvládla polmaratón, Silvia Kubínová skončila tretia v behu na 30 km a Zuzana Ďurčová bola členkou víťaznej košicko – žilinskej  štafety. Ďalej v nej boli Erik Repák, Stanislav Macák a Daniel Kravjanský. Z mužov beh na 25 km vyhral Ján Kyseľ, na 30 km Pavol Repčík, maratón Róbert Tatraj.

I keď sme za našu mestskú časť veľa umiestnení nezískali, napriek tomu tento ročník priniesol niekoľko pozitív. Začína naberať medzinárodný charakter, pretože po prvýkrát behali aj maďarskí pretekári i Sýrčan Imad Barak. Len na tieto preteky pricestoval zo Svätého Kríža nevidiaci Pavol Keri, ktorý za asistencie košických organizátorov vyhral beh na 15 km. Na trať sa postavili a 5 km ako pozdrav nemocnej starostke, ktorá podujatie podporila finančným príspevkom, zabehli okrem jej zástupcu Bernarda Berbericha i Editka, Zuzka, Jarka, Martinka a Erika, dievčatá z miestneho úradu. Podujatie malo aj charitatívny charakter, vyzbierané eurá dostane Liga proti rakovine.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA