»

aug 21

Jazerný maratón absolvovalo viac ako 70 bežcov

Horúčava bola zničujúca

Beh na päť, desať, dvadsať kilometrov  či na celú maratónsku trať , čo je 42 195 metrov,
sa podľa síl a schopností rozhodlo na 11. ročníku Jazerného maratónu absolvovať viac ako
70  bežcov.  Štart bol v nedeľu  o deviatej predpoludním, bežalo sa od splavu po promenádnom chodníku popri Hornáde a jeden okruh mal 5 kilometrov. V horúcom nedeľňajšom predpoludní to nebolo vôbec  ľahké, pretože človek sa potil, i keď neurobil jediný pohyb, a nieto, aby bežal, bojoval s metrami, časom, teplom i sebou samým. Najstarším pretekárom bol 71-ročný Peter Pribičko a najmladšou 15-ročná  Martina Zuštinová. Obaja sú z Jazera. Bežal aj hosť zo zahraničia – z Maďarska.

Na trať sa postavila i štvorica dievčat reprezentujúca jazerský miestny úrad. Mestská časť toto športové podujatie pravidelne podporuje a je i jeho spoluorganizátorom.  Päť kilometrov zabehla aj starostka Lenka Kovačevičová, ktorá Jazerný maratón  otvorila. Na trati bol so synom Drahomírom tiež známy maratónec, Jazerčan Peter Polák. Bežal 30 kilometrov ako  predprípravu na známy októbrový Medzinárodný maratón mieru, ktorý ani tento rok nechce vynechať.

Na trati zvládol 5 km najrýchlejšie Matúš Kováč (Valalíky) a zo žien Alexandra Kardošová, 10 km zabehol v najlepšom čase Stanislav Kubík z Active life, 15 km Rastislav Kuľbaga (Coolbe), 20 km Juraj Kuruc, polmaratón Igor Klema (MK Košice) a zo žien Eva Medviďová, 25 km vyhral Daniel Tabačko (BigMedia), 30 km Richard Zvolánek, 35 km Marek Kolarčík (BigMedia). Maratónsku trať v najlepšom čase zabehol Martin Kušnírik (TJ Obal servis Košice) a zo žien Eva Seidlová (AK Tlmače).

Všetkým, čo sa rozhodli zúčastniť na tomto športovom podujatí, veľký obdiv a blahoželanie