Monthly Archive: december 2016

dec 27

Príhovor starostky Ing. Mgr. Lenky Kovačevičovej

  Vianoce a Nový rok sú obdobím, keď sa každý snaží byť s blízkymi, viac si uvedomujeme silu priateľstva, lásky, úcty i obetavosti. To všetko sú hodnoty, ktoré pre každú rodinu znamenajú veľa.

Chcem vedieť viac »

dec 22

Otvorili sme Workoutové ihrisko

Naša Mestské časť dostala krásny vianočný darček. Za prítomnosti primátora mesta Richarda Rašiho, viceprimátorky Renáty Lenártovej, starostky Lenky Kovačevičovej, zástupcu starostky Bernarda Berbericha, poslancov Mestskej časti  Andrei Gajdošovej, Róberta Schwarcza, perfektných Strong brothers Dávida Molitorisa a Matúša Meška, miestnych obyvateľov, žiakov základných škôl i ďalších účastníkov sme vo štvrtok napoludnie otvorili Workoutové ihrisko v Rekreačnej …

Chcem vedieť viac »

dec 19

Zastávka Mlynská bašta v smere na Jakabov palác sa od 15.12.2016 presúva

Zastávka Mlynská bašta v smere na Jakabov palác sa od 15.12.2016 presúva. Dopravný podnik mesta Košice upozorňuje cestujúcu verejnosť, že od štvrtka 15.12.2016 došlo k presunu zastávky Mlynská bašta v smere na Jakabov palác. Dôvodom na presun zastávky je zaistenie bezpečnosti cestujúcich počas výstavby rezidenčného komplexu Mlynská bašta. Zastávka je presunutá na koniec Gorkého ulice, …

Chcem vedieť viac »

dec 19

Dôležitá informácia o autobusovej linke č. 14

Autobusová linka 14 premáva od 17.12.2016 podľa pôvodných cestovných poriadkov. Výrub stromov v ochrannom pásme štátnej cesty II/547 v úseku Košice – Jahodná Mestské lesy Košice, a.s. skončili. Autobusová linka č. 14 preto od soboty 17.12.2016 premáva podľa pôvodných cestovných poriadkov bez obmedzení.

dec 19

Oznámenie o zvýšenom hluku počas búracích prác na Galaktickej 9A

Rozhodnutím stavebného úradu č. A/2016/12617-02/IV/TOM o odstránení stavby prebieha v súčasnosti odstraňovanie stavby – objekt bývalej materskej školy na Galaktickej 9A.

Chcem vedieť viac »

dec 18

Stašák roztancoval i rozospieval publikum

Mikuláš rozdal posledné balíčky a Štedrý deň klope na dvere. Posledný deň Jazerských Vianoc bol plný kultúrneho programu. Vystupovali deti materských, základných škôl a mnohí ďalší. Zima je, zima je svojou piesňou poukázala na chladné počasie Anna Gaja, chlad si však nik neuvedomaval nakoľko sa diváci zahriali pri tanci. Vystúpili aj spoločne v speváckom duete …

Chcem vedieť viac »

dec 16

V piatok to roztočí Peter Stašák a Anna Gaja

Vo štvrtok sme si pripomenuli deň druhej výročnice Miestnej Jazerskej samospávy, takže sme Jazerské Vianoce spojili s oslavou. Na žiadnej oslave by torta nemala chýbať . Chutná čokoládová torta bola nachystaná pre labužníkov a chladný podvečer bol plný príjemných prekvapení.

Chcem vedieť viac »

dec 15

Oceňovali sme Jazerčanov

Prvýkrát v našej Mestskej časti sme udeľovali ocenenia za účasti starostky, zástupcu starostky, členov miestnej rady, rodiny i blízkych priateľov. Tejto pocty sa dostalo siedmim významným ľuďom za ich prínos v oblasti školstva, zdravotníctva, kultúry i starostlivosti a obetavosti. Ocenenia boli rozdelené do troch kategórii.

Chcem vedieť viac »

dec 15

Jazerské VIANOCE plné prekvapení

Všetkých Jazerčanov, jednodlivcov, detičky i babičky pozývame na Jazerské Vianoce.  Pripravili sme pre vás bohatý kultúrny program. Všetko to potrvá do konca týždňa. V stredu vystúpil Roman Sorger s divadelným predstavením. To  pobavilo a do hry zapojilo všetky deti. Vystúpili deti materských, základných i stredných škôl. Tanečná skupina G Mini spestrila program jedinečným výkonom. Krásne vystúpenie si pripravili …

Chcem vedieť viac »

dec 14

Jazerské Vianoce odštartované !

Pozývame vás na Jazerské Vianoce, ktoré sme v našej Mestskej časti odštartovali dnes a potrvajú tri dni. Prvý Jazerský Vianočný večer ste si mohli vychutnať divadelné predstavenie Romana Sorgera, ktoré pobavilo a do hry zapojilo všetky deti. Vystúpili deti materských, základných i stredných škôl.  

Chcem vedieť viac »

Staršie «

Zmena veľkosti písma