Monthly Archive: jún 2016

jún 30

Mesto ocenilo aj štyroch žiakov z Jazera

Zlatá medaila a premianti škôl   Mgr. Jana Petreková, riaditeľka výtvarného odboru Základnej umeleckej školy na Irkutskej ulici, je pyšná. Nečudo. Ich výtvarníci dostávajú ocenenia na domácich, aj európskych a svetových výstavách a súťažiach.

Chcem vedieť viac »

jún 30

Organizátori predstavili na jazere viaceré vodné športy

Školáci z Bukoveckej si to naplno užívali Na vodnej ploche jazera to včera vyzeralo ako keby tam boli Košické Benátky číslo 2. V skutočnosti patrila voda každému, kto sa rozhodol zapojiť sa do Water sport open day – čo bol Deň otvoreného športu – vodné športy v Košiciach.

Chcem vedieť viac »

jún 30

NESS city triatlon

Informácia o uskutočnení NESS city triatlonu a obmedzení v jednotlivých častiach mesta počas preteku.

jún 30

Pohyb chodcov po električkovej trati

Dopravný podnik mesta Košice vychádza v ústrety cestujúcim, ktorí chcú časť svojej cyklistickej trasy absolvovať mestskou hromadnou dopravou. Od 2.7.2016 sa prevoz bicyklov rozširuje z autobusovej linky 14 na všetky linky MHD. Túto službu bude DPMK poskytovať výlučne počas voľných dní, v pracovných dňoch nie je preprava bicyklov MHD povolená. TS 27.6.2016 Preprava bicyklov v MHD

jún 30

Pohyb chodcov po električkovej trati

Na trakčných stÍpoch pozdlž električkovej trate na sídlisku Nad jazerom príbudli nové dopravné značky zakazujúce chodcom vstup na trať. Osadené boli po opakovaných upozorneniach vodičov električiek na nebezpečný voľný pohyb chodcov po trati.

jún 28

Už desať ročníkov Dopravnej olympiády materských škôl

Aj prvú pomoc poskytovali   Už desiaty ročník Dopravnej olympiády materských škôl zorganizovala od prvej chvíle jej organizátorka – Materská škola na Azovskej ulici. Podujatie sa dialo pod olympijskou vlajkou a pri nástupe skupinky súťažiacich držali v rukách mapky jednotlivých kontinentov predstavujúcich päť olympijských kruhov.

Chcem vedieť viac »

jún 27

Materská škola na Jenisejskej ulici má 40 rokov

Dostali plaketu a pokrstili logo Materská škola na Jenisejskej ulici oslavuje. Prešlo štyridsať rokov odo dňa, kedy do nej vstúpili prvé, trochu aj vystrašené, ale zvedavé detičky. Za ten čas sa ich vystriedali stovky. Menil sa učiteľský zbor, i jej  formovanie a zameranie. Vďaka zeleni a stromom, ktoré majú aj priamo  na  dvore a každý rok o čosi podrastú, sa  …

Chcem vedieť viac »

jún 16

Olympijská myšlienka v Materskej škole na Galaktickej ulici

Behali, skákali z miesta, hádzali granáty     Beh na krátku trať, vytrvalostný beh, hod granátom a skok z miesta, to boli hlavné disciplíny 9. ročníka Olympijského festivalu Slovenska, do ktorého sa po prvýkrát zapojila Materská škola z Galaktickej ulice.

Chcem vedieť viac »

jún 15

Vítanie bábätiek do života

  Na svete je veľa krásnych vecí, ale to najkrajšie a najvzácnejšie je narodenie bábätka. V živote našej samosprávy sme začali písať milú tradíciu, privítali sme do života malých Jazerčanov a Jazerčanky.

Chcem vedieť viac »

jún 15

Jazero druhé – v súťaži o najaktívnejšiu Mestskú časť Európskeho mesta športu 2016

  V súťaži o najaktívnejšiu mestskú časť v rámci projektu Košice –  Európske mesto športu 2016 –  sme získali vynikajúce druhé miesto. V konkurencii ďalších mestských častí predstavuje toto ocenenie veľký úspech.

Chcem vedieť viac »

Staršie «

Zmena veľkosti písma