Archív kategórii: Uncategorized

júl 05

Dnes je sviatok sv. Cyrila a sv. Metoda

Slávni slovanskí vierozvestci, sv. Cyril a sv. Metod tvoria v dejinách Slovanov a zvlášť Slovákov jednu z najdôležitejších kapitol. Pochádzali zo Solúna (dnešné Thessaloniki). Pretože v ich okolí žilo mnoho Slovanov, predpokladá sa, že obaja dobre poznali slovanský jazyk.

Chcem vedieť viac »

júl 03

Sobota bude patriť pri a na vode triatlonistom

Povzbudzovanie im dobre padne Šiesty ročník pretekov Cassovia aquatlon, Majstrovstvá Slovenska v akvatlone , to všetko sa udeje túto sobotu (4. júla 2020) vo vode nášho jazera a  v areáli na pláži. Ak počas víkendu hľadáte, čo by vás mohlo zaujať, tieto preteky určite stoja za to, a deťom i dospelým povzbudzovanie urobí ešte aj …

Chcem vedieť viac »

jún 30

K prázdninám

Dnešný deň – 30. jún – je posledným dňom tohto školského roka, ktorý bol pre mnohých učiteľov i školákov netradičný, možno aj náročnejší, ale verím, že úspešný. Milí učitelia, máte za sebou trochu iný pracovný rok. Netrávili ste ho na 100 % za katedrami, ale napriek tomu ste našim deťom a vašim žiakom podávali okrem poučiek, pravidiel …

Chcem vedieť viac »

jún 25

Oznámenie o prekopávke cesty

Údaje o zásahu do cesty : Dôvod zásahu – odstraňovanie poruchy na verejnej kanalizácii Čas odstránenia poruchy  25.06.2020 Presné označenie miesta poruchy : Košice – Nad Jazerom – Slanecká pred Tescom Cesta č.:  miestna komunikácia Pozemná komunikácia bola narušená – Vozovka šírka 1,30 m, dĺžka 1,70 m. Vozovka šírka 1,45 m, dĺžka 1,90 m.

jún 24

Dôležitý oznam!

Z dôvodu dôslednej a komplexnej dezinfekcie vnútorných priestorov úradu bude Miestny úrad MČ Nad jazerom dnes – v stredu 24. júna 2020 pre verejnosť ZATVORENÝ od 10.30 do 13.00 hod.

jún 23

OZNAM PRE SENIOROV

Oznamujeme seniorom, ktorí majú záujem o poskytnutie finančných príspevkov od Mesta Košice na kompenzáciu časti nákladov na stravu a donášku stravy v mesiacoch apríl až jún, aby do 10. JÚLA 2020 doručili rozhodnutie o výške dôchodku a všetky pokladničné doklady potvrdzujúce donášku obedov, a to na Miestny úrad mestskej časti Košice Nad jazerom na Poludníkovej …

Chcem vedieť viac »

jún 21

Dnes majú sviatok oteckovia

Tretia nedeľa v tomto mesiaci je venovaná všetkým mužom, z ktorých sa stali ockovia. V túto nedeľu sa v mnohých krajinách sveta oslavuje otcovstvo a pripomíname si dôležitosť otca v rodine.

Chcem vedieť viac »

jún 17

Veľkokapacitné kontajnery už na budúci týždeň

Veľkokapacitné kontajnery budú na našom sídlisku pristavené na týchto uliciach a v týchto termínoch:

Chcem vedieť viac »

jún 15

Predĺžený termín na podávanie návrhov na ocenenia mestskou časťou

Poznáte niekoho, kto dosahuje skvelé výsledky v športe, v pedagogickej praxi, vo vede či inej verejnoprospešnej činnosti? Počas koronakrízy nezištne pomáhal seniorom či rodinám s deťmi? Svojou aktivitou šíri dobré meno nášho sídliska?

Chcem vedieť viac »

jún 02

Naďalej dezinfikujeme športoviská a detské ihriská

Od otvorenia detských ihrísk prebieha každodenná dezinfekcia hracích prvkov na 12 ihriskách a športoviskách v správe mestskej časti. Každý deň, vrátane víkendov, čistíme preliezky, hojdačky, šmýkalky, kolotoče, vodou  prelievame pieskovisko, čistíme aj lavičky.  

Chcem vedieť viac »

Staršie «

Zmena veľkosti písma