Archív kategórii: Uncategorized

mar 19

Krajšie a pestrejšie predzáhradky

Väčšine sídlisk sa hovorí, že sú to šedé, panelákové domy, do ktorých chodievame prakticky iba  spať. Bloky, to sú však aj byty, v ktorých žijú ľudia a tí sa už snažia upravovať si bývanie, aby sa cítili čo najlepšie. Súčasťou ulíc a blokov je vonkajšie prostredie, teda zeleň, stromy, nižšie kríky i  kvety.

Chcem vedieť viac »

mar 19

Spevácky súbor Jazerčan opäť výborný

V Kulturparku bola minulý piatok nesúťažná prehliadka členov klubov seniorov, denných centier a seniorských občianskych združení Seniorská hviezda. Išlo už o tretí ročník a zorganizovala ju Rada seniorov mesta Košice spolu s K13 – Košickými kultúrnymi centrami.

Chcem vedieť viac »

mar 19

Dievčatká na privítaní vo výraznej prevahe

Vítanie bábätiek, ktoré sa narodili v našej mestskej časti a stávajú sa Jazerčanmi, patri počas roka určite k najmilším podujatiam. Potvrdzuje to účasť šťastných rodičov, ktorí prijmú pozvanie na  slávnostnú chvííľu, hlavne však ich nádherné detičky, pre ktoré sa to všetko chystá. Niektorí drobci sú od zvedavosti celý čas tichúčko, iní sa trošíčku ohlásia, ale …

Chcem vedieť viac »

mar 19

Klub kresťanských seniorov hodnotil

Chodievajú na púte i spoločenské podujatia Klub kresťanských seniorov, ktorého predsedníčkou je Mária Semanová, mal k poslednému decembru minulého roka 178 členov.  Na marcovej výročnej schôdzi bilancoval činnosť i aktivity. Členovia sa zamerali predovšetkým na náboženské podujatia v Košiciach, v okolí, alebo mimo regiónu.

Chcem vedieť viac »

mar 18

Dievčatá z Rovníkovej sú úžasné

Už máme jedno zlato a dve striebra Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou. Keď sme pred pár dňami písali o tom, že na Svetových letných hrách špeciálnych olympijských hier 2019 (Special Olympics World Summer Games), čo je podujatie pre športovcov s mentálnym postihnutím, cestujú do Spojených arabských emirátov aj tri dievčatá z Košíc – zo Špeciálnej základnej školy z Rovníkovej ulice, …

Chcem vedieť viac »

mar 12

Memoriál Gálovcov prvýkrát s medzinárodnou účasťou

V telocvični  Základnej školy na Družicovej ulici sa uplynulú sobotu od rána začali schádzať priaznivci stolného tenisu. Po štvrtý raz si prišli Jazerčania i obyvatelia iných mestských častí Košíc uctiť pamiatku otca a syna, Jazerčanov a poslancov Jána a Mariána Gálovcov. Turnaj otvoril zástupca starostky Bernard  Berberich spolu s pani Máriou Gálovou.

Chcem vedieť viac »

mar 12

Ženy oslavovali v Kultúrnom stredisku Jazero

Mali deň len pre seba… Dámy, ktoré prišli minulý piatok do Kultúrneho strediska Jazero na oslavu MDŽ pripravenú mestskou časťou, určite neľutujú čas, čo tam strávili. O spríjemnenie ich vzhľadu v podobe frizúry i upravených nechtov  sa starali dievčatá zo Strednej odbornej školy z Gemerskej ulice.

Chcem vedieť viac »

mar 11

Jarné prednáškové popoludnie

Liga proti reumatizmu na Slovensku za podpory UCB s. r. o pozýva širokú verejnosť na edukačné podujatie, ktoré bude 26. marca 2019 (utorok) pod názvom            Jarné prednáškové popoludnie Uskutoční sa v areáli TUKE, prednášková miestnosť za Univerzitnou knižnicou Boženy Němcovej č. 7 v Košiciach.

Chcem vedieť viac »

mar 07

Tri dievčatá z Košíc idú na olympiádu v Abú Dhabí

S malou dušičkou, ale veľkým srdcom a odhodlaním Dnes vo vlaku do Bratislavy cestuje aj štvorica z Košíc. Tvoria ju tri dievčatá z Jazera, zo Špeciálnej základnej školy z Rovníkovej ulice a riaditeľka školy Mgr. Jana Valenčáková v úlohe ich trénerky. Majú pred sebou vážnu a ťažkú úlohu – budú súčasťou slovenskej výpravy na Svetových …

Chcem vedieť viac »

mar 07

Deň otvorených dverí

Staršie «

Zmena veľkosti písma