Archív kategórii: Uncategorized

nov 21

Zapojte sa do klimatického mapovania mesta

Karpatský rozvojový inštitút spolu s Mestom Košice realizuje projekt „Verejnosť pomáha samospráve vytvárať klimaticky bezpečnejšie Košice“, ktorý je súčasťou širšej témy reakcie na zmenu klímy pod názvom a logom Košice +40.

Chcem vedieť viac »

nov 15

Deti, užívajte si ďalšie ihrisko!

Pomedzi kvapky drobného dažďa, ale s veľkou radosťou sme dnes dali do užívania zrevitalizované detské ihrisko na Čingovskej ulici.

Chcem vedieť viac »

nov 15

Pripomíname si Deň boja za slobodu a demokraciu

Deň boja za slobodu a demokraciu – 17. november – je už osemnásť rokov na Slovensku štátnym sviatkom. Toho roku pripadol na nedeľu. Tento deň je aj dňom, kedy si pripomíname udalosti z roku 1989. Hovoríme o Nežnej revolúcii, ktorá je názvom pre nekrvavé udalosti, ktorých dôsledkom bolo odstránenie komunistického režime v Československu.

Chcem vedieť viac »

nov 14

Detské ihrisko na Čingovskej poteší deti

Zrevitalizované detské ihrisko na Čingovskej ulici bude od zajtra 15. novembra opäť slúžiť malým obyvateľom našej mestskej časti. Bezpečné a kvalitné herné prvky, dostatok miesta na hranie a príjemné miesto oddychu aj pre dospelých. Príďte na otvorenie ihriska o 11.00 hodine. Srdečne pozývame! Víkend už bude plný hier na obnovenom ihrisku na Čingovskej ulici.

okt 31

Košické tulene štartujú sezónu

Si otužilý? Neprekáža ti studená voda? Príď medzi tých, čo sa pravidelne otužujú …

Chcem vedieť viac »

okt 30

Pripomíname si drahých zosnulých

Na Slovensku si v piatok 1. novembra pripomíname Sviatok všetkých svätých, ktorý je zároveň dňom pracovného pokoja. O deň neskôr, 2. novembra, je Pamiatka zosnulých, ľudovo Dušičky. Ide o sviatky, ktoré už stáročia slávi katolícka cirkev.

Chcem vedieť viac »

okt 30

Buďte fit v novom fitparku na Talinskej ulici

Aj lokalita Talinskej ulice bola v utorok zaplnená – najmä však športu chtivými Jazerčanmi. Do užívania dostali nový fitpark s 13 cvičebnými prístrojmi. Hneď si ho vyskúšali aj prítomní poslanci miestneho zastupiteľstva aj so starostkou mestskej časti a neprekážali im ani šaty či lodičky na nohách ….Na čerstvom vzduchu si tak môžete už aj počas …

Chcem vedieť viac »

okt 30

Deťom pre radosť

Revitalizované detské ihrisko na Ladožskej ulici si v utorok za asistencie starostky a poslancov mestskej časti prevzali do užívania deti z nášho sídliska. A hneď aj herné prvky – kolotoč, šmýkalku, pieskovisko, vláčik – aj vyskúšali. Ihrisko obnovila Správa mestskej zelene z finančných prostriedkov mestskej časti.

Chcem vedieť viac »

okt 29

Pohár starostky vo futbale už má majiteľa

Mužstvo Bielych konkordov zvíťazilo vo futbalovom turnaji o Pohár starostky mestskej časti (MČ). Turnaj sa hral v poslednú októbrovú nedeľu v športovom areáli Galaktik. Podujatie pripravila Komisia mládeže,vzdelávania , kultúry a športu miestneho zastupiteľstva v spolupráci s oddelením kultúry MČ.

Chcem vedieť viac »

okt 28

Otvárame detské ihrisko na Ladožskej aj fitpark na Talinskej ulici

V utorok 29. októbra vás o 14.00 hodine pozývame na otvorenie revitalizovaného detského ihriska na Ladožskej ulici. Ak už návšteva detského ihriska nepatrí k vašim záľubám, príďte o 15.30 na Talinskú, kde otvárame nový fitpark pre obyvateľov Jazera.

Staršie «

Zmena veľkosti písma