Archív kategórii: Uncategorized

jan 23

Pomyselná cesta okolo sveta pokračuje

Cieľom je Veľká Británia Milé deti a priatelia občianskeho združenia Loďka nádeje. S Klubom Štvorlístok vás pozývame na cestu okolo sveta. Tentokrát sa budeme rozprávať o Veľkej Británii.  Vo Výmenníku Važecká začíname v piatok, 26. januára 2018 od 16:00 hod. Čakajú na vás zábavné hry, kvíz o tejto krajine, ochutnávka anglického čaju, ale i turnaj X Box 360 …

Chcem vedieť viac »

jan 22

Oznámenie o štatistickom zisťovaní rodinných účtov

Týmto Vám oznamujeme, že od 1. 2. 2018 do 30. 4. 2018 sa vo vybraných domácnostiach uskutoční zisťovanie informácií o štruktúre, výške a vývoji príjmov fyzických osôb v rôznych typoch domácností.

Chcem vedieť viac »

jan 16

Dobrá myšlienka sa zrealizuje v Kulturparku

Uháčkujte chobotničky pre bábätká Posledný januárový deň organizujú Výmenníky v Kulturparku hromadné a verejné háčkovanie chobotničiek pre predčasne narodené a choré bábätká z Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach.

Chcem vedieť viac »

jan 09

Juraj Mikita

Juraj Mikita * 20. 2. 1956   +   8. 1. 2018   Ešte máme v pamäti dni, kedy Juraj pripravoval pre nás, pracovníkov úradu, oslavu svojej šesťdesiatky. Mal trému a zároveň sa usmieval, bolo vidieť, že je šťastný. Z oslavy, dožitých rokov, aj z toho, že je medzi kolegami.   Život je však nemilosrdný hráč. …

Chcem vedieť viac »

jan 08

Košický Trojkráľový beh 2018

Košický Trojkráľový beh 2018, ktorý bol uplynulú sobotu v centre mesta, sa uskutočnil už ako piaty ročník. Zorganizovali ho Klub orientačného behu ATU Košice a Pro body Košice s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Oproti behu v roku 2017 počasie celkom prialo, nebola až taká zima ako sa viacerí obávali, a tak …

Chcem vedieť viac »

jan 08

Cesta okolo sveta

Klub ŠTVORLÍSTOK a Loďka nádeje organizujú v piatok 12. januára 2018 od 16:00 do 19:00 hodiny vo Výmenníku Važecká pre všetky deti a ich rodičov podujatie plné zábavy a tvorivosti pod názvom Cesta okolo sveta. Pri pomyselnom putovaní sa poslucháči zastavia vo Švédsku, o ktorom si povedia niečo viac. Kto si čo zapamätal, to potom preverí kvíz …

Chcem vedieť viac »

dec 19

Putovný pohár starostky ostal na Dneperskej

Futbalový turnaj jazerských základných škôl o Putovný pohár starostky mestskej časti sa aj tento rok niesol do posledných chvíľ v duchu vyburcovaných emócií.  O cenné trofeje sa zápolilo v  Súkromnej základnej škole (SZŠ) na Dneperskej ulici, ktorá v uplynulom ročníku získala tento putovný pohár.    

Chcem vedieť viac »

dec 19

Na Jazerských Vianociach boli aj nekaždodenní návštevníci

Prekonali obavy z iných ľudí a hrali Ľudia sme povahovo rôzni. Niekto je veselý, iný sa smeje málokedy, ktosi vyhľadáva spoločnosť rovesníkov, ďalší sa bojí chodiť medzi ľudí. Práve takým, čo sú najradšej len doma, lebo ísť von majú obavy, sa snažia lekári a odborníci – špecialisti pomáhať.    

Chcem vedieť viac »

dec 18

Bodka za trojdňovými Jazerskými Vianocami

Priniesli pohodu dospelým a radosť deťom Počasie uplynulý týždeň nebolo vonkoncom kamarátske, tri dni trvajúce Jazerské Vianoce to však nenarušilo. Streda sa niesla v duchu Tradičných slovenských Vianoc na ľudovú nôtu. Štvrtok to boli Moderné i retro Vianoce v jednom a piatok patril Moderným Vianociam.    

Chcem vedieť viac »

dec 18

Mestská časť ocenila osem aktívnych občanov

Žijú medzi nami, a predsa o nich málokto vie Naše sídlisko, to je približne 25-tisíc občanov od batoliat po ľudí s niekoľkými krížikmi na chrbtoch, ktorí spoločne tvoríme jazerskú rodinu. Je pritom neuveriteľné, koľko je medzi nami šikovných, múdrych, obetavých a všestranných ľudí, ktorí sa s láskou venujú tomu, čomu sa upísali a čo ich napĺňa.  

Chcem vedieť viac »

Staršie «