Archív kategórii: Uncategorized

máj 14

Textilná a Napájadlá – prekopávka chodníkov a komunikácií, pretláčanie pod komunikáciami.

Zvláštne užívanie miestnej komunikácie v Košiciach – Nad jazerom Dôvod: realizácia rekonštrukcie vonkajších primárnych parných rozvodov sústavy CZT Košice pre zásobovanie teplom spoločnosti Hydina – Nad jazerom.

Chcem vedieť viac »

máj 12

V stredu otvárame detské ihriská

Tieto boli v našej mestskej časti uzavreté od začiatku marca v rámci preventívnych opatrení pred šírením koronavírusu.

Chcem vedieť viac »

máj 10

Oslavujme materstvo!

Druhá májová nedeľa už tradične patrí mamám, mamičkám i starým mamkám. Deň matiek je dňom, kedy vzdávame úctu materstvu. Je oslavovaný po celom svete Myšlienka medzinárodných a pravidelných osláv tohto sviatku vznikla v roku 1907 na počesť Anny Reeves Jarvisovej, ktorá bojovala za práva matiek. Prvýkrát bol verejne slávený o rok neskôr. V roku 1914 vyhlásil …

Chcem vedieť viac »

máj 08

Slovensko si pripomína 75 rokov od ukončenia druhej svetovej vojny

Ukončenie druhej svetovej vojny v Európe si jednotlivé štáty nášho kontinentu pravidelne pripomínajú 8. mája. V Slovenskej republike je Deň víťazstva nad fašizmom dňom pracovného pokoja. Rozhodli o tom poslanci zákonodarného zboru v júni 1996. V tomto roku si pripomíname 75. výročie víťazstva nad fašizmom a nacizmom.

Chcem vedieť viac »

máj 01

Dnes je Sviatok práce i 16 rokov nášho členstva v Európskej únii

Každý rok 1. mája slávime Sviatok práce. Prvýkrát sa na Slovensku konali oslavy pri tejto príležitosti už v roku 1890. Tradícia osláv 1. mája ako Sviatku práce ale vychádza z udalostí, ktoré sa stali koncom 19. storočia v Amerike.

Chcem vedieť viac »

apr 21

Verejný cintorín a Krematórium sa od zajtra opäť otvoria

Správa mestskej zelene v Košiciach na základe rozhodnutia Krízového štábu Mesta Košice od stredy 22. apríla opätovne otvára pre verejnosť Mestský cintorín a Urnový háj v Krematóriu. Až do konca apríla budú Mestský cintorín a Urnový háj v Krematóriu otvorené od 8.00 hod. do 18.00 hod.

Chcem vedieť viac »

apr 21

Uvoľňovanie opatrení už od zajtra

V pondelok sme spoznali štyri fázy uvoľňovania opatrení, od stredy 22. apríla začína platiť prvá: 📌 otvoria sa obchody a služby s rozlohou do 300 metrov štvorcových 📌 verejné stravovanie bude poskytované cez predajné okienko 📌 verejné športoviská – bezkontaktný šport, bez šatní a WC, bez obecenstva 📌 ubytovanie: dlhodobé, ale bez stravovania 📌 otvoria …

Chcem vedieť viac »

apr 21

Spoločne pomáhame

Vďaka pomoci od spoločnosti Philip Morris Slovakia rozvážame obedy pre seniorov a sociálne znevýhodnené osoby.

Chcem vedieť viac »

apr 09

Vážení obyvatelia, milí Jazerčania ,

nastala jar – krátke slovo, ale akú veľkú moc skrýva. Je čas znovuzrodenia, začiatok nového života. Všetko živé sa dáva do pohybu. Pôda sa otvára vlahe, medzi hrudkami zeminy sa tlačia nežné hlávky snežienok….

Chcem vedieť viac »

apr 08

Nákup a dovoz liekov

Mestská časť Košice  – Nad jazerom prevádzkuje telefonickú linku pomoci určenú pre nákup  a dovoz liekov, podávanie ďalších informácií a usmernení v súvislosti s koronavírusom. Oprávnená osoba na poskytnutie služby je osoba, ktorá spĺňa nasledujúce podmienky:

Chcem vedieť viac »

Staršie «

Zmena veľkosti písma