Archív kategórii: Uncategorized

aug 23

Vodu jazera ovládne v sobotu Jazerná desiatka

Vodná plocha jazera v našej mestskej časti bude v sobotu, 24. augusta 2019 dejiskom Jazernej desiatky – súťaže v diaľkovom plávaní pozostávajúcej z dvoch okruhov. Veľkého – čo je pre mužov a ženy preplávanie 5 alebo 10 km, a potom menšieho, ktorý predstavuje zvládnutie 1 či 3 kilometrov. Samozrejme, všetko je na čas.

Chcem vedieť viac »

aug 20

Majme na pamäti udalosti z 21. augusta 1968

V stredu 21. augusta si pripomíname 51 rokov od vpádu vojsk Varšavskej zmluvy na územie bývalého Československa. Vojenská invázia spojeneckých vojsk piatich socialistických krajín Varšavskej zmluvy – Sovietskeho zväzu, Maďarska, Poľska, Bulharska a Nemeckej demokratickej republiky znamenala následnú vojenskú okupáciu československého územia a zvrátenie prebiehajúcich demokratizačných reforiem.

Chcem vedieť viac »

aug 20

Bodka za XII. ročníkom Jazerného maratónu

Viac ako 80 bežcov urobilo uplynulú nedeľu bodku za XII. ročníkom Jazerného maratónu, ktorého organizátorom bol BK STEEL Košice a pridala sa aj naša mestská časť. Opäť bol na Jazere a ženy i muži bojovali s kilometrami podľa toho, kto si na akú dĺžku trúfal.

Chcem vedieť viac »

aug 19

Diaľkové plávanie na jazere už v sobotu

Voda jazera na našom sídlisku bude v sobotu 24. augusta 2019  miestom Jazernej desiatky – 6. kola Slovenského pohára v diaľkovom plávaní. Pre súťažiacich plavcov – pre mužov i ženy – sú pripravené tzv. veľký okruh – teda preplávanie 5 a 10 km so štartom o 10:00 hodine. A tiež malý okruh – čo je …

Chcem vedieť viac »

aug 19

Pobežíme na Jazere

V utorok 20. augusta od 19.00 hodiny bude v našej mestskej časti klasické podujatie „Spoznaj behom Jazero“, ktoré organizuje Active life spolu s našou mestskou časťou. Veľa ľudí, prekrásna lokalita nášho sídliska, unikátna náročnosť, rôzna vzdialenosť ….a vždy zážitok.

Chcem vedieť viac »

aug 15

V nedeľu je pri splave Jazerný maratón

Streda bola síce upršaná, chladná, nepríjemná, ale podľa meteorológov by sa počasie malo cez víkend výrazne zmeniť. Nič sa teda nepostaví do cesty bežcom, ktorí sa zapoja do XI. ročníka Jazerného maratónu.

Chcem vedieť viac »

aug 14

UralFest 2019 sa konal napriek dažďu

Deviaty ročník medzi deťmi obľúbeného UralFestu sa dnes konal v Centre pre deti a rodiny na Uralskej ulici. Asi po prvýkrát sa kvôli počasiu konal vo vnútri centra, ale na nálade a výkone účinkujúcich detí to vôbec neubralo.

Chcem vedieť viac »

aug 14

Vymieňame, čistíme, kosíme

Počas celého týždňa sa staráme o naše sídlisko.

Chcem vedieť viac »

aug 12

Zomrel pán Štefan Čabala

S hlbokým smútkom oznamujeme, že v piatok 9. augusta 2019 vo veku 70 rokov dotĺklo šľachetné srdce človeka oddaného rodine a aktívnemu verejnému životu  Štefana Čabalu.

Chcem vedieť viac »

aug 08

Čistenie jazerských ulíc

Aj v auguste pokračuje mesto Košice v čistení ulíc na našom sídlisku. V pondelok 12. a v utorok 13. augusta budú stroje čistiť ulice podľa priloženého harmonogramu. Vyzývame vodičov, aby v uvedených dňoch neparkovali na týchto uliciach a nebránili tak pri ich čistení.

Chcem vedieť viac »

Staršie «

Zmena veľkosti písma