Kjant

O autorovi

Meno: Katarína Jantošovičová
Dátum registrácie: máj 2, 2019

Posledné príspevky

  1. Dnes je sviatok sv. Cyrila a sv. Metoda — júl 5, 2020
  2. Dôležitý oznam! — jún 24, 2020
  3. OZNAM PRE SENIOROV — jún 23, 2020
  4. Dnes majú sviatok oteckovia — jún 21, 2020
  5. Veľkokapacitné kontajnery už na budúci týždeň — jún 17, 2020

Prehľad príspevkov autora

júl 05

Dnes je sviatok sv. Cyrila a sv. Metoda

Slávni slovanskí vierozvestci, sv. Cyril a sv. Metod tvoria v dejinách Slovanov a zvlášť Slovákov jednu z najdôležitejších kapitol. Pochádzali zo Solúna (dnešné Thessaloniki). Pretože v ich okolí žilo mnoho Slovanov, predpokladá sa, že obaja dobre poznali slovanský jazyk.

Chcem vedieť viac »

jún 24

Dôležitý oznam!

Z dôvodu dôslednej a komplexnej dezinfekcie vnútorných priestorov úradu bude Miestny úrad MČ Nad jazerom dnes – v stredu 24. júna 2020 pre verejnosť ZATVORENÝ od 10.30 do 13.00 hod.

jún 23

OZNAM PRE SENIOROV

Oznamujeme seniorom, ktorí majú záujem o poskytnutie finančných príspevkov od Mesta Košice na kompenzáciu časti nákladov na stravu a donášku stravy v mesiacoch apríl až jún, aby do 10. JÚLA 2020 doručili rozhodnutie o výške dôchodku a všetky pokladničné doklady potvrdzujúce donášku obedov, a to na Miestny úrad mestskej časti Košice Nad jazerom na Poludníkovej …

Chcem vedieť viac »

jún 21

Dnes majú sviatok oteckovia

Tretia nedeľa v tomto mesiaci je venovaná všetkým mužom, z ktorých sa stali ockovia. V túto nedeľu sa v mnohých krajinách sveta oslavuje otcovstvo a pripomíname si dôležitosť otca v rodine.

Chcem vedieť viac »

jún 17

Veľkokapacitné kontajnery už na budúci týždeň

Veľkokapacitné kontajnery budú na našom sídlisku pristavené na týchto uliciach a v týchto termínoch:

Chcem vedieť viac »

jún 15

Predĺžený termín na podávanie návrhov na ocenenia mestskou časťou

Poznáte niekoho, kto dosahuje skvelé výsledky v športe, v pedagogickej praxi, vo vede či inej verejnoprospešnej činnosti? Počas koronakrízy nezištne pomáhal seniorom či rodinám s deťmi? Svojou aktivitou šíri dobré meno nášho sídliska?

Chcem vedieť viac »

jún 02

Naďalej dezinfikujeme športoviská a detské ihriská

Od otvorenia detských ihrísk prebieha každodenná dezinfekcia hracích prvkov na 12 ihriskách a športoviskách v správe mestskej časti. Každý deň, vrátane víkendov, čistíme preliezky, hojdačky, šmýkalky, kolotoče, vodou  prelievame pieskovisko, čistíme aj lavičky.  

Chcem vedieť viac »

jún 02

Ďalšia vlna uvoľnenia začne platiť od stredy 3. júna

Otvárajú sa viaceré prevádzky a uvoľňujú opatrenia: Rúška  – vonku povinné iba ak je iná osoba bližšie ako 2 metre a na hromadných podujatiach, vnútri ostávajú povinné Otváracie hodiny pre seniorov – rušia sa vyhradené hodiny pri nakupovaní Obchody ostávajú v nedeľu zatvorené zo sanitárnych dôvodov

Chcem vedieť viac »

jún 01

Oslavujme detstvo!

Prvý júnový deň už každoročne patrí deťom. Na Slovensku ho oslavujeme od 50. rokov minulého storočia. Prvý podnet na oficiálne ustanovenie tohto dňa prišiel v roku 1925 v Ženeve, kde prebiehala Svetová konferencia pre blaho detí. Jej téma sa zaoberala deťmi a ich vzdelaním, životnými podmienkami a prácou. Po skončení tohto stretnutia sa niektoré krajiny …

Chcem vedieť viac »

máj 26

Od budúceho pondelka sa začína čistenie komunikácií na sídlisku  

Mesto Košice a Mestská časť Košice – Nad jazerom vyzývajú majiteľov áut, aby odparkovali svoje vozidlá z komunikácií pod svojimi blokmi, prípadne pred rodinnými domami na čas potrebný na vyčistenie.

Chcem vedieť viac »

Staršie «

Zmena veľkosti písma